bugün

türkiye de solidworks denildiğinde akla ilk gelen isimdir. yaklaşık 10 yıldır solidworks ile çalışmakta ve özel dersler vermektedir. ayrıca; eğlenceli, özgün, anlaşılabilir eğitim videoları hazırlamaktadır, yeni yetme solidworksçular için. hazırladığı videolardan tanıdığım kadarıyla eğlenceli bir insandır. anlatımı çok harikadır. solidworks 2010 için hazırladığı video da sürekli solidworks un türkçe çevrimine laf sokmaktadır. bu bazen öyle boyutlardadır ki; insanı kırıp geçirir, öğrenirken eğlendirir.

tebrik, teşekkür ve takdir edilesi büyük insan. solidworks çaylakları için harcadığı zamana, emeğe, döktüğü dile, ve o laf sokmaları için binlerce kez teşekkürler haluk tatar.

not: ilgili videolara, solidworksvideo.com dan ulaşılabilir.
3d tasarım programı solidworks için eğitim videoları hazırlayan kişidir. anlatımı sade ve gerçekten eğiticidir. anlatım esnasında sizinle sohbet ediyomuş gibi konuşması ayrı bi güzeldir. bazen harbiden güldürür. solidworks için gösterdiği uğraşı, yeni bi tasarım programı olan spaceclaim için de göstermekte şu aralar sanırım.
solidworks un çevirmenlerine içinden ana avrat küfreden kişi. güzel bir anlatımı vardır.
Geçenlerde sordum.. " Şubat sonu gibi beni ara ve Catia ileri düzey eğitim setinde boğul.. " diyen ve ilgisine şükranlarımı sunduğum Yüksek Mühendis..
solidworks videoları sayesinde bir çok insanı iş sahibi yapan eğlenceli ders anlatan tanışılası insan.
adamdır, mühendistir, hocadır. seminerlerinde ve derslerinde eğitim sistemine muhaliftir. şu an için e-learning ve mühendis yetiştirme konusunda en başarılı 3 isimden birisi bence türkiye'de. Yanında ücretsiz çalışıp, iş tecrübesi yapanlar var. sabırla sorularınıza cevap veriyor. telefon ile ulaştığınızda bile kendisi konuşuyor bizzat. CAD-CAM-CAE alanında bu adam gibi yok. Üstelik ücretsiz eğitimler saçıyor net üzerinde.
Efsane bir insan'dır. Biraz Patronum sayılır. internetten bayağa çalıştığı yeri felan herşeyini buldum tüm bilgilerini.2015 haziran'da yanına uğramıştım. demiştim ki, gitmeden önce:
-Merhabalar, ben makine mühendisi olmak istiyorum ve sizin linkediln'den tutun tüm yazılarınızı okudum. araştır'dım. bana ilk başta ne öğrenmem gerektiği hakkında bilgi vereblirmisniz. bana birşeyler öğretin öğrenmek istiyorum ne olduğu farketmez, siz öğretin lütfen. Dedim.

Diğerki gün mesaj geldi.- salı günü ofise uğra.
uğradım. solidworks 2012 eğitim cd'si verdi ücretsiz. Bu eğitim cd'sini bitir bana araba tasarla gel 15 günün var dedi. ve 24 gün'De arabayı tasarlayıp yanına gittim. Aslın'da gidemedim sebebini hatırlamıyorum. gittimmi yoksa, hatırlamıyorum şu anda. hatırlarsam editlicem.

Ve solidworksu öğrendim makine bölümüne geçtim 10. sınıf'ta va bayağa faydanasını görmeye başladım. solidworks'ü kimse açmayı dahi bilmiyor. ben onlar açama'dan parçaları bitiriyordum. tabiki işim solidworks'le kalamıştı. yanın'da autocad, inventor, catia, fusion 360, space cleam (haluk abi'nin şirketin'de sattığı ürün. yani asıl mesleği distribütör'lük.) ek olarak cinema 4d (bunu eğlencesine öğrendim. yamamen öğrenemedim ama bir süre sonra kendimi tatmin edip bıraktım.) ve geçen sene tekrar yanına uğradım. uğramamın sebebi:

