bugün

Kafaya bir bok takmamak.
daha önce hiç dinlenmemiş güzel bir müzik.
Bi kere ciddiyetsiz ve umursamaz olacaksın arkadaş. Sonra bir sevgilin olacak, sevmeden sevişmeyeceksin. Az mastürbasyon yapacaksın, çok müzik dinleyeceksin.
(bkz: marijuana)
ısrarla tebessüm.
beklentilerini azalt..
Hayattan keyif almak için öneriler;
dininize 4 elle sarılın inanın hiçbir maddiyatla oluşan koşul bizim hayattan keyif almamızı sağlayamaz. belki diyeceksiniz ki olur mu öyle şey? evet elbette sağlar ama geçici şeylerdir. bakın zengin bir ailenin çocuğuna gidin ve ona sorun mutlumusun diye büyük çoğunluk mutlu değildir. çünkü ailesi ona manevi destek vermemiştir. sürekli maddi destek vererek ona iyi bir anne baba olduklarına inandırmaya çalışmışlardır. oysa ki kazın ayağı öyle değildir. onların verdikleri milyarca lira annesinin dizinde uyutup başını okşamasının yanında hiç kalır. sizlere bununla ilgili tarih hocamızın anlattığı bir hadiseyi anlatayım. tam olarak hatırlamıyorum ama bir hükümdarın oğlumu ne varmış çok zenginmiş yediği önünde yemediği arkasındaymış çok fazla gezmiş istediğiyle evlenmiş. bir gün demişki ben herşeyi denedim her zevkten taddım. bir de ölüm nasıl birşey ona bakayım demiş ve kafasına sıkmış. yani demek istediğim hepsi geçici ve bıkılan şeyler oysa maneviyat öyle değildir.
bu dünyada ve öbür dünyada refaha ermeyı ıstıyorsanız paragrafın basında da belirttiğim gibi dinize 4 elle sarılın. sarıldığınız vakit bu dünyadaki herşeyi gözünüzde değersiz göreceksiniz mala, mülkede değer vermeyeceksiniz. bugün varım yarın yokum düşüncesiyle kimseyi incitip kırmak istemeyeceksiniz. zorlasınızda allah aklınıza gelecek vazgeçeceksiniz. bir süre sonrada iyiki yapmamışım diyeceksiniz ve allah'a şükredeceksiniz kendinize ve vicdanınız rahat olacak.
ergenler yazmadan ben yazayım psikolojileri bozulsun ipnelerin. meme müdür meme.
günde 3 kez mastürbasyon yapmak.
beklentilerin gerçekleşmesi ve gerçekleşmeye yakın olduğunu bilmek, yoksa hayatı hatırlamayacak duruma gelmek gerek yani içmek.
hayattan daha az keyif alan insanlara bakıp keyiflenmeyin. halinize şükredip beterin beteri var diyip kendinizi mutlu etmek uğruna sırf egonuzu tatmin etmek uğruna yapmayın bunu. bu çok büyük bi acizliktir.
doğayla daha fazla haşır neşir olmak.

iran sınırında bir köyde askerlik yapıyordum. orada ağaçlar arasındaki bir su kenarında arkadaşlarla yaptığımız mangalın tadını hiç bir yerde alamadım.

insanlar bir gün teknolojinin mutluluk getirmediğini anlayacak. adama soruyorsun ıssız bir adaya düşsen yanına alacağın üç şey ne olurdu diye. ıphone, ıpad, kulaklık diyor. kaç kaç..
nostalji müzik dinlemek.
Duzenli ve olculu alkol kullanmak. Ciddiyim, olculu.
Duzenli ve korunarak iliskiye girmek. Korunmasiz iliskiye girip de bunun stresini yasamamis kadin yoktur. Varsa da henuz yasamamistir. Erkeklerin de cogunun basina gelir.
Duzenli olarak egzersiz yapmak. Her gun braz kosmak ya da yuruyuse cikmak basit bir uygulama ornegi olabilir.
Taze meyve ve ateste pismis et tuketmek. Kizartma sizi ve midenizi yorar.
Iyi muzik dinlemek. Iyi muzik. Iyi muzik klasik muzik demek degildir.
Neye inandiginizi bilmek. Ve ona gore yasamak.
Inancinizi bilin ve ona saygi duyun.
'Muslumanim da namazimi kilamiyorum' insani hayattan keyif alamaz.
Ciddi manada muslumansaniz, dinininizin tum gerekliliklerini yerine getirin ve ilk iki maddeyi de es gecin, bu hicbir kosulda alacaginiz keyfi engellemez.
Isinizin ehli olun.
Belediyenin en iyi copcusu olun gerekirse!
Bir ise yaradiginizi ve o iste iyi oldugunuzu hissedin.
Su icin. Su icin cidden.

Bu receteye uyun, alacaginiz keyfe kefilim.
hayattan zevk almak gereksiz bir beklenti. Tuhaf süreklilik haline gelen bir melankoli değil ama üzüntü bana yaşadığımı hissettiriyor bazen de üzülmek gerekiyor.hayattan keyif almaktan daha mühim bir mesele benim için yaşadığını hissetmek,canlı hissetmek .bütün duyguları yerinde yaşayıp canlı hissediyorsan bu hayattan keyif almaktan daha önemli.aynı hissi veren bir diğer saçma şeyde metro geçerken hissedilen rüzgar.bütün hücreleriyle yaşadığını hissediyor insan.
Düşünce gücünüzü iyi yöneterek keyif alabilirsiniz.
Çünkü her şey beyinde var. Bulmak sizin elinizde.
Benim önerebileceğim şeyler yasadışı ya da sağlığa zararlı maalesef.
kendine bir kadın bul. ben bulamadım en azından sen bul ve keyif al.
Benim gibi birçok şeyi kafaya takmamak olabilir. Ben bunu bir türlü beceremiyorum ne yazık ki. Yıllar sonra "ben buna mı üzülmüşüm" diyeceğim birçok şeyi kafaya takarak hayatı yaşanılmaz kılıyorum kendime ama elimde değil, evet.
hayattan keyif almak için kendimizle, hayatla ve insanlarla barışık olmak, sorunlarımız varsa onları çözmek gerekiyor bence. dertleri içimizden atmak gerekir.
Geçen gün küçük güzel bir kızla 2 saate yakın evcilik oynadık.
Bebeklerine yeni kıyafetler de yaptık.
Her kıyafete bir ayakkabı uydurma isteği biraz bizi zorlasa da günün sonunda ikimizde çok eğlendik.
Üzerine bir de çalışmalarımı beğenmiş ki yine gel sözü istedi. daha ne olsun?
Verebileceğim en mühim öneri sevgili maslow' un da belirttiği üzere mahremiyet ihtiyacınızı gidermenizdir.

Gerek okul-aile gerekse çalışma yaşamı bizi haddinden fazla sosyalliğe mecbur bırakıyor. Hal böyleyken kişi kendine yönelmekten mahrum kaldıkça yaşamdan zevk alma becerisini de kaybediyor zira önceliklerini ayırt edemez hale geliyor. Ben her hafta sonu şarabımı kitabımı alır kendimle date' e çıkarım, mis. *
görsel
görsel
tek keyif veren kurduğum geçekleşmeyecek hayaller sanırım.
merak edilen önerilerdir. ruhuma sakız gibi yapışan depresyon ve karamsarlıktan kurtulmak için çok ihtiyacım var.
Sallamayın Hayat keyif falan vermez ananız ağlar gerisi mobil ve kablosuz ağlar olarak ikiye ayrılır.