bugün

kepekli ekmegini gercekten basarili buldugum, hele tazeyken tadina doyum olmayan ekmek. hamur degildir ayrica, guzel yani.
fırınlarda uretilen ekmekten cok daha hijyenik ortamlarda uretilen ekmektir
gramajdan çalmadan üretilen ekmek.
90 li yillarda malumunuz ben ufak bir cocuktum. amcam soforluk yapardi halk ekmekte ve gene 90 li yillarda yonetim kadrosu sanirim sag partilerin eline dustugu icin bir cok sendika uyeli isciler cikarilmisti buradan. ekmegi guzel olmasina ragmen 90 li yillardan sonra kustugum ekmek.
bunun kuyruğuna girenler böyle kabzımal, hurdacı tipli pis insanlardır. topunu kesmeli *

kaynak:(#2650269)
birçok şehrin belediyesinin bünyesinde oluşturulan şirket.

belediye kuruluşu gibi görünmesine rağmen, hissesinin büyük kısmı şahsa aittir. hemen hemen tamamı akp'li belediyelerin olduğu yerlerdedir. x belediyesi halk ekmek a.ş veya x belediyesi ekmek dağıtım a.ş adıyla varlık gösterir. sahibi recep tayyip erdoğanla beraber çok büyük paralar kazanmıştır.
sene başında 20 kuruşken önce yüzde 20 zamla 25, bu hafta da yüzde 60 zamla 40 kuruş olmuş ekmektir. bu yıl içinde toplamda yüzde 100 zam görmüştür. helal olsundur!
alanya'da şehrin varoşlarında bulunan yer. kuyruk filan olmaz genelde etrafında. çünkü bazı kişiler, oradan ekmek alıp sözde "biz yoksuluz" imajı vermek istemez.

bu sebeple, her gidişimde, sıra beklemeden, dışı taş gibi, içi yumuşak o ekmekleri alabilirim. yoksul muyum? hayır. insanlar fazla mı "komşular ne der" modunda, evet.
(bkz: halk ekmek vs bakkal ekmek)
fakirleştirilmiş halkın cebindeki tek kuruşuda ucuz ekmek sağlayıcısıyız diye almayı hedefleyen kurum...
istanbul'da olanının fabrikalarından biri 2 sokak ötemizde bulunup*, ekmeğin en tazesini yediğimiz için şükrettiğimiz kurumdur.
ucuz, sağlıklı diye övülen sevilen ekmektir ekmek olmasına da kardeşim ekmek arası bir şey yapılamıyor bu ekmekle. hani bir sucak yapmak istesen ekmeği ayırdın mı ne kadar içindeki hamur varsa parça parça masaya dökülüyor.
kızartmak için alınası ekmek çeşidi, hem ucuz hem her daim bayat taklidi yapıyor.
çabuk bayatlayan bir ekmektir. her yerde aynı mı bilmiyorum ama bana denk gelen büfelerden ne zaman alsam bir fark seziyorum bu ekmekte. nimettir, nankörlük etmemek lazım tabi,ama hamuru ve yapısı ile farklıdır, lezzeti de farklıdır.
kısacası farklı bir ekmektir. *
fiyat olarak ucuz olmasına rağmen bunu bulamayanlar da vardır.
1995 1996 larda istanbul da çok popüler olan ekmek türü. o zamanlar ürettiği ekmeğin tadı ve şekli çok farklı ve lezzetliydi hala hatırladıkça canım çeker. şimdi bahsedilen halk ekmek bakkallarda satılan ekmeğin ucuzu şeklindedir. yani halk ekmeğin çok büyük bir esprisi kalmamıştır.
istanbul lular bilir. eski sevgilim çok severdi. sever. seviyordur. seviyorum.
yağmur çamur demeden uzuuun kuyrukların oluşmasına sebebiyet verendir. hele bir de altın ekmek vardır ki. *
(bkz: altın ekmek)
çölyak hastaları için ucuza ekmek üreten kurumlardır. bu yönü ile takdir edilesidir. glutensiz ekmek, ankara'da "tıbbi ekmek", istanbul'da ise "glutensiz ekmek" adı altında üretilmektedir. istanbul halk ekmek glutensiz ekmeğini diğer şehirlere kargo ile de gönderebilmektedir. fiyat ise nisan 2012 itibari ile 0,75 tl'dir.
poşet vermeyen bir kurumdur.
alt sınıf ekmeği görüntüsü verilmesine rağmen kepeklisini üst sınıfın dahi tükettiği ekmek.
sıcak olduğunda yemede yanında yat cinsindendir ve annelerin kuru kuru yeme uyarısına karşı yenilen lezzetli bir ekmektir.
halk ekmek fabraları temizlik açısından son derece iyidir. bugün ankara da zengizn ailellerin özellikle halk ekmek tercih ettiğini biliyormusunuz? halk ekmek şuan evde yapılan ekmek haricinde en besleyici ekmektir.
sıcakken çok lezzetli olan ancak bayatı pek birşeye benzemeyen ekmek şeysi. ayrıca poşet de vermezler. ama pek çok ekmek çeşidi olması güzeldir, özellikle şampiyon ekmek.
genelde bayat olur ve lezzetsizdir. asla beyaz ekmeğe (taş fırın ekmeğe) tercih etmeyeceğim ekmek türüdür. ayrıca ekonomikliği eskiden kaldı artık normal ekmekle hemen hemen aynı fiyatları.