-abi sana şey dicem ya, hani ben solidworks'ü öğrendim acab çizim yapıp satabilirmiyim yani birin'den iş alsam çizip geri versem para alabilirmiyim, sonuç'da öğrenci adamım. dedim. gel buraya çarşamba günü dedi. okul çıkışın'da gittim. sen genç bi adamsın ve para kazanmak istiyorsun anladğım kadarıyla dedi. ben konuşamıyorum heycan'dan kekemeyim zaten üstüne üstlük hayran olduğum adam karşım'da. dedi: -kaç yaşındasın. -16. - hadi canım 20, 21 gösteriyorsun dedi. hee ozaman olmaz dedi. bir'Den durdu.
dediki:
-sen sana vereceiğim bu işi yap, sana karşılığın'da çok cici bir para vericem dedi.
+ tamam abi. dedim.
-bana word 2016 eğitim seti çek youtube'den özel olarak at dedi. benim'de bu işler acayip ilgimi çekiyor (yönetmen olmak istiyorum allah nasip ederse.)
+tamam abi ama ben kekemeyim olmazki. dedim.
-sonra olur olur dedi sakin olacaksın. dedi.

sonra herneyse. ben çekdim heryeri kemişim video parça parça en az 10 kez bir video'Da uğraştım. kekelediğim için video ordan oraya atılıyor hep. sonra gönderdim. dedi: kardeşim bu olmazki dedi sonra üzerine bağzı konuları araştırsaydın çok mutlu olurdum. dedi. bayağ şey sallamısın, hepsi yanlış. dedi. ve cidden hepsini sallamıştım sadece bir tane adamın videosunu izleyerek aynısını yapmıştım (haluk abi vermişti o eğitim ssetini'De bunu izle aynısını çek dedi.) sonra olmadı. geçen gün 2 ay önce felan. hocam'la bir abi konuşurken duydum. acaba haluk bey'e bir mesaj göndersek bize bunu açıklarmı, felan dediğini duydum. ardın'dan hemen atladım lafa. -ben tanıyorum telefon numarası felan herşeyi var, bende isterseniz arim veya e-posta atim dedim. attım, derdimiz anlattım. haluk abi, mesaj çekti. -o hocan'dan sana fayda yok, hiçbirşey bilmiyor. dedi. ben'de hocaya okutmak zoru'da kaldım. o'Da:
-haklı, ama bu dünya'da cahiller'in olmasının sebebi. bilen kişiler'in bilmeyen'lere bildiklerini şöylememeleri. dedi. (bende sonuna not koydum, hocam bana kızmayın şimdi hocaya'da bağıramam ki, bırakır felan sonra dedim. arada kaldım resmen.) sonra kapandı konu bayağa'dır mesaj atmıyorum. bir ara bayram'da mesaj çekerim herhalde yine.

Çok iyi birisi, ciddi anlam'Da adamın kişiliğine, gerçekçiliğine, dürüstlüğüne hastayım. Çok seviyorum be abi seni. arada bir sende bana yaz olmamı. (vefalıyım'dır bak iler'De okursam unutmam abi seni. (gülücük.) )

halen şayesin'de bilgilenmeye devam ediyorum. https://www.videoegitim.com/ sitesin'De ücretli bir şekil'de eiğtim cd'leri, satıyor.

aynı zaman'da youtube'de, ücretsiz bir şekil'De. site'de olan bir çok şeyi ücretsiz olarak youtube'ye yolluyor. https://www.youtube.com/c.../UCrVR30q-Seo82gBhmAe_1uQ

ve şimdi'De video sunun altına' attığım yoruma, şimdi cevap vermiş. beni mutlu ediyor. adamsın abi sen

