bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    en eski tv sunucularindan, usta. harika bir mac anlatimi vardi ustanin. hatta bir keresinde sundugu bir mac teknik bir aksakliktan dolayi durmustu ve kirk bes dakika ara verdi. tabi o zamanlar reklam yok reklam sokasin, baska program da girilemiyor. halit kivanc tam kirk bes dakika susmadan, staddan, seyircilerden, stad gorevlilerinden bahsederek sunucu kavramina farkli bir boyut getirdi. simdi sabri ugan boyle bir durumla karsilassa kirk bes dakika meeeler.
    7 ... laz pacino
  2. 2.
    geçenler de istiklal de gördüm ustayı. tek başınaydı, yalnız ama mutlu gibiydi. yaşlanmış be.
    2 ... laz pacino
  3. 3.
    herseyi iyi hoşta yılların sunucusu bir futbol kelimesinin telafuzunu öğrenememiş. hep futbol derken ' - bol '' hecesindeki '' o '' harfini niye yumuşatıyor ki? hadi baskası yapsa anlıcam ama halit kıvanç böyle söylüyor
    2 -1 ... jagatai
  4. 4.
    eskiden trt 1'de bir başka gece programında başlasın diye dört gözle beklediğimiz hadi anlat bakalım yarışmasını sunan babacan insandır.
    2 ... bettyboop
  5. 5.
    türkiye'de yaka mikrofonunu ilk defa kullanan kişidir.
    2 ... zlatan1937
  6. 6.
    osmanlı döneminde bütün saray düğünlerinde sunuculuk yapan sunucu-ül ehil.
    -1 ... pilotmont
  7. 7.
    kimsenin bilmediği tiki olan kişi. televizyonda tutuyordu kendini ama artık pek saklayamıyor.

edit: eksi oylayan arkadaş kaç kere yakından görmüş, zat-ı muhteremle çalışma şerefine ermiş mi çok merak ettim.
    1 -1 ... zlatan1937
  8. 8.
    aslında pek iyi bir sunucu olmayan ama o zamanın şartlarında pek iyi bir sunucuymuş gibi duran şimdi de fazla abartılan spiker.

edit: fbtv de program yapacağı için üstte yazdıklarımı bi güzel yiyorum tüm sözlük ahalisinin gözü önünde.
    2 -3 ... hebeley
  9. 9.
    hep konuşan, hiç susmayan sunucu, spiker, gazeteci. bizzat kendi ağzından dinlediğimize
    göre küçük halit bir türlü konuşmuyormuş zamanı gelmesine rağmen. bunun üzerine kanarya
    suyu içirmişler dili çözülsün diye. gün o gün, içiriş o içiriş, o andan beri hiç susmu-
    yor, sonraları bunun suyunu içirmeye başlamışlar şakımayan kanaryalara.

karısı artık dayanamıyormuş,kendini sokaklara vuruyormuş bu sonu gelmez gevezelikten.
    halit kıvanç' ın susması kıyamet alametidir. tahtalara vurulasıdır.
    2 -1 ... argiris
  10. 10.
    murat kosova'yla birlikte başlarından şöyle bir olay geçmiş:

yıllar önce bir yüzme yarışı anlatıyormuş ve murat kosova da ona yardım etmekteymiş. o zamanlar '5 tur kaldı', 'son tur' gibi yazılar olmadığı için murat kosova'ya "sen kaç tur olduğunu say ki yarış bittiğinde anlayalım." demiş. bir süre sonra murat kosova'nın kendisine dönüp "valla abi ben unuttum ama iki tur sonra bitecek galiba" demesi üzerine iki tur sonra halit kıvanç "evet sayın seyirciler yarış bitiyor ve kaza..." derken yüzücülerin yarışa devam ettiğini görünce "...ve hakem devam dedi" şeklinde olayı toparlamış.
    5 ... dirk41