bugün

etin sindirimini hızlandıran sos. şu bildiğiniz, yol kenarlarında gördüğünüz küçük sarı çiçeklerden yapılmaktadır.
cigaraya nasıl tütün karıştırıp thc kalitesini artırıyorsanız. hardalda yediğiniz etin protein kalitesini artırır.
(bkz: nasıl yendiği anlaşılmayan şeyler)
Türk mutfağında bulunmayan lezzet. Herkes sevemez.
Genelde etin yanında güzel gider.
Ete çok yakışır. Özellikle ballı hardal mükemmel bir şey.
patatese çok yakışır.
Meşhur hardal tanesi ayeti vardır.

Sosise ve köfteye çok yakışır.
Ballı olanı çok güzel. Evet.
Mayonez ve ketçap kadar popüler olamayan sos.
Türk damak yapısına pek uygun değil zannımca.
Garip bir acısı, geniz yakan bir tadı var.
Bi türlü sevemedim.
sosis'in yoldaşı. sosisi bırakınca onu da bıraktım. hardal kültürüm yok belki başka şeylerle de iyi gidebilir ama bilemiyorum.
tadı çok keskin.
özellikle dijon olanının tadı yoğun bir biçimde wasabiye benzeyen sos. aman diyim, adamı ağlatır.
sanırım en çok çeşidini almanya üretiyor. löven senf, extra scharf, fransızların dijonuna yakın ve bir tık üstüdür.
Ketçap.
1978 yılında kurulmuş; üyeleri aydın buyan sencer, şükrü yücel,sedat avcıl ve cihat kukul isimlerinden oluşan bir türk rock punk gurubudur.
1980 çalışması olan "nasıl? ne zaman?" ciddi bir başarı göstermiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=t1dXdsUricU

çalışmalarında ayrıca hayyam rubailerini de kullanmışlardır.
güzel bir tohumdur.Sosu harikadır.
Sarı çiçekli otsu bir bitki.

insanın da türlü türlü huyu var bilirsiniz. Bu yaşıma kadar asla ağzıma sürmezdim hardal tohumundan yapılmış sosları. Lakin bu yaşımda ballı hardal delisi bir şey oldum. Yani nasıl olur da insan bu kadar değişir aklım almıyor bazen. Beni kendimin ne kadar değişebileceği hakkında fikir sahibi eden de bitkidir benim için. Olmaz dersin olur yani. Oldurur evren bir şekilde. Hadi bay.
Ağrı kesici özelliği olan bitkidir.evet.
Delizia Türkiye için gayet başarılıdır. şimdi artizanlarla karşılaştıracak birileri mutlaka çıkar ama yapmayın yani bunu... Alakasız.

Bir de son zamanlarda müthiş zamlandı.

Bunun dışında bizim türk mutfağında iyi bir acı yelpazesi var. Baharat maharat, kökler falan müthiş... O yüzden hardal biraz dış kapının dış mandalı olarak hayatına devam etse de anksiyeteli Amerikalılar gibi olmazsa özellikle yeni nesil mutfağımızda kısa zamanda yerini sağlamlaştıracak bir arkadaş.
Turpgiller familyasından tohumları baharat olarak kullanılan sarı çiçekli otsu bir bitkidir.
ballı hardal seven insan sayısı azdı, çoğalmaya başladı. daha çok insana ulaşsın, bu tat hepimizin.
Hollandada içine alkol karıştırılmış tane hardal sosundan yemiştim yanlışlıkla. Onun haricinde kendisiyle güzel anılarım var sevdiğim bir sos olmasından mütevellit.
en nefret ettiğim sos. en güzel yemeği bile işkenceye çevirebilir benim için, ketçapa kurban olsun.
görsel
Bayıldığım sostur.