bugün

entry'ler (724)

hafif bir sigara öner

arkadaşlar tiryaki değilim ara ara içiyorum .
ağız- boğaz yakmayan dumanıyla tatlı bir keyif verecek hafif bir sigara önerisi alayım.
teşekkürler

oğlum kalk banyo yap

11 yıl olmuş başlığı açıp entryi yazalı. şimdi hem utandım hem güldüm .
hey gidi hey *

kendinden 20 yaş büyük kadına aşık olan erkek

kadın bakımlı ve genç ruhluysa süperdir. o da aşıksa sana tadından yenmez.
öyle tatlıdır ki of of . azıcık huysyzluk yapar o bile tatlı.
aşk gibi sevda gibi huysuz ve tatlı kadın.

sözlük yazarlarının kahveleri

orta şekerli türk kahvesi .
sunumsuz , saçmalıksız olsun lütfen . yanına çikolata ,lokum , tatlı , gül, karanfil , yaprak , biblo, tablo, kuş, kedi istemiyorum .

sunum bayanlarına duyurulur. kahveden nefret ettirdiniz . kadın kadınayken yaptığınız zırvaları erkeklere yapmayın bari.

ilyas yalçıntaş

dişlerini sıkarak söylüyor gibi olan şarkıcı . ağzını açsa daha güzel çıkacak sesler , kelimeler .

okul hayatında en gereksiz ders

mantıken dersin gereksizi olmaz ne öğrensen kârdır. ancak müfredat beş para etmez . siz hâlâ haftada 6 şar saat fen matematik tarih yığın çocukların kafasına . anlatılanların dörtte birini anca anlıyorlardır kesin . hem kendimden hem de yeğenlerden biliyorum . konular çok ağır, bilgi yığıntısı . bu ülke daha bir yere gelemez. resim beden müzik tekn.tas. gibi dersler malesef 2. sınıf görülüyor ki asıl insanı hayata hazırlayan sosyalleştiren kişilik kazandıran derslerdir. ama birilerine anlat anlatabilirsen .
resim dersi görüp ama çöp adam çizemiyorsan
teknoloji tasarımda boncuk dizmek zor geliyorsa
flüt çalmayı hem küçümseyip hem de yağ satarımı çalamıyorsan
beden eğitimi dersi görüp bedenim eğitilmedi diye dalga geçebiliyorsan
evet sende bir sorun vardır ancak müfredat senden kat kat suçludur.

bim e psikolog gelmiş

şu an hâlâ inananlar var . ne memleket ya hu . milletimiz bu kadar saftirik .
montaj arkadaşlar montaj.

dünyanın merkezi istanbul

zaten öyle . tartışmaya gerek yok.
ispatlanmış bir gerçek ama dünyada birilerinin işine gelmiyor o ayrı tabi .

bir kızın 3 saat içinde 3 simidi mideye indirmesi

son 3 saat içinde şahit olduğum durumdur.
işyerinde çalışan bir kız elinde bir torbayla geldi, mis gibi de simit koktu ortalık . zannettim ki bize de ikram edecek.
bir kupa çay aldı. oturdu 2 simidi ardarda yedi . üstüne 1 kupa daha çay içti.
aradan 1 saat geçti baktım bir simit daha yiyiyor elinde 1 şişe sade uludağ gazoz ile .

gözlerime inanamıyorum , konsantrasyonum gitti, kendimi işime veremiyorum .
o torbada daha kaç simit var? akşama kadar daha kaç simit yiyecek ?
kafamda deli sorular.
3 saat önceye kadar kızdan da biraz hoşlanır gibi olmuştum
vazgeçtim. batırır bu adamı *

not: simitler oldukça doyurucu klasik bursa simitçi fırını simidi , pastane simidi değil.
bursa simidini bilenler anladı ;)
1 simit neredeyse 1 ekmek hamuru kadar doyurucu .

fahriye evcen

eski dizilere de bakılacak olursa gerçekten doğal güzel . allah sahibine bağışlamış .

güzelliği abartılan ünlüler

fahriye evcen hariç hepsi abartıdır bana göre. kadın doğal güzel . eski dizilere bakılacak olursa gerçekten güzel . allah sahibine bağışlamış .

geceye acı bir gerçek bırak

kapalı terlerde maske zorunluluğu kalktı.
uzmanlar hastalığın daha kasım-aralığa kadar anca biteceğini söylüyorken , bu erken bir karardı saygı değer devlet büyüklerim.

oruçluyken yemek yemek orucu bozar mı

oruçlu olduğunu unutarak yersen bozmaz . hadi unut ta ye , göreyim .

oruçluyken yemek yemek orucu bozar mı

oruçlu olduğunu unutarak yersen bozmaz . hadi unut ta ye , göreyim .