italya'ya hayran birisi. sevilecek bir insan. imreniyorum.
YouTube kanalı var takip ettiğim, video eğitim diye tabi orada tek başına değil ama her şeyi öğreten bir adam galiba, öyle bir durumu var her şeyle ilgili video yayınlıyor öyle bir adam.
ilgi çekici anlatımı farklı konulara bakış açısı var farkındalık yaratılan pek çok video ve eğitimi var ama eleştirdiği insanlar gibi davranmaktan kaçınamayan bir hoca. ithal mal almayın eleştirisiyle girdiği videoda hemen göze çarpan iki detay -> polo marka t-shirt ve hocanın Amerikan malı iphone telefonudur. ithal eleştiri videosundan sonra bir video daha yayınlayıp bu videoda polo marka t-shirtünün yerli üretim olduğunu söyler. doğrudur ama üstüne basılan marka polodur. yani para gene de yurt dışına çıkmaktadır. ayrıca iphone için ise bir açıklaması yoktur. hoca eleştirdiği kişilere "patates" demesi ile bilinir. ayrıca hoca her konuda ahkam kesmektedir. ya polo marka t-shirt giyip iphone eline alıp ithal eleştirisi yapmayacaksın ki çok komik duruyor ya da giymeyeceksin onları bir videocuk olsa bile.
kişisel gelişim için kaliteli videolar hazırlayan bir eğitimci.
insanlara oldukça faydası dokunduğunu düşündüğüm , sevdiğim bir insan.
Dün ki olaylar hakkında güzel bir video çekmiş, sağolsun.

(bkz: https://youtu.be/HMtV63iWZOI)
gündeme dair güzel bilgiler veren bir hocamız.Yakında ekşi sözlük benzeri bir platform açılacağını duyurdu.
ingilizce konusunda türkiye’de 10 hocayla çalıştıysam 8’inin bana şu adam kadar hayrı olmamıştır.

Geriye kalan ikisi de üniversite hazırlıktaki hocalarımdı.

Videoları sıfır noktasındaki bir insanı konuşturabilir mi bilemem, kişiden kişiye değişir.

Ama benim tüm hatalarımı tespit edip düzeltmeme yetti.

Büyük adam vesselam.
Yıldız Teknik Üniversitesi makine mühendisliği bölümü mezunu olduğunu duyduğum hoca. Bi ara tekyaz'da da çalışmış sanırım
Kanayan yara survivor hakkında içimizden geçenleri dile getirmiş koca yürekli insan. etrafınızdaki insanlara izletin ve izleyin https://www.youtube.com/watch?v=6Bkm0UZvS5Y .
başlığını solda görünce şaşırtmış kişi. entry sayısını görünce şaşkınlığım geçti.
bu ülke için gerçekten bir şeyler yapmaya çalışan bir insan. eğitimse eğitim, bilinçse bilinç, dilse dil... bu ülkeye bir şeyler kazandırmaya, katmaya çalışıyor. yolu açık olsun, biz de onun destekçisi olacağız.
Geç keşfettim.

Bütün videolarını izlemeye çalışıyorum geriye dönük...

genelde fikirlerimiz tutuyor, ayrıca verdiği bilgilerle bizi yeni fikirler sahibi yapıyor.

Çok güzel bir kitlesi var, alttaki yorumlar bile kaliteli...
Önceden solidworks eğitim videoları çekerdi, solid dersini verdi isek sayesinde verdik....
arada açıp izliyorum videolarını. keyifli oluyor.
son videosu ders niteliğinde. destek olun.
içerik olarak baya aktif bir insan. Kendisini asla tanımıyorum sezgilerime dayanarak diyebilirim ki biraz sinsi ve parayı çok seviyor. Gardınızı yukarıda tutun.
an itibariyle katılından ayrıldığım insan. Zaten neden katılındaydım, tartışılır. Aslında başlarda iyiydi içerikleri fakat kendisi şu dönemde btc'ye kaptırdı kendini. Hiç gerek yok para vermeye. Git blu tv al, ödüllü yapım izle daha fazla geliştirirsin kendini.
kendisine azıcık hakaretvari eleştiri yapılınca hemen dava açan ama kendisinin millete patates, aptal, salak v.s dediği youtuber. zaten şu hakaret davaları son zamanlarda iyice popüler oldu milletimiz internette sırf karşı tarafı süründürüyüm, ruhum tatmin olsun hırçınlığıyla ona buna dava açıyor. böyle insanlar çıkıp ifade özgürlüğü yok diye konuşuyorlar sonra. evet kimse kimseye hakaret etmemeli ama bana netten salak, aptal yazdı diyede savcılığa koşulmamalı, yargı bunlarla meşgul edilmemeli.
https://youtu.be/xMg3Oa7ccj0

Şu videosunu elimden gelse her okulda, her evde, her kahvede, her tv’de, her radyoda yayınlatmak isterim.