bugün

messe*'leri ile ünlü, çeşit çeşit endüstriyel içerikli ve uluslararası katılımlı fuarların yıl boyunca yapıldığı almanya kenti
(bkz: hannover 96)
almanya'nın en büyük fuar kentidir. bu cebit bilişim fuarı falan burda yapılıyomuş. 2. dünya savaşı'nda buranın altı üstüne geldiği için tarihi eserlerin içine edilmiştir.

ayrıca bir de futbol takımı vardır. (bkz: hannover 96)
almanya nin fuar sehri olup, en iyi almanca nin da konusuldugunun soylendigi sehirdir. hamburg - dortmund yakinlarindadir, kendisine yaklasik 1,5 saatlik uzaklikta bir de paderborn diye kucuk bir alman sehri bulunur.
almanya da trafigi en rahat olan sehirdir gece hayati asla berlin köln frankfurt vs. ile kiyaslanamaz.
bünyesinde turan ataseveni barindirir.Mousse T de hannover lidir.dj senol dj serkan dj volkan dj n-ce dj göksel(hepimize ögretendir)sehirde olan türklerdir(meshur olan).volkswagen fabrikasida vardir burada,yarisi türkdür nerdeyse calisaninin.yapay gölü vardir savasta esirlere yaptirilan.almanya eski basbakani hannover hayvanat bahcesine 1km uzaklikta oturmaktadir.
en düzgün almanca'nın konuşulduğu şehir. bir nevi istanbul türkçesi gibi.
interrail'imin başladığı nokta. sevdim ben bu şehri. gitmeden önce duyduğum "orda en düzgün almanca konuşulur" sözünün gerçek olduğunu anladığım ve demleme çay bulabildiğim nadir avrupa kentlerinden biri. ayrıca alman kızlar pek bir soğuk ama bir o kadar da güzeller sayın okur. *
bahnhof'un önünden meydana doğru yürüdüğünde kendini aksarayda veya lalelide zannedebileceğin, her tafata "öz urfa kebap salonu, şahinler turizm, nur market" vs tabelaları ile Türk işletmelerinin bulunduğu ama yinede güzel olan niedersachsen eyaletine bağlı bir almanya şehri. celle tarafındaki tarihi evcikleri ve oraya bağlı küçük şirin köyleri kasabaları olan gezilesi fakat yaşanılmaması gereken bir yer çünkü "kein mensch"
almanyanin niedersachsen eyaletinin başkentidir .
tam bir fuar sehri. cuma cumartesi deli gibi icip cosan insanlara ve fakat hafta ici nukleer saldiriya ugramiscasina bos sokaklara sahip alman sehri. vay arkadas bu nedir.. gättäm aldim bende birami bi kosede iciyorum.. allahtan biralari guzel...
az önce bir türk ün sahibi olduğu bayi den biramı alıp yudumladığım sıkıcı alman şehri. gözünü seveyim bursa nın!
şu an itibariyle havanın göt kestiği şehirdir. 1,5 saat rötarlı istanbul-hannover yolculuğundan sonra manyak rüzgarlı bir havada yaptığımız iniş tarihe geçti. lan uçağı sanki gazanfer bilge şöförü kullanıyo gibiydi! peh a.q. ulan!
ruh hali 5 saniye icinde degisen manyak sehir. muhtesem bir hava dusunun, serin bir gunes, hafif meltem, o kasvetl sokaklar neselenmis, her sey mis gibi... yuruyorsunuz. oh ne guzel hava dediginizin 2.saniyesinde hafif yagmur ciselemeye basliyor. 3 saniye icinde de o yagmur damlasi, findik buyuklugunde kafa yaran bir doluya donusuyor. dolu abi. pata kute iniyor havadan lan. 5 saniye! bir antidepresana baslamasini tavsiye ediyorum hannover'e. kadin olabilir.
Türkiye cayır cayır sıcaktan yanarken, şu anda donmaktan insanı fenalaştıran şehirdir.
alman sivrisineği (bkz: anofel).
nüfusu 500 bin civarındadır. almanya'ya sıklıkla gitmeme rağmen çok gitmediğim bir yerdir.
her ingiliz'in gurur duyması gereken alman kökenli hanedanlığa adını veren şehir. 1714'ten sonra hannover hanedanlığı, büyük britanya krallığını yönetmeye başlamıştır. meşhur kraliçe victoria da bu hanedana mensuptur.
fuarlar şehirliye para kazandırır, odalarını kirarlarlar. VW, Telefunken, Blaupunkt fabrikalarında nice gurbetçi anıları yaşanmıştır. istanbul türkçesi misali, en iyi almanca kullanılırmış. son zamanlarda pek ıssızlaşmış deniyor.
ağustos ayı içerisinde bulunacağım şehir. almanya'nın izmir'i gibi bir yerdir.
en güzel almanca burada konuşulurmuş öyle birşey duymuştum.
bugün 31 bin kişi tahliye edilmiş şehirden. sebebi toprağın altında bomba bulmuşlar.

http://www.ntv.com.tr/dun...si,iWScbuO7TEqck9K1FznA8Q
Linki açmadan tahmin edebilirim muhtemelen 2. Dünya savasından kalan japonya veya abd nin attıgı ve patlatamadıgı bomba.
yaklaşık 4 aydır buradayım. sakin, dingin bir şehir. aşırı huzurdan bunalabilirsiniz o derece yani. her şey çok yavaş haeket ediyor ama ben sevdim. ömrünüzün bir kısmını geçirmeniz gereken şehirlerden.
Bir suredir yasadigim sehir. Olu ve hareketli bolgeleri mevcut. Sahsim adina istanbul dan sonra iyi gitti.
Dedemin memleketi olmasından dolayı küçüklüğümden beri çok gördüğüm duyduğum şehir ayrıca soğuk ve kasvetlidir ankara kadar olmasada.