1. 1.
  esrarın etken maddesidir. difenil piran yapısında olup 3 halkalıdır. *
  2 ... machados
 2. 2.
  (bkz: bilinçli tüketici)
  5 ... herif
 3. 3.
  esrarın aktif maddesi olmasının yanı sıra tıp alanında da kullanılır.

  "israilli kimya profesörü raphel mechoulam'ın 1964'te keşfettiği thc, yani tetraidcannabinolo, kenevirin içerdiği en önemli maddelerden biri. uzmanların belirttiğine göre, thc, aıds'li ve kanserli hastaların iştahını açmak için kullanılıyor. yapılan bir araştırmada, kemoterapi tedavisine geçilmeden önce, thc takviyesi alan kanserli çocuk hastalarda, mide bulantısına rastlanmadığı ortaya çıktı. dahası da var. bir başka araştırmada, çocukluğunda beyin felci geçirmiş iki hastaya sentetik thc hapları verildi. bir süre sonra, hastaların ağrılarının azaldığı, hareket yeteneklerinin geliştiği ve ağrı kesici hap kullanımında azalma görüldüğü kaydedildi."

  focus dergisinde bir makaleden alıntıdır.
  5 ... double cross
 4. 4.
  Tetra Hydro Cannabinol.
  Hint keneviri (Canabis Sativa ve Canabis Indica) bitkisinde doğal olarak bulunan analjezik madde. Esrar'ın etken maddesidir. Kana karıştığında sinirleri gevşetir ve keyif verir. Bitkinin dişisinde erkeğine kıyasla 4-5 kat daha fazla bulunur. Bu sebepten esrar (Marijuana) dişi hint kenevirinden elde edilir.

  hint kenevirinin dişinden elde edilen thc ilaç sektörünün vazgeçilmezleri arasındadır. bu da bir çok ülkede hint kenevirinin yetiştirilmesinin ve kullanımının neden yasak olduğunu açıklamaktadır.

  ayrıca hint kenevirinin gövdesi, kağıt ve ip yapımında kullanılan en ucuz ve en kolay işlenebilen maddedir. bu da hint kenevirinin birçok ülkede yetiştirilmesinin neden yasak olduğunu açıklamaktadır.

  kısacası ilaç, kağıt ve bir çok sanayi kolu kartellerinin, yasal uyuşturucuları insanlara doktorlar aracılığıyla satılmasına ihtiyacı vardır.

  toprakta yetişen ağrı kesici illegaldir; legal olabilmesi için, kapitalizmin onu alıp, işleyip ilaç olarak satması gerekmektedir.

  yaşasın legal uyuşturucular!
  yaşasın prozac toplumu!
  8 -2 ... yaraliyuz
 5. 5.
  esrarın rahatlatan diğer bir deyişle kafa yapmasına neden olan aktif madde.

  thc ortalama bir esrarda %5 civarında bulunurken, kaliteli tohumlarda el emeği göz nuruyla yetiştirildiğinde %20'ye kadar çıkarılabilmektedir.

  (bkz: jock horror)
  (bkz: white rhino)
  (bkz: wonder woman)
  (bkz: four way)
  (bkz: afghan) tohumları örnek verilebilir.

  verimi arttırmak için çarpraz polenleme yöntemi uygulamak çok mühimdir.

  --spoiler--
  israilli kimya profesörü raphel mechoulam'ın 1964'te keşfettiği thc, yani tetraidcannabinolo, kenevirin içerdiği en önemli maddelerden biri. uzmanların belirttiğine göre, thc, aıds'li ve kanserli hastaların iştahını açmak için kullanılıyor. yapılan bir araştırmada, kemoterapi tedavisine geçilmeden önce, thc takviyesi alan kanserli çocuk hastalarda, mide bulantısına rastlanmadığı ortaya çıktı. dahası da var. bir başka araştırmada, çocukluğunda beyin felci geçirmiş iki hastaya sentetik thc hapları verildi. bir süre sonra, hastaların ağrılarının azaldığı, hareket yeteneklerinin geliştiği ve ağrı kesici hap kullanımında azalma görüldüğü kaydedildi.

  http://www.focusdergisi.com.tr/doga/00052/
  --spoiler--
  ... wecihii
 6. 6.
  kimyasal esrar.
  organik tarımı destekliyoruz!
  2 -1 ... vivendi
 7. 7.
  bunun farklı türlerden ayrımı; thc sigaranın ucu yalanarak tozun içine batırılır ve o şekilde tüketilir.
  ... suicidal failure
 8. 8.
  saf halde içildiğinde insanı götürdüğü yerleri kelimelere dökemeyeceğim kimyasal şeyimsi.
  2 ... agir psikotik
 9. 9.
  adı thc olarak geçen, bonzai familyasından, sikindirik sentetik uyuşturucu. esrarın içinde bulunan thc maddesiyle uzaktan yakından alakası yoktur.
  1 -1 ... sevisebilir miyiz mi
 10. 10.
  gecmisiniz saginizda, geleceginiz solunuzda. onlari cagristiracak herhangi bir ses duymak yeter.
  ... sifrem1234