bugün

allah başımızdan eksik etmesin denilesi, çatlak profesör tadındaki güzel kişilik. kendisi vajinismusun matematiksel açılma yöntemini bulan ilk türk olma ünvanına sahiptir.
tatmin formülünü geliştirmiş, iktidar partisini kuracak olan doktor.
ilk cinsel deneyimini bir eşşekle yaşadığını söyleyen adam. eşşeğe anadoluda nallı fatma derler diyor bir de, o eşşek şimdi mutsuz ama.
bir gazetede yazarlık yapmaktadır.gençleri bilgilendirir.güzin ablanın farklı versiyonudur.
kendisine yoneltilen sorulara biraz bilim *biraz da mizah katarak *
cevap veren seksolog dededirkendisi.

(bkz: haydar babanın askerleri)
(bkz: abazan gençliğin fikir babası)
türkiyedeki nüfus sayısında önemli katkıları olan 2 kişiden biridir. yıllarca ilişkinin öncesi ve sonrasındaki ruhani boyutu için güzin abla' dan, ilişkinin ortasındaki süreç için kendisinden feyz alınmış, lügatları genişletmiş, mala vurmak deyimini tarihe gömmüş, gaza geldiği zaman freud' a bile rakip çıkabilecek, on kaplan gücündeki ak saçlı bereket tanrısı.
posta gazetesi'nde cinsellikle ilgili soruları yanıtlayan ve kanaatimce posta gazetesinin çok satmasını sağlayan doktor yazar.

zaman zaman akla ziyan sorular sorulmaktadır. misal; sarışın kadınların çok ilgisini çektiğinden, esmer kadınlar ne kadar güzel olursa olsun ilgi alanına girmediğinden yakınan bir gence nihayet ''tanrı aşkına bu kadar basit sorular için bana yazmayın'' diye isyan etmiştir.***
(bkz: haydar dümen in iti)
yerli sigmund freud.
bir televizyon programında yayına bağlanan bir izleyici tarafından '' seksin peygamberi '' olarak tanımlanan kişidir.
(bkz: tayyar dübara)
posta adlı gazetenin bu kadar çok satmasının önemli nedenlerinden birisidir. bir diğeri için; (bkz: şenay düdek)
izmirin yanında bulunan * * uşak ilinin gururu.
taş bağlasam uzar mı? sorusuna bile büyük bir hassasiyetle cevap veren insan evladıdır. genelde yazılarında yemek tariflerinden ve yemekten alınan tatlardan yola çıkarak örneklemeler yapar *
gittikçe terrier'e benzemeye başlamış şahıstır.
sex hafızı.
posta gazetesindeki yorumlarıyla beni benden alan şahıs. inanıyorum ki ne o gazeteye gelen sorular gerçek ne de haydar dümenin cavapları ciddidir.zaten biraz okursanız h.dümenin sorularla alakasız cevaplar verdiğini görürsünüz çünkü oda bunların gayriciddi yazıldığının farkındadır.
posta gazetesinin fazla satmasını sağlayan öncü kişiliktir. kendisiyle bütünleşmiş bir hayran kitlesi vardır. özgün ve açık bir anlatış biçimi vardır konuyu en ince detaylarıyla ele alır ve kurcalar.
seksin dümeni ondan sorulur.
bakalım o ölünce dümenini kim eline alacak diye dedirttiren adam...
dünyanın en gerizekalı sorularına maruz kalmış şahsiyettir.

örn: Anadolu'nun bir köyünden 25 yaşında bir kızım. Köydeki kız arkadaşlarımla beraber bazen takma penislerle birbirimizi tatmin edip, orgazm oluyorduk. Biz eşcinsel miyiz? Erkeklerden de soğudum, ne yapmalıyım? *
gazete köşesindeki soruları kendi yazıp kendisimi cevaplıyor acaba fikrine kapılıyor insan. Efenim kim şöyle bir soru sorar ki;
Ergenlik çağıma girdim bıyıklarım çıkmaya başladı, şeyimin kılları neden çıkmıyor?
türkçe lisanında, "haydar direksiyon" olarakta telafuz edilebilir.
'Sevgili Haydar abi. Ortaokul öğrencisi beş kızız. Bir erkeğin penisinin uzunluğunun ayakkabı numarasının yarısıyla eşdeğer olduğu söyleniyor. Bu doğrumu. gibi sorularla beyninde vajinusumus hastalığı oluşan doktorumuz.
postanın türkiyenin en çok satan gazetesi olmasının nedenlerinden biri.