bugün

son günlerde sözlükte çıkan bir başlık açma kalıbıdır. x yerine istenilen ırk konulabilir. özel isim geldiğinde ise bir boşluk bırakılarak aynı format izlenir.
(bkz: hepimiz zenciyiz)
(bkz: pascal nouma)
(bkz: kendi adına konus)
(bkz: biz tam yedi cüceyiz)
x yerine ezilenlerin ve haksızlığa uğrayanların adının konması ile anlam kazanacak, kalın kafalıların bir türlü anlayamadığı, biz şuyuz demekle gerçekten o olacaklarını zannettiren slogandır.

--spoiler--
bunu diyen bunları da dedi:

hepimiz hrant dink iz, hepimiz uğur mumcu yuz, hepimiz musa anter iz ...
hepimiz türküz, hepimiz kürdüz, hepimiz arabız, hepimiz rum uz,hepimiz lazız, hepimiz çerkeziz, hepimiz abhazız, hepimiz gürcüyüz, *epimiz çingeneyiz ...
hepimiz kapıcı çocuğuyuz, hepimiz tamirci çırağıyız ...
hepimiz ameleyiz, hepimiz öğrenciyiz, hepimiz memuruz, hepimiz köylüyüz, hepimiz işsiziz ...
hepimiz çöpçüyüz, hepimiz madenciyiz ...
hepimiz depremzedeyiz, hepimiz selzedeyiz ...
hepimiz erdal eren iz, hepimiz ugur kaymaz ız ...
hepimiz tutsagız, hepimiz tecritteyiz, hepimiz behiç aşçıyız ...
hepimiz nazım hikmet iz, hepimiz yaşar kemal iz, hepimiz aziz nesin iz, hepimiz ahmet kaya yız ...
hepimiz güldünya yız, hepimiz namus cinayeti kurbanıyız ...
hepimiz kadınız, hepimiz eşcinseliz...
hepimiz kelaynakız, hepimiz pandayız hepimiz vulpes vulpes kurdistanica yız, hepimiz soyu tüketilenleriz ...
hepimiz etoo yuz, hepimiz nouma yız, hepimiz zenciyiz ...

hepimiz insanız
hepimiz zincirlerinden başka kaybececek birşeyleri olmayanlarız
--spoiler--
gaza gelinince söylenen, daha sonra unutulup giden bir slogan türü.
- ahmet bu hoca kaç gündür x ile ilgili bişi sormadı
+ harbiden lan nasıl unuttuk onu!
* abi olmaz böyle hadi eyleme
+ hepimiz xiz diye bağırıyoruz kantin de
- tamam abi.
- + * hepimiz xiz aq *
çarşı tarafından ortaya çıkarıldığı düşünülen slogan biçimi.

en mantıklısı kendisinden "zenci" diye bahsedilen pascal nouma ile ilgili olarak ortaya çkan hepimiz zenciyiz ve ırkçı davranışlarla karşı karşıya kalan etoo için söylenen hepimiz etoo yuz* dur

içinde bulunduğumuz günlerde toplumun tüm çevreleri tarafından ısrarla ve bıktırasıya kullanılmaktadır.

(ara: hepimiz)
(bkz: hepimiz yazarız)
(bkz: hep hepimiz olmak istemişimdir)
(bkz: o gün bugundür)
(bkz: hepimiz x izdir) *
(bkz: bugün x yarın y yiz) *
(bkz: yo ben değilim)
(bkz: hepimiz lnx iz)
(bkz: hepimiz birer cosx iz)
(bkz: hangimiz biraz arctanx değil ki)
(bkz: birimiz hepimiz hepimiz birimiz icin)
(bkz: bye bye happeiness) *
(bkz: hepimiz puştuz)
insanda mide bulantısı, baş dönmesi, aşırı asitli gıda tüketme hissi yaratan söz. keşke bu belirtiler klişe bir şekilde "hiiiiii sen kesin hamilesin" şeklinde özetlenebilse. ama nerde? hepimiz bir şeyleriz, sen, ben, o gibi tek olma lüksümüz yok artık. "hepimiz" olmuşuz biz. birileri bizim bir şey olduğumuzu söylüyor ve oluyoruz. insan tükürdüğünü yalarmış ya, nasıl da gülmüştük hepimiz kardeşiz şarkısına ve sözlerine. intikamı acı oldu.
beşiktaş taraftarının başlattığı bir slogan. orjinalinde x yerine zenci vardı...
(bkz: hepimiz xx iz)
anlamı derin olan bir slogan. lakin sahsi kanaatim x'e bile deger vermiyeceksin; götü kalkıyor.
(bkz: suru psikolojisi)
(#1806221)
(bkz: başkası olma kendin ol)
mağdur bünyeyi sahiplenme/destekleme aparatı/kalıbı.
boku çıkıyor onun da, yavaştan..
halihazırda çıkmış olanı için (bkz: x sensin y de sana girsin)
x ve y kromozomlarını baz alırsak dogru bir tespitdir zira her y nin de x i vardır.

xx= kadın
xy= erkek

(bkz: böyle döktürürüm ben)
(bkz: sofistike yazar)
(bkz: beni de celebrity yaparsınız artık)