maske zorunluluğunun kalkması

maske takma zorunluluğunun kalkmasındaki endişemi yanlış anlayan yazar arkadaşlarıma sesleniyorum. ( bu arada başlığı açan benim. evet )

benim endişem , " benim ağzımdaki maskeyi zorla çıkarmaları" değil elbet . takmak isteyen takacak yine ama takmayanlar risk yaratacak. takanların hakkına girecek.
maske zorunlu olmayınca hastalık bitti gitti zannedecek bazı beyinler . zaten takmıyor bazıları hiçten takmayacaklar. yine hastalığa sebep olacaklar.
sonuçta bir gerçek var hastalık bitmedi . geçen sene de böyle yaptılar . yaz geldi , millet bunalmasın tatillere gitsin , eğlensin , turizm canlansın diye gevşettiler kuralları .
geçen yıl günde ölü sayısı 20 lere düşmüşken birden 200lere çıkmıştı hatırlarsanız. bu sene de aynısı olacak, ondan korkuyorum. tabi turizm canlansın, ticaret aksın gitsin, bolluk bereket olsun da , milletin hayatını riske atıyorlar. durum bu.
bu arada hatırlatayım;
bahsettiğim konu ; toplu taşıma , kalabalık işyerleri , okullar gibi yerlerde "kapalı alanlarda maske takılması gerektiği " .

saygılar...

altıncı kattan düşen çocuğu kurtaran adam

kim olsa yapar , hiç kimse çocuk düşsün de ben de seyredeyim demez.
önemli olan o anda ""atak "" davranabilmesi . dün akşam haberde izledim de mobese görüntülerini... allah o adamı oraya o çocuğu kurtarsın diye koyuvermiş sanki.
elindekileri bırakıp o duvardan atlaması vs. takdir ettim.

toplu taşımalarda ,
kalabalık işyerlerinde, avm lerde ve
okullarda maske zorunluluğu devam etmeli .

sayın sağlık bakanım , sayın devlet büyüklerim , rica ediyorum daha hastalık bitmedi , bunu siz de çok iyi biliyorsunuz. benim çevremde hala covid olan ve zor atlatan hatta hayati tehlikesi olanlar var . hastanede çalışan tanıdıklarım var ve vakaların devam ettiğini, ilk zamanlar gibi olmasa da durumun ciddiyetini koruduğunu söylüyorlar.
pandeminin başından beri maske kuralına sımsıkı uyan bir insan olarak evet ben de bunaldım , çoğu zaman sabah 8 -akşam 8 işyerindeyim
ara sıra değiştiriyorum. açık alana çıkıp hava alıyorum.
maskeye alıştık mı ne .
elbet ben de istiyorum eski günlere dönelim maske takmayalım ama bunun için daha erken .
covid ve türevleri daha kasım-aralığa kadar sürer diyorlar.
insanlarla dip dibe çalışıyorum onlarca insanla diyalog halindeyim. ben takıyorum ama zorunluluk kalkarsa insanlar takmayacak ve iş yerinde yetkili biri olsam da bir yaptırım uygulayamayacağız. yasak kalktı diyecekler , direnecekler.
evde yaşlılarımız var . astımlılar var. evet hepimiz aşılıyız ama yine de korkuyorum , endişeliyim.

beni korkutan olası karardır. umarım olmaz .
umarım kapalı alanlarda zorunluluk devam eder.
işim icabı sabahtan akşama kadar kapalı yerde insanlarla iç içeyim yakın mesafede durup diyalog kurmak zorundayım . maske kuralı olmasına rağmen millete zar zor taktırıyoruz. bir de kurallar gevşerse vay halimize. hastalık devam ediyor. yapmayın gözünüzü seveyim.

suriyeliler ülkelerine geri dönsün kampanyası

evet artık dönsünler.
tamam anladık savaştan kaçtılar , çaresizdiler , canlarını kurtarmak için geldiler , ağırladık , besledik, doyurduk , giydirdik , okullara gönderdik , sağlık hizmeti verdik . bazen istemedik , hatta üzülmesinler diye yüzlerine karşı istemediğimizi de belli etmedik, varlıklarına isyan etsek te bazen kendimizi onların yerine koyduk yine de allah rızası için acıdık, baktık yardım ettik , hatta kendi haklarımızdan feragat ettik
ama allah huzurunda misafirliğin de bir sınırı vardır. yüzsüzlüğün lüzumu yok.

gitsinler evet.

gitsinler ve kendi topraklarına sahip çıksınlar. ülkelerini toparlasınlar.
biz de komşu komşu gül gibi geçinelim. çünkü burada kaldıkları sürece bize zarar veriyorlar.