1. 1.
  herhangi bir olay icerisinde, olumsuzluk yaratacak, durumun gidişatına köstek olabilecek ihtimali yüksek durumlar söz komusu olduğunda kullanılan terim..
  3 ... aspirin
 2. 2.
  At yarışlarında binicilerle eyerin toplam ağırlığının,atların koşuyu kazanma şansını etkileyecek biçimde ayarlanması.
  3 ... italiano
 3. 3.
  hedefe ulaşmayı engelleyecek ayak bağları bütünü.
  3 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  engel olarak tanımlanabilir. at yarışlarında, handikapör kurul tarafından atların kazandıkları listed, grup ya da açık yarışlar baz alınarak her ata bir handikap puanı verilir. handikap puan durağan değildir, sürekli değişebilir. handikap kategorisi altında düzenlenen yarışlarda, yüksek handikap puanlı atlar ağır kilo ile düşük handikap puanlı alar hafif kilo ile koşmak suretiyle güç dengeleri ayarlanmış olur.
  1 ... whitewind
 5. 5.
  bir koşu cinsidir.handikap 13 ve 14 tür koşularda her türlü bomba beklenebilir.
  1 ... capello
 6. 6.
  handikap verilen avantaj demektir.Bilindiği üzere iddaa da bu oyun olarak eklenmiştir.Handikap demek.Bir örnekle açıklarsam.Reims-lehavre 1 yani reims kazanır oranı 2.10 olur. 0 yani beraberlik 2.60 2 yani lehavre kazanır 2.90 olur. Bu durumda oranı yüksek olan takıma daha az şans tanınır ve o takıma handikap verilir.Bu maçta handikaplı oynamak isteyenler şu oranlarla karşılaşırlar.H1 oranı 4.85 h0 oranı 3.50 h2 oranı ise 1.40.4.85 lik oran çok iyi değil mi ancak onu tutturmak için reims in en 2 farklı kazanması lazım.H0 olması içinse 1 farklı kazanmalı.Çnkü lehavre takımı 1 gol önde başlatılmıştı.H2 bu ise en kolay gibi olanı ancak bulunması zor olanı ancak vereceğim taktik ile bunu bulma olsalığınız çok artacak bana dua edeceksiniz.Ha unutmadan h2 olması için maç ya berabere bitmeli ya da lehavre kazanmalıdır. Açıklayacağım taktiği merak ediyorsanız. (bkz: çifte şans)
  2 -1 ... kulotluganileryandankacarsa
 7. 7.
  basketbol için konuşursak, zayıf olan takıma verilen ve maç sonucunda üzerine bahis oynadığınız takımın aşması gereken rakamdır. örneğin, spurs ve bobcats arasında olacak maçta haklı olarak spurs e oynayacaksanız, rakibin gücüne göre iki sayılı hanelere yükselebilecek handikapı da aşmak durumunda olacaksınız.

  dolayısıyla 10 sayı üzeri handikap varsa hiç oynamayın derim. tek sayılı handikap candır...
  ... caraskal
 8. 8.
  güçlünün güçsüze dengelenmesidir.
  ... kartalbey
 9. 9.
  şeylerin karsi tarafa gore eksik yani.
  ... serbest kafiye
 10. 9.
  at yarışı hatırlamak.
  ... zaill