bugün

entry'ler (1169)

heder

Günahlara kefarettir gönüldeki keder, niyetler halis olunca ameller olmaz heder. Biraz daha sabreyle neler göreceksin neler.

önce müslümanlık mı gelir türklük mü

insansılıktan insan formatına geçişi hangi olgu sağlıyorsa o kişi için öncelik ondadır.müslüman olup kul olmanın manasını, türk olup vatandaş olmanın manasını çözememişsen ikiside boş.

doğanın en vahşi canlısı

insan.

Frankfurt Hayvanat Bahçesi. içeri girer girmez, daha ilk kulübede bir pankart:Doğanın en vahşi canlısı!..'

insanlar merakla bakıyor, kulübe boş!.Evet boş, boş, boş. Acaba nedir doğanın en vahşi canlısı?.

Derken, içeriye uzanınca, ortada dev bir boy aynası!..

Aynaya bakan, doğanın en vahşi canlısını görüyor!..

alıntı

bu ülkenin en ağır yükü tayyip erdoğan ın omzunda

(bkz: tüyü bitmemiş yetim hakkı)

birinin çirkinliğiyle dalga geçmek

insansıdır.

aşktan daha önemli şeyler

vicdan.

sigara ve aşk arasındaki benzerlikler

Sussam yalnızlık konuşsam ayrılık,dönsem yıkılış dönmesem yok oluş.

kaynak suyunu bulandıranlar

Biraz yaşlanınca, kova ağır gelmiş, taşıyamamış kaynak suyunu dolu olarak!...

Bu arada kova da eski oldugundan, su kaçırmaya başlayınca, kabilesine dönene kadar hayli su eksilmiş... ihtiyar da buna göz yummuş; yükü hafifliyor diye... Ama kabilesi içine de boş kovayla dönmek hoş görünmeyecek... Oradaki kirli sulu bir kuyudan kovasındaki eksik suyun üstünü tamamlayıp girmiş kabilesinin içine...

- Size has kaynaktan su getirdim; diye...

Tadanların çok azı anlamış suyun saf kaynak suyu olmadığını, bulanıklığından, tadından!... Çoğunluk ise farkedememiş saf kaynak suyu olmadıgını; saf kaynak suyunu bilmediklerinden. Kaynağa gitmediklerinden!.... Getiren ihtiyara güvenip, has kaynak suyu diye içmişler o karışık bozulmuş suyu...

Herkese de başlamışlar konuşmaya, işte has kaynak suyu böyle olur, diye...

insanlar yaşlanınca beyinler daha yetersiz çalışmaya başlıyor...

Akıl yeterli gelmiyor bazı konuları detaylı kavramaya... Hele gençler akla gelmedik sorularla çıkınca insanın karşısına, hepten bocalayıp, yakıştırma, tutarsız cevaplar verilmeye başlanıyor ana konuya yama olarak!. Kaynakla bağlantı koptuğu için, kaynağa gidilmediği için.
alıntı

aşk acısından kurtulma yolları

(bkz: aşk ın dünü bugünü)

akıl nerede

Aklı yaratan allah(c.c) onu üstün özelliklerle bezedikten sonra beyne oturtmuş!. Ama akıl bakmış ki çevresine hiçbir şey görünmüyor!.

Şaşırmış. Etraf mı karanlık ben mi körüm, diye düşünmüş..

Çözememiş olayı ve sormuş allah a:

-- allah ım beni mükemmel yarattın ama galiba körüm!... Beni hareketli, oynak, kıvrak, her şeye anında adapte olabilir yarattın ama önümü, çevremi göremiyorum, bulunduğum yeri göremiyorum!.. Sadece bulunduğum yerden bana gelenleri değerlendirip onları amaçlarına göre en mükemmel şekilde yönlendiriyorum..

allah cevap vermiş:

-- Seni öylesine mükemmel yarattım ki, ayrıca bir de göze ihtiyacın yok!.. Kör olman daha hayırlı; işlevini hakkıyla yapabilmen için!.. Seni öyle bir mekâna yerleştirdim ki, orada her şey, sana ulaşabilecek şekilde var!. Sana, sadece gelen verileri değerlendirmek kalıyor!.. Sen evrenin merkezindesin bulunduğun mekân itibariyle!. Orada sana gelen verileri değerlendirirsen bulunduğun ortamın sultanı olursun!. Unutma ki çözümsüzlük anında sana yol gösterecek iman kuvvesini de koydum o mekâna hemen yanına!

kuran ı kerim

Kurân, ;akıl sahibi insanlara hitap eder; robotlaştırılmış, şuursuzca yaşayanlara değil!

Kurân isimli muhteşem bilgi kaynağı, insanlar anlamını anlamadan, kuru kuruya ezberleyip tekrar etsinler diye gelmemiştir!.

robotlaştırılmış müslüman

OKUmayan, ağzından çıkan kelimelerin anlamından şuurunun haberi olmayan, aklını kullanmayan kişiler!

Ne kadar korkunç bir vebâl altında olduklarını farkedemiyecek ölçüde perdelilik ile yaşayan,güdücüler!.

Sakın düşünme!Hikmetini araştırma! Sorgulama! Aklını kullanma!Nedenini kurcalama!Anlamaya çalışma! denerek beyinlerinin işlevi, basîretleri köreltilen Müslümanlar!

oysa Kurân-ı Kerîm,ilimle diri olun;yeryüzünde halifesiniz (kadın-erkek ayrımsız olarak)düşünün, misâllerle anlattıklarımızın neye işaret etmekte olduğunu fark ve keşfedin derken; ;güdücüler insanları beyinsiz yaşama programlamak için ellerinden geleni yapıyorlar, taaa çocukluklarından başlayarak.

