18 Şubat 1926 doğumlu sunucu.

88 yaşında olmasına rağmen hala çok iyi sunuculuk ve seslendirme yapabilmekte...
efsane spikerdir, halen ntv'de bir program yapıyor galiba (tabi yayını devam ediyorsa). dün zeki alasya'nın cenazesinde de gördüm kendisini (ekrandan) yıllarca ülkemizde spikerlik yapmış onlarca maçı anlatmıştır trt kökenlidir. ha birde unutmadan ekleyelim yazar ve müzisyen ümit kıvanç'ın babasıdır.
bir dönemin en büyük hafızası.
cocuklugumuzun en guzel anilarindan. sende gideceksin, biliyorum.
tam bir usta. Allah sağlıklı uzun ömür versin.
90 yaşında olmasına rağmen kağıttan yazı okurken gözlük kullanmayan insan. 3 numara gözlüklerimle maşallahlarımı iletiyorum.
halit kıvanç: merhaba, şu anda herkese selamlarımı yolluyorum. mert oğlum, sen de merhaba de seyircilere
mert aydın: :|
mert aydın: merhaba
büyük usta Münir özkul'un vefatından sonra onun boşluğunu dolduracak 93 yaşındaki usta sunucu ve televizyoncu.
93 yaşındaki usta sunucu ve televizyoncu.
bravo halit abi.
türk televizyon ve radyo tarihinin efsane ismi.
türk televizyon ve radyo tarihinin efsane ismi.

isveç'de yapılan 1958 dünya kupası'nda brezilya kampını ziyaret ederek, brezilyalı efsane futbolcu pele ile röpörtaj yapan dünyadakı ilk gazeteci olmuştur.

https://www.uludagsozluk....k%C4%B1van%C3%A7-1766599/
asteriks'in maceralarını türkçe'ye tercüme eden güzide isim.
pele ile roportaj hikayesi:

“1954 Dünya Kupası’na gittik, isviçre’de. Türk milli takım ilk kez katılıyor. Brezilya takımı geldi, müthişler. Yaklaşık 500 gazeteci var, Türkiye’den gelen birkaç kişiden biri de benim. Yan odalarımda bir Brezilyalı ve bir de italyan gazeteci var. Bir akşam, Brezilyalı gazeteci bana “Sana müthiş bir kıyak yapacağım” dedi. Gittik, 17-18 yaşında siyahi bir futbolcunun yanına. Zaten, Zito gibi büyük futbolcuların yanına bile yaklaşamıyoruz. “Bu genç çocukla röportaj yapacağız, ben de tercüman olacağım” dedi. Çocuğun gönlü olsun diye yaptım röportajı. Portekizce’den başka bir dil bilmeyen köylü bir çocuk. Neyse, yaptık röportajı ve gönderdik.
Röportaj Türkiye’ye gidene kadar Pele parladı bile. Hemen Pele ile röportaja ambargo getirildi. Ama biz çoktan yapmış ve Türkiye’ye göndermiştik. Sonra ilk röportaj yapan biz olarak tarihe geçtik. Röportajdan sonra, Corriere Dello Sport’tan bir gazeteci ile konuşmuştum. “işine yarayacaksa, neler konuştuğumu anlatayım sana” demiştim. “Eğer yedek bir oyuncu ile röportaj yaptığımı öğrenirlerse beni kovarlar” diye cevap vermişti. Daha sonra işte bu süreç oldu, Pele ile röportaj yapmaya yasak geldi falan. Sonra geri geldi ve bana dedi ki, “Pele ile konuştuklarını anlatsana, manşet çıkmam lazım. Önceden röportaj yaparsam kovacaklardı, şimdi yapmazsam kovacaklar”

ayrıca Bu olaydan sonra Brezilya’da televizyonlar bir hafta boyunca Halit Kıvanç’ı “Pele’yi ilk keşfeden Türk gazeteci” diye anlattı.
94. doğum gününü geride bırakan yaşayan efsane.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-47197861
Gün itibariyle 95 yılı geride bırakmıştır. Kendisine daha uzun ömürler diliyorum.
95 yaşindaki uluçinar. Radyo ve tv de unutulmayan gunlerin spikeri.
mekanı cennet olsun. kaybetmişiz !
Başımız sağolsun.
Tengir demolay tito ibnelerini üzen olay.
Işıklar içinde uyusun, başımız sağolsun.
Efsane spikerdi. Futbolun efsanesi.
Bbc'de haber sunmuş, pele'nin arkadaşı büyük sunucu/spiker.

ışıklar içinde uyusun.
Bugün 97 yaşında vefat etmiştir.
Dünya kupası yetim kaldı.
çok üzüldüm. büyük üstat...
çocukluğumuzdan güzel bir parça daha yitirdik. iyi bir Fenerbahçeli, işini çok iyi yapan bir insandı. hiçbir rezilliğine şahit olmadık, tertemiz yaşamayı başardı. her şey için teşekkürler ağabey.