görsel

Son zamanlarda sosyal medyada dikkat çeken bir iddia, bir kadının kendisini "Hz. Meryem" olarak tanıtarak şeyhlik iddiasında bulunmasıyla gündeme geldi. Söz konusu kadın, çeşitli platformlarda şeyhlik unvanını taşıdığını ilan ederek mürit toplamaya ve toplantılar düzenlemeye başladı.

https://www.odatv.com/gun...n-murit-topladi-120035933
Hasan mezarcıya sormak lazım.
Bir de kadın şeyhimiz olsun be. Bu konuda da Cinsiyetçilikten arınmış oluruz.
o hz meryem ise; burada kalkıp "öyle birini yolladığımı sanmıyorum" diyerek zeus rolünde espri yapmayacağım. bu din neden testis klitoris çevresinde yaşanıyor?

bunu neden mi dedim?
bu kadına sorsanız "sen neden kendinize hz meryem diyorsunuz?" diye sorsanız mutlaka "ama ben de bakireyim" diyecek.
yalnız bu hz meryem ise sorun yok, eğer hz isa'yı doğurmaz ise o zaman sorun olur.
aslında pek ülkemizde sorun olacağını sanmam. bu sefer insanlarda "allah doğum kontrolü yapıyor, aile planlamasına dikkat çekmek için hz meryem'e babasız çocuk doğurtmadı" diyecek milyonlarca kişiler olacağına bahse girerim.
neden mi?
zamlar için kılıçdaroğlu'nu eleştiren ve cehape önüne gidip zamları protesto eden insanların olduğu ülkede yaşıyoruz da o bakımdan şey ettim.
her dönem böyle salaklar çıkar. meryem anamız birdir. böyle avellere müebbet vermek lazım.
amı var gibi duruyor evet adı meryem olabilir.
Hep erkek şeyh olacak değil ya bu kadın işte. Bunun peşine takılanlar da olacaktır.
hazreti kısmı fazla olan meryemdir. ben kızıl goncalardaki meryem dese daha bir şey olurmuş.
Madem dirilmiş "Çocuk kimden?" Diye sormak lazım.
ismi Meryem olabilir. Buna itirazım yok *
Bi bakalım görelim.

Hemen yok değildir demenin kime ne faydası var?
Bu din işinde çok para var, senin neyin eksik demişlerdir ona, o da, doğru lan valla, diyip ortaya atılmıştır.

Bu grup , e madem keriz çok, sen yolmana bakcaksın, diye düşünür. Ahlaksızca tabii, biz kerizleri azaltsak toplum daha ileri gider, diye düşünsek de bugünkü ortamda para bizim gibi düşünmeyenlerin cebini seviyor.
Büyüyünce ne olacaksın diye sorduklarında Meryem annemiz olacağım diyordum ben de, altı yedi yaşındaydım. Beynamaz ailenin infial yaratan çocuğu olma yolundaymışız, bilemedik.
şeyhlik iddiasında bulunarak insanları kandırmaya çalışan, din sömürüsü yapan kadındır.
Buda, şu enerci diyen kadın gibi hapsi boylar.
acilen tedavi altina alinmasi gereken zat.
o değil de hatun sağlam...
ne yani şimdi bu hasan mezarcı'nın annesi mi ?*
Bu kadın da müridlerine cinsel taciz yapar mı? Yaparsa hemen gidip müridi olacağım.
Hz Meryem olduğunu söyleyen yada peygamber olduğunu iddia eden kişilere neden kızıyoruz. Gerçek peygamberler yaşadıkları dönemlerde onlara da inanan sayısı ne kadardı ki.
Tarafınıza peygamber, Mehdi, hz. Meryem olduğunu söyleyen kişilere itibar etmeyiniz. Bu kişiler sizden para, altın vb isterse lütfen inanmayınız.

Yakın zamanda böyle mesajları görürsek şaşırmam.
Hz.Meryem 3 güne Tiktok açar..Milyonları götürür.inceledim gideri var:
Sözde kutsal Meryem'i boynunda bir kartla(!) dünyaya gönderen tanrı sana bana ne kader yazmıştır. Olayy...

Traveler hariç de tanrım. Swh ..
Beni ilgilendiren kısmı,ne gibi bir algı yaratılmak isteniyor? ve Hangi amaca hizmet ediliyor? Hikaye aynı senaryo farklı.
oğlunun geleceğini kurtaracak aklı sıra...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar