bugün

zall'ın hobisi !..
Bahçeli bir evim olsa kedi beslerdim. Severim kedileri ama apartman dairesinde besleyemem.
Annemle babamın 33 senedir gerçekleştirdikleri ameliye.
Kadın küçük bir mola veriyor ve ardından çiftlikteki tüm hayvanlar onu kontrol etmeye geliyor.

yabancı şirketleri zengin etmek mama ile sınırlı olsaydı ,10 tane kedi beslerdim.

yakıt, beyaz eşya, binek ve taşıma aracı,, her türlü alet -edevat ,inşaat malzemesi, tencere-tava, elektrikli el aletleri, gübre-tohum, ayakkabı, pantolon, mont, çorap, don, t-şort-televizyon, telefon, klavye, bilgisayar,t ablet, kağıt, saat, hoparlör, temizlik malzemeleri,aklımıza ne gelirse.

kapımıza yemek-içecek getiren şirketler.
içtiğimiz rakı ,sigara.
evde yaktığımız kömür ,ambalaj malzemeleri ..
pirinç,yağ,mercimek,ayçiçeği,kuruyemiş,
nohut,

yaz,yaz bitmez.

ülke emperyalizme teslim olmuş, dışa bağımlı hale gelmişiz ,götümüzde ki donu yakında alacaklar,anadan üryan kalacağız.

kedi maması.

bu ülkeyi tam bağımsız bağlantısız bir ülke yapalım diyen sosyalistlere ,komünistlere dış güçler diyenler ..

biz üretelim biz tüketelim diye çırpınanları vatan haini ilan edenler ..

76 senedir abd'nin götünden ayrılmayan sonra emperyalizme karşı çıkan yoldaşları amerikancı ilan eden ciğersizler ,sizlerde dinleyin.

ülkeyi kendi menfaatleri için satan sağ partiler oy verenler lafım size de. başta chp'liler, amerika'da destek arayan bay kemal'i sevenler..

bir kedi maması tu kaka .

yaşasın tam bağımsız bağlantısız türkiye.

kahrolsun faşizm.
beslemeyin şu genetikleriyle oynanmış hayvanları. yabancı mama şirketlerini zengin ediyorsunuz.
insan beslemekte iyidir. iki kerkinir, iki göbüş gösterir, sevdirir,cırmalar ama nankörlük etmez neyse o dur senin için. iyi ki de kedi babasıyım.
her erkeğin evlenince yaptığıdır maalesef... huha.

şaka şaka kadınlar bizim bebeğimiz ve aşkımızdır, bitanemiz ve akla gelmeyen birçok şeylerimizdir...
Dışarıda çenesi parçalanmış ve ölmek üzere olan bir deri bir kemik kalmış yavru bir kediyi can çekişirken görüp dayanamayıp vertinere götürdüğüm için, orada 2 hafta kaldıktan sonra ağzı hala yara içinde olduğu ve antibiyotiğe devam etmesi gerektiği için evimde bakmaya başladığım, ve hayvan hiçbir zaman tam olarak iyileşecek olmasa da isterse gidebilecek şekilde balkona çıkışı için kapı yaptığım zoraki kedim simbayı beslediğim için psikopat olduğumu öğrendiğim başlık.
Yapabilcek en güzel şey huzur veriyor insana karşılıksız sevgi besleyen tek canlı hayvanlardır sevgi dolu.
denince herkesin aklına kafeste evcil hayvan besleme durumu gelir. Oysa biz köyde arka bahçede kangal bakıyoruz. Bu hayvan besleme sayılmıyor mu?
Sırasıyla kaz, dana, at, balık, köpek, hamster, gonzales, tavşan, kedi, guinea pig , kapuçin maymunu türlerini besleme fırsatı bulduğum ve ömrüm yettikçe devam edeceğim şey.
Zaman zaman krizine girdiğim olay. Üç kedi, bir kara, bir su kaplumbağası, iki sultan papağanı ve iki muhabbet kuşu besledim fakat hepside öldü. Kedi artık sıkıcı geliyor. Arkadaşlığı yok. Devirip götünü uyur. Kuş cak cak öter, kafa ütüler, fenalık geçirirsiniz. kaplumbağaların da arkadaşlığı yok.

Köpek süper arkadaştır fakat dışarı çıkarmak pek zor. Günde en az iki kere dışarı çıkıp yarımşar saat yürüteceksiniz ve hiçbiryere gidemezsiniz. iki gün bile biryerlere tatile gidemezsiniz evde bırakıp. Şimdiki hedefim ferret veya karga beslemek.

Veya kaçak yollardan savan kedisi getirtmeyi düşünüyorum. Vahşi olduğu için illegal fakat bir arkadaşımın bu tip kişilerle bağlantısı var. Veya orta boy baykuş beslemeyi planlıyorum.

Bana göre hiçbir hayvan vahşi olarak nitelendirilemez. Dünyaca ünlü fotoğrafçı nasıl bir başına parslarla, ayılara yaklaştı, bütün dünyada olay oldu...

Sadece nasıl hareket edeceğinizi bilmek gerek. Amerikada villalarında aslan, kaplan, vaşak, cheetah besleyenler var.

Petshoplar artık bir bok satmıyor. Baykuş vahşi diye yasak, yasa varmış. Ferret yasak, o yasak bu yasak...

Ama bulan hertürlü illegal bağlantılarla getirtiyor. Bahsettiğim arkadaşım babası aracılığı ile illegal yollardan bobcat getirtti. Bildiğin vaşak.

Gittim evinde gördüm. Gayette munis. Tabii günde 120 gram et yedirdiğiniz taktirde... Muhteşem karizmatik birşey.

insect familyasından ise tarantula ve kral akrepleri besleyen bir tanıdığım var. Ama işte onlardan huylanıyorum. Zaten tarantula türleri ve akrepler en son yasaldı. Şimdi ne durumda bilmem.

Demem o ki; her evde bir hayvan olmalı. Vahşi o aaaaa, vahşi yaşamın dengesini bozuyorsun, falan diyenleri dinlemeyin, vahşi hayvan yoktur, suratlarına siktiri çekip devam edin yolunuza.
Yapılabilecek en güzel şeydir, huzurdur. iki tane kedim, mahallede köpeğim var kendim yemeyip onları yediriyom çünki ana olmak bunu gerektirir.
zevklidir.
4 büyükbaş 16 tavuk 1 köpeğim var.
Çok uzun süre yaptığım eve gelen misafirlerin balıklarımı öldürmesi ile son buldu.
çok güzel bir eylemdir. asla yalnız kalmazsınız.
evde kaynana beslemekten iyi olandır. ağzı var dili yok.
yüce türk milletinin 550 tane (ve onların danışmanları çalışanları, ailesi, seçmenleri felan) beslediği düşünülürse fena sevaptır. hatta dokunulmazlıkları felan var o derece...
Kötü bir alışkanlık zira öldüğü zaman kendinize kolay kolay gelemiyorsunuz.
Bir dostun karnını doyurmaktır.
kokan ve pis bir eve sahip olmakla sonuçlanır.

not : kuş ve balık beslemek bunun dışında tabi.
senelerdir vergilerimizle imralı da bir tane besliyoruz.
sorumluluk sahibi olmayı gerektirir.
Bakanayacaksaniz beslemeyin duygusalsaniz beslemeyin. Öldüğünde çok üzülüyorsunuz sonra.