annem eve kedi alırsan sen gidersin diyor,napsam ki ben şimdi.
görsel
Coraplarinizi sagda solda birakmamayi ogrenirsiniz.
insanlarla anlaşmaktan ve uğraşmaktan daha iyi olan birşeydir tüm vaktini ona harcıyorsun derdini anlatıyorsun falan mutlu oluyor insan huzurlu oluyor minik bir kedim var abi sevgilim olmuyor yıllardır sevgilim muamelesini yapıyorum ona bakın herkesin yerini dolduruyor sevgilinin bile trip atmıyor terk etmiyor karışmıyor istediğim zaman çıkıyorum dışarı istediğim zaman geliyorum koynumda da uyuyor en iyi sevgili hayvanlardır bence.
çocuğu olan her ailenin yaptığı olaydır.
Kedim beni besliyor.Ona sormak lazım.
muhabbet kuşu oluyor ya hani, maviş bide yeşil. onlardan almayı düşünüyorum ilerde. besleyeceğim umarım bakımları fazla zor olmaz.

kedi ve köpek almam çünkü onlara dokunamıyorum ben, aşırı tüylüler.
görsel
Bakanayacaksaniz beslemeyin duygusalsaniz beslemeyin. Öldüğünde çok üzülüyorsunuz sonra.
sorumluluk sahibi olmayı gerektirir.
senelerdir vergilerimizle imralı da bir tane besliyoruz.
kokan ve pis bir eve sahip olmakla sonuçlanır.

not : kuş ve balık beslemek bunun dışında tabi.
Bir dostun karnını doyurmaktır.
Kötü bir alışkanlık zira öldüğü zaman kendinize kolay kolay gelemiyorsunuz.
yüce türk milletinin 550 tane (ve onların danışmanları çalışanları, ailesi, seçmenleri felan) beslediği düşünülürse fena sevaptır. hatta dokunulmazlıkları felan var o derece...
evde kaynana beslemekten iyi olandır. ağzı var dili yok.
çok güzel bir eylemdir. asla yalnız kalmazsınız.
Çok uzun süre yaptığım eve gelen misafirlerin balıklarımı öldürmesi ile son buldu.
zevklidir.
4 büyükbaş 16 tavuk 1 köpeğim var.
Yapılabilecek en güzel şeydir, huzurdur. iki tane kedim, mahallede köpeğim var kendim yemeyip onları yediriyom çünki ana olmak bunu gerektirir.
Zaman zaman krizine girdiğim olay. Üç kedi, bir kara, bir su kaplumbağası, iki sultan papağanı ve iki muhabbet kuşu besledim fakat hepside öldü. Kedi artık sıkıcı geliyor. Arkadaşlığı yok. Devirip götünü uyur. Kuş cak cak öter, kafa ütüler, fenalık geçirirsiniz. kaplumbağaların da arkadaşlığı yok.

Köpek süper arkadaştır fakat dışarı çıkarmak pek zor. Günde en az iki kere dışarı çıkıp yarımşar saat yürüteceksiniz ve hiçbiryere gidemezsiniz. iki gün bile biryerlere tatile gidemezsiniz evde bırakıp. Şimdiki hedefim ferret veya karga beslemek.

Veya kaçak yollardan savan kedisi getirtmeyi düşünüyorum. Vahşi olduğu için illegal fakat bir arkadaşımın bu tip kişilerle bağlantısı var. Veya orta boy baykuş beslemeyi planlıyorum.

Bana göre hiçbir hayvan vahşi olarak nitelendirilemez. Dünyaca ünlü fotoğrafçı nasıl bir başına parslarla, ayılara yaklaştı, bütün dünyada olay oldu...

Sadece nasıl hareket edeceğinizi bilmek gerek. Amerikada villalarında aslan, kaplan, vaşak, cheetah besleyenler var.

Petshoplar artık bir bok satmıyor. Baykuş vahşi diye yasak, yasa varmış. Ferret yasak, o yasak bu yasak...

Ama bulan hertürlü illegal bağlantılarla getirtiyor. Bahsettiğim arkadaşım babası aracılığı ile illegal yollardan bobcat getirtti. Bildiğin vaşak.

Gittim evinde gördüm. Gayette munis. Tabii günde 120 gram et yedirdiğiniz taktirde... Muhteşem karizmatik birşey.

insect familyasından ise tarantula ve kral akrepleri besleyen bir tanıdığım var. Ama işte onlardan huylanıyorum. Zaten tarantula türleri ve akrepler en son yasaldı. Şimdi ne durumda bilmem.

Demem o ki; her evde bir hayvan olmalı. Vahşi o aaaaa, vahşi yaşamın dengesini bozuyorsun, falan diyenleri dinlemeyin, vahşi hayvan yoktur, suratlarına siktiri çekip devam edin yolunuza.
Sırasıyla kaz, dana, at, balık, köpek, hamster, gonzales, tavşan, kedi, guinea pig , kapuçin maymunu türlerini besleme fırsatı bulduğum ve ömrüm yettikçe devam edeceğim şey.
denince herkesin aklına kafeste evcil hayvan besleme durumu gelir. Oysa biz köyde arka bahçede kangal bakıyoruz. Bu hayvan besleme sayılmıyor mu?
Yapabilcek en güzel şey huzur veriyor insana karşılıksız sevgi besleyen tek canlı hayvanlardır sevgi dolu.
Dışarıda çenesi parçalanmış ve ölmek üzere olan bir deri bir kemik kalmış yavru bir kediyi can çekişirken görüp dayanamayıp vertinere götürdüğüm için, orada 2 hafta kaldıktan sonra ağzı hala yara içinde olduğu ve antibiyotiğe devam etmesi gerektiği için evimde bakmaya başladığım, ve hayvan hiçbir zaman tam olarak iyileşecek olmasa da isterse gidebilecek şekilde balkona çıkışı için kapı yaptığım zoraki kedim simbayı beslediğim için psikopat olduğumu öğrendiğim başlık.
her erkeğin evlenince yaptığıdır maalesef... huha.

şaka şaka kadınlar bizim bebeğimiz ve aşkımızdır, bitanemiz ve akla gelmeyen birçok şeylerimizdir...