bugün

Sahne: sylar ın mohinder i rehin aldığı ve tavana yapıştırdığı yer.
sylar hedesi bunu* rehin almışken sağlam bir şekilde duvara yapıştırır. ardından peter* odaya girer.* en son sylar peter'ı; beynine bir cam parçası sokarak öldürür. daha sonra mohinder hedesi de sylar'ı yürüyen bir stand ile bayıltır. herneyse efendim; bir sonraki sahnede ise peter'ı, petrelli malikhanesine taşıyan bir mohinder görürüz.
Şimdi diyeceğim şudur: şu birkaç dakikada bile dört adet* hata bulunduran bu dizi bence hatalarını görmezden gelip seyredilmelidir; yoksa düşünmekten* dizinin zevkine varamazsınız.
Şimdi hataları sıralayalım:
1 - sylar buraya gelmeden önce hassas kulaklı bir hanfendiyi boğazlamıştır. daha sonra mohinder'i aramış* fakat salak mohinder'in 911'i aradığını duyunca* yüzüne kapatmıştır. Şimdi bu bilgiler ışığında; sylar neden peter'a dövüşme şansı vermektedir? direk öldürse senarist mi kovulur?
2 - bir insanın ense köküne bir cam parçası sokacaksanız; o insanın size arkasının dönük olması gerekmektedir. peki gerizekalı peter niye sylar gibi bir abazana arkasını dönmüştür? çok mu kant** okumuştur?
3 - sylar gibi bir şahsiyete biraz tahta ile vursanız *acır mı? o nasıl bir tahtadır ki, niki'nin hayvani gücüyle ve bir çelik sopayla indiremediği sylar'ı dakkada bayıltmıştır?
4 - bu mohinder sylar'ın eziyetlerinden çıkıp nasıl peter'ı evine kadar taşır? herkül müdür kendisi; süpermen mi?
Lütfen kendinize bir iyilik yapın ve beyninizi bu diziyi izlerken off* konumda tutun.
"lan adamlar uçuyor kaçıyor lan ne hatası ne tamugutchisi" gibi beyanlarla bertaraf edilen yalnızlık duvarı.
bir sahnede nathan petrelli haitili'nin yanından uçup kaçmıştır. halbuki bu haitili güçleri nötralize etmiyor muydu? yoksa hepsi bir yalandan ibaret miydi? inanamıyorum size..
heroes halihazırda özel güçlerle dolup tasan bi dizi oldugu icin mantik hatasi sayisi bakimindan da dolup tasmaktadir. isin icine zaten zamanda yolculuk gibi bi yetenegi koydugunuz zaman o kisim batabilir. hiro nakamura ile ilgili kisimlarda da bol bol bulunur bu tur hatalar.
1x22'de de sylar kişisinin kıytırık bir caponun* hiyaaaaa! eşliğinde gelen kılıcına hiçbir şey yapmadan bakacak; sonra kılıcı ,çok afedersiniz, içine alacak. Yok ya.. Daha birkaç bölüm önce hiro'nun zamanı durdurmasını yenerek kılıcı eliyle tutup kıran bu şahsiyet 2-3 bölüm sonra bu adamdan tırsacak. hadi canım! bak gene tepem atıyor...
gene 1x22'de peter ile claire konuşurken sahne şöyle geçiyor efendim:

(p - peter, c - claire)
p - artık bitir şunu. (silahla onu vurmasını istiyor.)
c - bunun başka bir yolu olmalı.

tam o sırada nathan kişisi uçarak* gelir ve bombayı patlatır.

n - başka bir yolu var claire.

şimdi sen o mesafeden kızı nasıl duydun. hayır keskin kulaklık sende de vardı ama belli mi etmedin?
o sahnede ağlamak istedim; sen* git o kadar karakter tasarla, iyi kötü buraya getir, oldukça kolay bir yerde saçmala. Böyle olmamalıydı.
mantıklı cevapları olan hata sanılan doğrulardır.
en baştan başlayalım efendim
1- efendim dikkat ederseniz. sylar etrafta yoktur. Yani saklanmıştır. ikincisi sylar normal insanları kesmez. Bir amacı vardır adam öldürmesinin. O sebeple kim olduğunu anlaması gerkmektedir. Saklanmak en mantıklı yoldur.
2- tek zayıf noktası olan omirilik soğanını niye rakibine dömüştür derseniz. Ben de size adamın dziyi seyretmediğini ve bunu bilmediğini söylerim. Nerden bilsin lan. adam kaçmaya çalışıyor o sırada.
3- Kinetik gücü sylar ı yenilmez yapmamaktadır. O da öldürülebilir. Zaten o yüzden clairi istemektedir. Tabiki o şiddetle gelen bir çarpma, bu hareketi beklemeyen birini etkisiz bırakabilir. Ayrıca suresh ne yaptı yüksek sesle bağırdı. O sıralar bu seslerde onu rahatsız ediyordu.
4- Bu kardeşimizin bir taksisi olduğu gerçeğini unutan sevgili kardşimize selamlar. Onların evlerinde asansör denen icad kullanılıyor canım...
5- ölme sahnesini seyretmediğim için bir şeydiyemeeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Dikkatinizi çekerim. Zamanı durdurmasını yenmiyor. Hiro o kadar korkak ki, gözünü kapatıp salırırken, zaman tekrar akmaya başlıyor. Zamanı yense sadece kendi yenerdi. Annesi yere düşmezdi...
6- ha bak buna bişi diyemem. ayrıca oynamamış bölümü anlatmak terbiyesizliktir. döverim...
sylar dan bir milyon kat fazla güce* sahip peter ın görünmez olduktan sonra mohinder ı orada bırakıp sylar dan emekleye emekleye kaçmaya çalışması tek bir örnek olarak yeterlidir sanırım; yani tamam anladık o güçleri kontrol edemiyorsun ama iki gücü aynı anda kullanamayacak yahut görünmez olduktan sonra gidip sylar ın suratına iki tane asılamayacaksan hero yum diye gezme ortalıkta kardeşim...

diğer bir hata da hiro kardeşimizin zamanı dondurup sylar a kılıcı indirmeye çalıştığı andır; burada aslında hero konsantrasyonunu kaybetti ama dizide sanki sylar hiro nun gücünü absorb etmiş gibi göründü; bu da bir anlatım bozukluğudur bana göre.