1. 1.
    devlet tarafından nispeten aslanın agzından çıkarılmış ekmek.
    1 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    kuyruklara sebep olan ekmek türü...
    1 ... mosquito
  3. 3.
    kepekli ekmegini gercekten basarili buldugum, hele tazeyken tadina doyum olmayan ekmek. hamur degildir ayrica, guzel yani.
    1 ... child
  4. 4.
    fırınlarda uretilen ekmekten cok daha hijyenik ortamlarda uretilen ekmektir
    1 ... dopdop
  5. 5.
    gramajdan çalmadan üretilen ekmek.
    3 ... asiti kaçmış kola
  6. 6.
    90 li yillarda malumunuz ben ufak bir cocuktum. amcam soforluk yapardi halk ekmekte ve gene 90 li yillarda yonetim kadrosu sanirim sag partilerin eline dustugu icin bir cok sendika uyeli isciler cikarilmisti buradan. ekmegi guzel olmasina ragmen 90 li yillardan sonra kustugum ekmek.
    1 -1 ... beter bocek
  7. 7.
    bunun kuyruğuna girenler böyle kabzımal, hurdacı tipli pis insanlardır. topunu kesmeli *

kaynak:(#2650269)
    -3 ... ortamlarin yilani
  8. 8.
    birçok şehrin belediyesinin bünyesinde oluşturulan şirket.

belediye kuruluşu gibi görünmesine rağmen, hissesinin büyük kısmı şahsa aittir. hemen hemen tamamı akp'li belediyelerin olduğu yerlerdedir. x belediyesi halk ekmek a.ş veya x belediyesi ekmek dağıtım a.ş adıyla varlık gösterir. sahibi recep tayyip erdoğanla beraber çok büyük paralar kazanmıştır.
    2 ... paleface
  9. 9.
    sene başında 20 kuruşken önce yüzde 20 zamla 25, bu hafta da yüzde 60 zamla 40 kuruş olmuş ekmektir. bu yıl içinde toplamda yüzde 100 zam görmüştür. helal olsundur!
    1 ... cemali
  10. 10.
    alanya'da şehrin varoşlarında bulunan yer. kuyruk filan olmaz genelde etrafında. çünkü bazı kişiler, oradan ekmek alıp sözde "biz yoksuluz" imajı vermek istemez.

bu sebeple, her gidişimde, sıra beklemeden, dışı taş gibi, içi yumuşak o ekmekleri alabilirim. yoksul muyum? hayır. insanlar fazla mı "komşular ne der" modunda, evet.
    ... cherry no kokimiyoi