bugün

entry'ler (277)

ali ismail korkmaz fenerbahçe yıkılmaz

ali ismail korkmaz olmasa da, fenerbahÇe yıkılmaz.

hayattan öğrenilen en önemli şey

insan ilişkilerinde ilkbahar güneşi gibi ol. fazla ısıtıp yakma, ortadan da kaybolma üşütüp hasta olmasınlar.

107 kişiye düşmek

akşam girdim hala buradayım after partide bitti. bugün de pazar günü, hava koşulları çok iyi, yatak sıcak, suyum yanımda, tuvalete gidip geldim kalkışa hazırız o zaman dedirtir bazen.*

ben bu yazıyı anneme yazdım

annem benim, herkes yalan bu dünyada bir tek sen gerçeksin.

psikolojik sorunları olan insan

cennette yaşasa belki psikolojik sorunları olmazdı kimsenin fakat böyle bir dünyada imkanı var mı ki psikolojik sorun olmasın.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Dj Caniatti - House Mix Avril 2014.

cennette istenilecek ilk şey

yasak elma ağacı hala duruyor mudur acaba fena olmazdı bir tadına baksak.

kendini sorgulamak

kendini sorgularken bile dürüst olmayı beceremeyen insanlar da var mıdır merak etmiyor değilim hani. düşünsene olum ortamda bizden başka kimse yok lan biz bizeyiz bari bana karşı dürüst ol şiişşt kime diyom olum yaaa.

uyuşturucu

yaratıcılık.

cesaretsizlik

cesaretsizlik yeri geldiğinde insanı tüm yaşamdan alıkoyan bir şeydir. her şeyden geride kalmanıza sebep olan durumdur.çok yaralayıcı bir şey etrafınız da bir sürü cesareti tavan olan kişiler varken sizin öyle olamamanız büyük bir sorundur kabul edilebilir bir durum değildir. cesaretsiz olup bunun farkında olan birisi için yaşam koskoca bir boşluktur.

birisi rengarenk bir kelebeği avucunun içine almış hiç bir yere gitmesine izin vermiyor kelebek gitmek, kurtulmak özgürce dolaşmak istiyor ama oradan kaçıp gidemiyor çok istiyor ama yapamıyor deniyor, deniyor, deniyor ve hüsran nasıl çıkabilir ki oradan. işte cesaretsiz bir insanda buna benzer, buradaki fark ise o kelebeği avucunuz da siz tutarsanız, kelebek sizsinizdir. sıkışıp kalmışınızdır ne kadar cesaretli olmaya çalışsanız da o parmakların arasından kurtulamazsınız yani kendi kendinizi ablukaya almışsınızdır özgürce konuşamazsınız dolaşamazsın hep kendinizi bir yere sıkışıp kalmış gibi hissedersiniz başka bir yerde unutmuşsunuzdur kendinizi hep, şimdiyi yaşayamazsınız. yaşamın bir zevki kalmamıştır artık.

her şeye rağmen yine cesaret gösteremezsiniz cesaretsiz birisinizdir. içinizde ki umutlar yavaş yavaş azalır silkelenip bir daha cesaretinizi toplamayı denersiniz ama yine cesaret edemezsin tekrar, tekrar ve tekrar. artık kabullenirsiniz bunu siz korkak birisinizdir. kendinize bir kurtuluş yolu arar durursunuz ama bulamazsınız. belki bir kaç kurtuluş yolu vardır mesela intihar etmek ya da her şeyden kaçıp gitmek uzaklaşmak çok uzaklara gitmek, hayatınızın devamını kapalı bir kutuda geçirmek istersiniz herkesten uzak kalmayı istersiniz ama cesaret etmeyi istemezsiniz çünkü bir korkaksınız bu konuda kendinizi zamanla ikna etmişsinizdir, kendinizi buna inandırmışsınızdır.son dokunuşlara doğru gidersiniz ruhunuz artık size ait değildir korkularınıza teslim olmuştur. utanırsınız annenizden ya da arkadaşınızdan, akrabalarınızdan korkaklığın verdiği utançtan dolayı. içinizde kalan ufak bir umut daha vardır sizi yaşama bağlayan, belki cesaret ederim cinsinden. bu kalan son umutları da idareli kullanmak için çaba harcarsınız. elinizde ki son kartlar tamamen bittiğinde sizde bitersiniz bunu bilirsiniz sonu görmek sizin için zor değildir, acı son sizi bekliyordur size en mantıklı bu gelir cesaretsiz kalıp öylece dünyayı izlemektense ölüyüm kurtulayım daha iyidir diye düşünüp yaşamınıza son verme fikri her defasında daha cazip gelir ama buna rağmen bile cesaret gösteremez ve olan biteni izlemekle geçirirsiniz vaktinizi. artık yavaş yavaş sona geldiğinizi hissetmeye başlarsınız kendi sonunuzu hazırlarsınız içten içten ölüm fikri size işlemeye başlamıştır artık...

sözlük yazarlarının itirafları

rekabet varsa bizde varız yok rekabet yoksa herkez dağılsın.

kendini işe yaramaz hissetmek

Kendini işe yaramaz hissetmektense intihar etmek daha mantıklı geliyor, işe yaramayan bir mahluğun yaşamasına ne gerek var.*

yazarların şu an dinlediği şarkılar

yaptığın hatalar kadar büyük olmadın.

en iyi rap parçaları

sagopa kajmer - yaptığın hatalar kadar büyük olmadın.

fethiyespor

dikkat sürpriz yapabilir diyerek iddaa kuponunda yer alabilecek bir takım.

selçuk inan ki ben masumum

bakkala diye Çıkıp geri dönmeyesim var.

x factor star ışığı

berbat ve aşağılıyıcı bir yarışma programı diyerek olaya giriyorum. bu kadar düştük mü diye düşünmemek elde değil, refleks oluyor programı izlerken bu kar düşmüşüz dedirtiyor. genel izleyici kalitesi yerlerde olmasaydı böyle bir programda yayınlanmazdı.

sandıklardan yine ak parti çıkacağı gerçeği

düşüş olucaktır fakat yine kazanıcaktır diye tahmin yürütmek yanlış olmaz sanırım.

yazarların çocuklarının sözlükte alacağı nickler

kuzuların sessizliği.

sözlük yazarlarının bugünkü harcama tutarları

1 tl su 7.5 lira sigara 5 lira döner 3 tl tost 3 lira akbil moralim bozuldu yahu.