bugün

entry'ler (266)

herkes klışeleşmiş bir yeşilçam repliği yazsın

çok eskiden rastlaşacaktık....

sabiha: benim yüzümden hep bunlar. ya ölecek ya öldüreceksin! niye geldin?... gelmeyecektin!
halil: geleceğimi biliyordun ama. nedir istediğin?
sabiha: bilmem! sıkıldım belki... yetti belki! her birimiz yolumuza gitsek...
halil:yolumuz?
sabiha: öyle...
halil: birleşti biliyorum.
sabiha: yok, birleşecek gibi değil.
benim yolum başka. seni tanıdıktan sonra anladım bunu. senlen beraber olduktan sonra seni...
sevgi de yetmiyormuş. çok eskiden rastlaşacaktık.

gecenin sözü

yürümek tereddütlü bir meşgaledir.

sabah poğaça yiyen karizma tip

bence sabah sağlığını düşünen ve çorba içen tip daha karizma.

her şeyi bırakıp ege nin bir köyüne yerleşmek

servet-i fünûn edebiyatı sair ve yazarlarının gerceklestiremedikleri hayaldir.

ali nin sekiz günü

film dayanılmaz hale geldi hadi ya bitsin artik derken aniden zeynep ve ufuk bayraktarin sahneye girişleri filmi kurtarmış. ali gibi birini tanisam once bi doverdim bi de hasan ali toptaş ı yasaklardim;ama genel olarak bi sekiz gün bi bakkalın daha nasıl geçebilirdi ki. ne bekliyordukki. ben hic bi şey beklemiyordum. beklentisiz bir film için başarılıydı. en iyi yardımcı erkek oyuncu goes to ufuk bayraktar. net

kafamda bir tuhaflık

orhan pamuk un son romanı bu. gerçi yukarıda soylenmis ama girip son entrye bakıp çıkan arkadaşlar için kolaylık olsun başlığın sebebi. bütün orhan pamuk romanlarında bas köşede bir arayış oturur. herkes sürekli bi şeyleri arar didikler. hatta kemal (masumiyet müzesi) de bu had safhaya çıkmıştır. galip (kara kitap) de durmadan kendisini rüyayı celal i arıyordu. çıkardığım sonuç su. insan ne olursa olsun hep bir arayış içerisinde oluyor. insanin bu arayışı küçük çocuktan ölene kadar suren bir durum. iste mevlut de boyle bir karakter olmuş. ama arayışlar farklı. para kazanma ihtiyacı ask çocuk sevgisi zengin olmak için verilen çabalar çaresizlik hepsi var bu romanda. bi örnekle anlatmak gerekirse hep Nişantaşı ni anlatmış orhan pamuk romanlarındaki o karakterler kivancin Behlül karakterini canlandırırken mevlut yine kivancin kuzey karakterini canlandırır gibi. mevlut bu toplumun yüzde 80ini oluşturan bir karakter. bozanin da romana girmesi onun hic ölmemesini sağlayabilir.

kısaca iyidir hoştur severek okuyun.

ben bittiğinde gulmustum. mutlu olmuştum.

falan filan okuyun kısacası.

2015

koyun yılıdır. bu yıl koyunlarda bir artış gozukecegi düşünülmektedir.

şeyh bedrettin

simavne kadısının oğludur. seçkin bir kimsedir. bagislanmayi dilerim.

chrome nasıl okunuyor sorunsalı

çorm diye ama m kismina gelindiğinde dudak opuyormuscasina inleyecek azizim.

kendisinden hoşlanıldığını anlayan kız

öhüm öhüm.
-a şu çocuk beni kesiyooo diyen kizdir.

2 kasım 2014 beşiktaş fenerbahçe maçı

her fb bjk maci gibi güzel olacak mactir. keyifle izleyeceğiz. lakin kazanan Beşiktaş olsun gurur-lan'ak.

uludağ sözlük yazarlarından korku hikayeleri

yasim 13 falandi. evde yalnizim almisim nevalemi film izliyorum. film büyü filmi. sahneler geçiyor bir sikinti yok gibi. tabi korku filmlerinin vazgeçilmezi kafasina gore acilan kapilardir.
filmde de henüz böyle bi sahne olmuş bizim kapi acilmaz mi kafasina gore. içime doğru yayilan bir korku ama hayatimda ilk defa içime doğru yaptim. simdi filmi ikinci kez izliyorum. kapilar sikica kapali. sikinti olmasin.

12 kasım 2014 türkiye brezilya maçı

cok sexy bi mac olacagi muhakkak olan mactir.

yazarlar kitap karakteri olsa kim olurlardı

şair KA. KAR-
orhan pamuk.

kumbarada biriktirilmiş para rekorları

benim rekorum 23 lira 67 kuruş. içinde bir kuruş bile vardi. ne zorluklarnan biriktirdiydim. sayinca bereketi kacti tabi.

en yakındaki kitabın 22 sayfasının 1 cümlesi

nihayet şu kanaate vardım ki, ona kimsenin ihtiyacı yoktur. (hürriyet aşkı) saatleri ayarlama enstitüsü.

gecenin sözü

biz beyaz yakalilar öyle bir duruma geldik ki parasizliktan yakamizdaki beyazlik kalmadi.

hoşlanılan kızın at yarışı oynaması

nerede abi o kiz beni bulsun lütfen rica ediyorum.

doktora yapanın cerrah olacak sanılması

Doktora yapıyorum dedim. iyi iyi sikintisi olursa sana geliriz dedi. Hasta olunca bana gelcekmis hasbam.

ateistlere dümdüz gidip namaz kılmayan müslüman

namaz kilmamasindan ziyade ateistlere dümdüz gitmesi abestir. dümdüz gidenin muslumanligini tartisirim.