1. 1.
    Ben zamanında büyük hevesle 256 gb samsung sdd aldım. Amacım Windows u acronis ile kurup ssd ile daha hızlı bir notebook kullanmaktı. Neler denedim ama bir türlu kuramadim.

Evet ssd hdd den iyidir ama kurabilirseniz.
    2 ... tilki andre
    #31537658 :)
  2. 2.
    Ağır oyuncu değilsen hdd seni götürür ama saatlerce oyun oynarım hiç affetmem diyenlerdensen ssd şart dostum.
    3 ... phospheres
    #31537686 :)
  3. 3.
    Oyunla alakasi olmayan karsilasmadir. Hdd chrome u 4 saniyede acarken ssd de 1 saniyede aciyor.

Hdd bisiklettir, ssd motor.

Ayrica ssd de sarj 4,5 saat giderken hdd 2.5 saat.
    2 ... nutellali balik ekmek
    #31537742 :)
  4. 4.
    Ssd cep yakar.
    ... janitor
    #31545403 :)
  5. 5.
    3 tb hdd mı 240 gb ssd mı deseler ssdyi tercih ederek tarafımı belirttiğim versus *
    ... mr cyrstal
    #31545417 :)
  6. 6.
    şu versusu detaylı bir şekilde kıyaslayacak olan birisi varsa buyursun lütfen.

aydınlanmak istiyorum, şimdiden teşekkürler.
    1 ... phlegmatic
    #36888063 :)
  7. 7.
    ssd;
    -az enerji tuketir.
    -sessizdir.
    -donen mekanizmasi yoktur.
    -fiziksel darbeye vs daha dayaniklidir.
    -en kotu ssd bile hdd lerden kat kat hizlidir.
    1 ... icindeki okuze oha diyen adam
    #36888071 :)
  8. 8.
    Ssd hızlıdır ancak pahalıdır,* depolama ve arşivleme için o yüzden pek uygun değildir. Üzerine windows kurulunca bilgisayar ve programların açılış hızı jet gibi olur.

Ssd ler nand flash yongasında veriyi depolar bu yonganın yazma ömrü mevcuttur o yüzden çok fazla dosya yazma silme işleminde ömrü çabuk dolar bu da ssd nin performansının düşmesi demektir yine de bir mekanik hard diskten hızlı olabilir.
    mekanik hard disklerde okuma yazma kafası fiziksel hasar almadığı sürece böyle bir sınırlama yoktur.

ikisini birarada kullanmak en iyisidir.
    ... shadowassasin
    #36888224 :)