bugün

insan grubu.
daima uyuyan ve asla uyanmayacak olandır. uyanmaz. çünkü uyanamaz. Uyuduğu için halk zaten. Uyuklayanların algıları ve ruhsal gelişimleri tıkanıyor. Uyansaydı birey olacaktı. Tanrısallaşacaktı. Var olmak için bir topluluğa ihtiyaç duyan biri birey olamaz. Tanrısallaşamaz. çünkü bağımlı. başkalarına...
Siyasi görüş fark etmeksizin türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan hepimizin dahil olduğu kitle.
içinde bulunduğumuz kitle.
kesinlikle halkın, halkımızın şikayet ettikleri siyasilerden ve kişilerden daha iyilerini hak ettiklerini düşünmüyorum.
Dünyada 2000'e Yakın Halk Ve 3000'e Yakın Dil Var.
"...Halkımız acıya katlanmakta genelde güçlüdür..."

(Ölü Bir Evden Hatıralar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, s.269)
ABD'nin bize düşman olduğunu bile bile mevduatının %45'e yakınını amerikan dolarında tutan halktır.

Yemin ediyorum bu milletin ok büyük bir vatandaşlık dersi alması lazım, yoksa adam olmayacak.

Bozdurun lan şu dolarları.
Kahvehane önünde bir elinde pet bardakta kola diğer elinde çekirdek ile dikilen, çekirdeği yedikten sonra kalanını yere atan ve bütün bu işlemleri gerçekleştirirken bir yandan da oradan geçmekte olan hanımların götünü kesen insanlar topluluğu.
doğru okunuşu hulk* gibi değil, bülent ersoy'un söylediği gibi, kapalı l iledir. yani halk değil hâlk.

inanmayanlar atatürk'ün cenazesini seslendiren trt sanatçısını dinleyebilirler.
içinde düşünen insanların da bulunduğu insan topluluğu.
büyük çoğunluğunun gücünün farkında olmadığı topluluk.
görsel
dünyanın en büyük gücüdür. evet.
halkla çelişki de olabilmek imtiyazdır.
bir ülkenin halkları için en kötü şey, tarihini düşmanları tarafından yazılmasıdır.
siyasetçilerin ağzından düşürmediği kelime.
seçim kaybedilince cahil, seçim büyük farkla kaybedilince kara cahil, kimi zaman da %60'ı aptal olan topluluk.
kimisine göre çapulcular topluluğu. kimisine göre de kendi iyiliklerini isteyen insanları engellerler.*
türk halkı çilekeştir kardeşim. bu ikiyüzlü heriflerle yıllardır yaşıyor bu halk.
hiç düşünmezler ki "ulan ben bunlara direkt cahil diyorum, aptal diyorum da ya ben aptalsam. ya adamın gerçekten haklı sebepleri var ise" diye.
kendilerine imanı sonsuzdur halk düşmanlarının.
türkçe karşılığı bilmez, bilgisiz olan arapça kelime *. birileri halka cahil derken, birileri cahil diyenleri eleştirir ve '' halkımızı aşağılıyorlar, beğenmiyorlar bunlar '' der. aslında böyle konuşarak halkı savunuyormuş gibi görünenler halkın cahilliğini reddetmez, sadece cahil sevicilik yaparlar, cehaleti yüceltirler ki bu onlara oy kazandırmaktan başka kimseye bir şey kazandırmayacaktır. evet, en tehlikeli şeylerden birini yapıyoruz aslında '' cehaletin yüceltilmesi''. gerçekleri kabul edelim, bireyler olarak oluşturduğumuz bir topluluktur halk ve bugün cahil değil, kara cahildir. allah yardımcımız olsun.

(bkz: köylüleri niçin öldürmeliyiz)
(#12601329)

emin olun halkın yarısından fazlası mezkur adamı sevmiyor.
türkiye cumhuriyeti'nde atasını, yedi düvelden bile kurtarıcısını seven halktır.

(bkz: efelerin efesi)

(bkz: mustafa kemal atatürk)
en az şeye sahip olmasına rağmen en çok tevazu sahibi olan, sana, bana ve ona göre çok daha ağır yaşam şartları altında çalışan, terleyen ama bundan şikayet etmeyen, belki biraz cahil ve eğitimsiz fakat çoğu mektepliden daha dürüst, daha insan olan, hayatlarındaki bütün hastalık, ölüm, fakirlik ve benzeri felaketlere rağmen inançlarından bir şey kaybetmeyen güzel halkın hüzünlü gözlerine bakın.

en çok onların elleri yıprandı çalışmaktan, en çok onların çocukları askerde öldü, en çok onlar ağladı bugün pişirecek neyimiz var evde diye düşünmekten, en çok onlar dua etti belki çaresizlikten ama en çok onları üzdü işte tanrı ve en çok onlar kandırıldı ama aslında en çok onlar vardı.
ve sessizce öldüler. aynı yaşamları gibiydi çoğunun ölümü de. isyansız, sessiz ve inan dolu. ölen yakınları da sessizliklerini korudular. bizim gibi tanrıya küfürler etmediler, onu dualar ile gönderdiler. ama onlar da en az bizim kadar ağladılar. zaten en çok onlar ağladılar…

halkın yüzüne bakın. onunla yüzleşin.
bisküvi ve keklerindeki kalitesi son zamanlarda oldukça artmış olan bisküvi markası.
Sürü psikolojisine kapılabilme ihtimali yüksek insan kitlesi..
seçim öncesinde hesap sorucu olarak bahsedilir, seçim sonunda ise aptal ilan edilir.
güncel Önemli Başlıklar