bugün

aslen samsun çarşambalıdır.samsunsporun en başarılı dönemlerinde başkanlık yapmıştır.salyongoz ve kurbağa ihracatı yaparak hatırı sayılır bir servet edinmiştir.tanju çolak ı futbolumuz kazandıran simadır.28 şubat 2002 de vefat etmiştir.
1987'de kırkpınar ağası olmuş, samsunspor'a en parlak günlerini yaşatmış kişidir. samsun yolspor'dan aldığı tanju çolak'ın, zonguldakspor'dan aldığı savaş demiral'ın ve diyarbakırspor'dan aldığı orhan kapucu'nun yıldızını parlatmıştır.
piyasaya yeni çıkan samsunspor kitabı kırmızı-beyaz-siyah'ta beni en çok güldüren kişidir . tanju çolakla birlikte paris'e bronz ayakkabı ödül törenine gidişinde , eyfelde kırkpınar ağası pozu vermesi , futbolculara sürekli şuursuz para vermesi , kazanılan maçtan ziyade atılan gollere bile prim vermesi , bir Çarşambaspor-Osmaniyespor maçında , mücadelesini beğendiği osmaniyesporlulara da maçtan sonra prim vermesi , gazetelere sık sık 4-0'lık fener galibiyetimiz için 1 milyar harcadım manşetleri ile düşmesi , bir gün zonguldakspor maçı öncesi soyunma odasına girip iyi oynayın sizlerden 7-8 fark bekliyorum demesi topçuları güldürürken , maçın 6-0 bitmesi ; fenerbahçe maçı öncesi en az 5 fark isteyip 4-0'da takımı paraya boğması hikayeleri ile alemler içinde bir alemdi hasbi başkanımız ..

1 haftada 43 fabrikası kapatıldı , 35.000 kişi işsiz kaldı .. samsun kentininde , samsunsporun da çöküşü aslında onun vedasıyla başladı ..
rahmetli çok renkli, eğlenceli bir adammış ama bir sözü var ki gözümde ayrı bir yeri olmasına sebeptir.

--spoiler--
beyler sizden şampiyonluk istemiyorum. trabzonspor ligi kaçıncı sırada bitirirse siz onun üstünde bitirin. diyelim ki onlar küme düştü, biz de düşeceksek bile üstlerinde düşelim.

hasbi menteşoğlu - samsunspor eski başkanı
--spoiler--