bugün

bir çok ülkede kullanılan lakin ülkemize henüz gelmemiş olan alkolsüz bir şarap türüdür.....
gazlı ve köpüklü helal şampanya versiyonu da mevcut olan arap ülkelerinden başka bir yerde de rağbet göremeyecek manasız içecek.

Hurmadan yapılanına da şahit olunmuştur.
olsa olsa üzüm suyudur.
daha yeni yapılmıs fazla yıllanmamış üzüm suyudur..
helal gıda denen zırva ile milyarlarca doları para çarpacak olan dinci kesimin yakında çıkarmasını beklediğim şarap çeşididir.
(bkz: sirke)
an itibarıyla atv ana haberde gösterilen şarap çeşidi. maleyza ve endonezya'dan büyük talep varmış. suudi arabistan ve iran'dan teklif gelmiş.
(bkz: kevser helal wine)
sirkedir o.

ayrıca
(bkz: 5kg üzüm yiyerek kafa bulmaya çalışmak)
ÇAY ŞAKiRTiN MAZOTUDUR MOTTOSUNDAN HAREKETLE GERÇEK ŞAKiRT YÜZ VERMEZ BU KOLPA iÇECEĞE. HELAL ŞARAP CENNETTE ANNEM HADi BAKAYIM.
ömer hayyamın,ömer hayyam severlerin içtiği şaraptır.
cenneti ayağınıza getirdik sloganı ile piyasaya hızlı bir giriş yapmayı planlayan şarap markasıdır.

(bkz: helal haribo)
müslümanların da iyice kapitalizm çarkları içine girdiğinin göstergesi olan şaraptır.
kevser şarabıdır. cennetin içtikçe içmek isteyeceğimiz içeceğidir. alkol yoktur.
cennette şarabın alkollü olmaması kadar saçma bir şey olamaz. bu konuda ayet var mı bilmiyorum ama benim daracık din bilgim ve mantığım alkolün dünyada yasak olduğunu ve cennette kesinlikle alkolün yasak olamayacağını söylüyor. olsa olsa çok sarhoş yapmıyordur, hep çakır keyif kalıyorsundur, oh mis gibi.
velhasıl bu alkolsüz şarap, kapitalizmin bir ürünüdür, cennetin ürünü olamaz.

dip: tamamı ile mantık yürüterek yazdım, cennetteki şarabın alkolsüz olduğuna dair bir ayet varsa özür dilemeye hazırım.
(bkz: kevser şarabı)
(bkz: şıra)
incili yazan adamın içtiği şaraptır. yok lan o kutsal olandı.
devamında "helal kumar" ve "helal zina" gibi şeylerin gelmesine yol açacak buluşlardan biri.yalan söylemeyi "beyaz yalan" diye tanımlamalarla mubah kılan insan beyni için bunun gibi yeni icatlar ve keşifler olasıdır.
birilerinin helal şarap ticaretine başladığını gösterir.
güncel Önemli Başlıklar