suriye ve iran'ın yıllardır kuzey ırak kamplarında uğraştığı hobi.
erkekleri nedense çok mutlu eder. pek çok şeyden daha çok hatta. akıllarına bile gelmez böyle bazı şeyler o derece.*
zordur. aslında bakımı kolay ama ona bağlandıktan sonra onun kaybetmenin verdiği acı çok fazladır. bu yüzden iki senedir hayvan falan besleyemiyorum.
halihazırda hem kedi hem köpek beslenen,
hem de mahallenin erkekli dişili bütün kedilerine mor çatı olarak atadığım bir evde yapılan iştir.
siyasilere oy vermek.
evde örümcek beslemektir. ohh derdi yok hacı. kendi besleniyor. arada dertleşiyoruz o yani.
güzeldir efendim.
en güzeli ile çocuklara hayvan sevgisini aşılarsınız. ileride insanlardan sıkılırlarsa hayvanlarla konuşurlar filan. sonu iyi olmadı ama hayvan beslemek iyidir.
kuş beslemek iyidir yemini vermeyi unutmadığın sürece.
balık besledim, pek mantığını çözemedim açıkçası.
kaplumbağa besleyen tanıdıklarım var! ilginç bir deneyim ama tavsiye etmem.
köpek iyidir, klasik, kokuyor, tercih etmiyorum.
dön dolaş yine kedi.
kedi konusunda nispeten bilgim var.
dikkat edilecek husus kedinin birkaç nesildir ev kedisi olmasıdır.
zira sokak kedisi, malum görebileceğimiz en çakal yaratık.
sokak kedisiyle kimse başa çıkamaz.
bir yanıyla bencilliktir. hatta aynı yanıyla caniliğe dönüşebilir. biliyorsunuz.
Neredeyse yarı ebeveynliktir. Hayatınız bir daha asla aynı olmaz
Yanlıştır. Kölelik bitmişti hani? Nerde? Hayvanlardan denizde yaşaması gereken su kaplumbağaları göt kadar plastik bi kapta, kuşlar göt deliği kadar "kafeste" dikkatinizi çekerim o kuş uçması için yaratıldı. Bana kalkıp da şimdi o kafesten başka bir yerde yaşayamaz demeyin. Bırakın uçsun 5 6 saat sonra ölsün. O ona daha çok zevk verecektir. Kediler köpekler alınıyor sonra halıya işedi diye dövülüp yavru köpekler sokağa atılıyor. Sonra arabanın biri geliyor çarpıyor ve o köpek yavrusu parçalanıyor. Ve biz "insanlar" arabayla o parçaların üstünden geçecek kadar vahşiyiz. Yazık.
küçükken yaptığım şeydi. osman koymuştum adını niyeyse, sonra öldü ve ben başka hayvan beslememeye karar verdim.
1 adet hamster sahibiyim. sanırım benden mutlu, biraz bana benzedi. kilo aldı, üşengeç, asosyal. çıkıyım kafes dışında ne var. hayat nasıl hiç oralı değil. aklı fikri bugün ne yesem, şurdan alayım şuraya koyayım kırdığım cevizleri. kakasını kafes dışına atma cabaları falan, çık evinden sahibim işten gelmiş aç mı tok mu hiç yok.
Max sınırı kedi olmalıdır ötesi kendiniz, hayvan ve toplum için eziyete dönüyor çünkü.

(bkz: apartman merdiveninden köpek çıkartmak)
Kedi eziyettir. Pişman ettirendir. Yine de seviyorum keretayi orasi apayrı tabii.
Kedi , köpek , kuş ve sonuncusu su kaplumbağası.
Kedim öldürüldü, köpeğimiz yaylada ki evde iken gitti ve dönmedi.kuşu gezmeye gittiklerinde dışarıda bırakan bizimkiler eve geldiklerinde kafesin açıldığını görüyorlar. Kuş pırrrr. Su kaplumbağam sanırım benimle yaşayacak olan tek şey.
dünyanın en güzel hislerinden biridir.

Bir muhabbet kuşu aldım çok korkaktı. elimi kafese soktuğumda kaçacak delik arardı. tutmakta mümkün değildi. 3. gün aldım kuşu geri götürecektim, çünkü ne ötüyor nede hareket ediyordu. Hasta mı acaba diye götürdüğüm pet shop'da bir anda ötmeye hatta şakımaya başladı * arkadaşlarını özlemiş. Ama ben pet shop'a giderken ki sahiplenme ve eğer hastaysa başkasıyla değiştiririm fikrindeki kabullenememe benim kuşa 3 günde bağlandığımı gösteriyordu. Kıyamadım ondan ayrılmaya dayanamadım. şimdi 3-4 aydır birlikteyiz * kafesin kapısı hep açık istediği zaman çıkıyo uçuyo sonra geri yuvasına giriyor. Evde elini uzatanları ıssırırken, benim elime konuyo * Kısaca bir hayvan beslemek insana mutluluk katıyor.
Yalnızlık hastası insanların, popüler kültürün perdelemesinden faydalanarak bağırlarına bastıkları hayvanları beslemeleridir. Genellemelerle gitmek genelde sağlıksızdır, ancak yüzdeniz belli bir barajın üzerindeyse geçer akçeniz elinizde demektir. Sevgilisinden ayrılmış olan, uzun süreli bir "mola" isteyen, hayatın anlamını aramaya çıkan, * kızıl saçlı, büyük ihtimalle ateist bireyler genelde bu durumu, kedilerle yaşamayı tercih ederler. Özellikle kadınlara değinmemin sebebi, kedinin dişil özellikleri fazlasıyla yansıtmasıdır; kadın, onu aynası gibi kullanır.

Gelgelelim, Tıpkı insanların diğer canlılar tarafından sevilmeye ihtiyaçları olmadığı gibi, diğer hayvanların da insanlar tarafından sevilmeye ihtiyaçları yoktur. Doğa bir savaş alanıdır ve sevgi denen zımbırtı, geçer akçe değildir. Dikkat! insan doğasından bahsetmiyoruz; dışarıdaki dünya söz konusu.
Insanlarla yaşamaktan daha güzeldir. Beslediğin hayvanlarla mutluluğun daha da artar. Hayata bağlanma sebebidir.
inanır mısın hayvanları insanlardan çok seviyorum.
Eti yenen hayvanlar beslense daha iyi olur, yer müsait se. Yoksa yalnızlıktan dolayı kediye, köpeğe sığınanlar onların ölümüyle yaş tutarlar haberleri olsun. Zaten kısa ömürlü hayvanlar olarak bilinen kedi, köpek, kuş gibi hayvanlar çokta ilgi isterler. Herşey yolundayken bile ilgiyi kesince yemekten, iştahtan düşerler.
Kuzu beslemek istiyorum. ilerde de kuzu çevirmeye dönüştürebiliriz.
sokağa terk edeceğiniz hayvanı lütfen sahiplenmeyiniz. hayvan beslemek kolay degildir, bunu baştan bilerek hayvan sahipleniniz.
görsel

Bu kadar da güzeldir.
Çok iyi bir eylemdir.