Kurân, ;akıl sahibi insanlara hitap eder; robotlaştırılmış, şuursuzca yaşayanlara değil!

Kurân isimli muhteşem bilgi kaynağı, insanlar anlamını anlamadan, kuru kuruya ezberleyip tekrar etsinler diye gelmemiştir!.
alıntı

yaz kızım tahliyesini

yaz kızım tahliyesini

Her şey vatan için!

Ayaklarına giderler...

- Kimsiniz?

- PKKlıyım.

- Örgütten ayrılıp geldiniz demek ki...

- Hayır, ayrılmadım.

- Pişmansınız yani...

- Yo-oo, değilim.

- Yaz kızım, tahliyesine...

*

Ayaklarına getirirler...

- Kimsiniz?

- Kuvvet komutanıyım.

- Örgüt kurmuşsunuz...

- Saçmalamayın.

- Yaz kızım, tutuklanmasına...

*

Ya da şöyle anlatalım.

*

ibrahim Fırtına, pilot, orgeneral, Harp Akademileri Komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanı, üstün hizmet madalyası, şeref madalyası sahibi, millete 45 sene hizmet etti, evi basıldı.

*

Özden Örnek, kaptan, oramiral, Donanma Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı, üstün hizmet madalyası, şeref madalyası sahibi, devlete 45 sene hizmet etti, evi basıldı.

*

Çetin Doğan, topçu, orgeneral, Jandarma Asayiş, Ege Ordu, 1inci Ordu Komutanı, üstün hizmet madalyası, üstün cesaret madalyası sahibi, ömrünün 43 senesini verdi, evi basıldı.

*

Ergin Saygun, topçu, orgeneral, Genelkurmay 2nci Başkanı, 1inci Ordu Komutanı, üstün hizmet madalyası, Kıbrıs liyakat madalyası sahibi, 42 senelik onurlu hizmet geçmişi var, evi basıldı.

*

Engin Alan, komando, korgeneral, Öcalanın Şemdin Sakık ın yakalanması sırasında Özel Kuvvetler Komutanı, madalya koleksiyonu var, efsane, hayatını ortaya koydu, evi basıldı.

*

PKKlılar serbest...
Öbürleri nerede?
Emniyet Müdürlüğü&nde.
Peki, Emniyet Müdürlüğü nerede?
Vatan Caddesinde.

*

E boşuna demiyorlar...
Her şey vatan için!
yılmaz özdil
http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=249&gid=61

yaz kızım tahliyesini

(bkz: her şey vatan için)

mustafa kemal atatürk ü en iyi özetleyen cümle

nesilden nesile devreden sonsuz nefes.

mustafa kemal atatürk ü en iyi özetleyen cümle

sözde değil özde insan
sözde değil özde lider
sözde değil özde adam
sözde değil özde vatandaş
sözde değil özde cumhurbaşkanı
sözde değil özde eğitici
sözde değil özde komutan
sözde değil özde yönetici
sözde değil özde ileri görüşlü
sözde değil özde açıksözlü
sözde değil özde idealist
sözde değil özde fedakar
sözde değil özde otoriter
sözde değil özde birleştirici

sözde değil özde kul' un cevabını sadece Allah(c.c) bilir. imansız, inançsız gibi yakıştırmaları yapanlar allah(c.c) rolüne soyunmasınlar. Kalplerdeki imanın takvasını sadece allah(c.c) bilir.

sevgili

Yürek benim,sevdası sen.Dil benim,sözleri sen.Göz benim,aydınlığı sen.Ten benim, titreyişi sen.Ben dokunurum,izi sen.Acısı benim,hayali sen.Sevgili! her durumda hayattan baskınsın.Nedir o halde benim sızlanışım.Can benim,varsın o da sende kalsın.

nur cemaati

aldatıcı(lar) da sizi Allah ile aldatmasın. (LOKMAN SURESi / 33)

üniversite dururken hala geneleve giden adamlar

(bkz: keser döner sap döner)

nasihat nasıl olur

Halktan daha üstün olduğunu ima etmek maksadıyla başını dik tutmadığın ve dünyaya karşı tamahkâr olmadığın halde yaptığın nasihattir.
Kendini başkalarından daha iyi bilerek öğüt veriyorsan öğütlerin aslını yitirmişsin demektir. Hatırla ki Mûsa [as] kavminden kavmin en iyisini yanına getirmelerini istemişti. Derken mahcup bir adamı getirmişlerdi de Mûsa [as] ondan da bu kavmin en kötüsünü bulup yanına getirmesini istemişti. Sonunda adam eli boş dönmüştü. Yine mahcuptu; "benden kötüsünü boş yere aradım!" demişti. Günahlarını en çok bildiği hatalarına en çok aşina olduğu adamı alıp gelmişti yanında. Kendisini getirmişti. "Bu kavmin en kötüsü benim!" demişti de işte o zaman Mûsa [as] "Sen sahiden bu kavmin en iyisiymişsin" demişti. Sen de kavmine "kavmin en iyisiyim" diye konuşuyorsan git kendine iyi bir öğütçü bul. Öğütlerin başını unutup kendini öğütçü bellemen ne kadar acı... Önce nefsini ıslah et. Islah etmen için de önce nefsini kötü bil. "Herkesin nefsinden kötüsü benimkidir" de... Öğütlerini içine yönelt.
alıntı.