bugün

arkadaşlarla çıkılan bütün alışverişlerde bebek mağazalarının önünde durmak, hatta içeri girmek gördüğün bütün minnacık giysilere saldırmak, * ulan bunlar bu kadar da ne kadar pahalı ya ben en iyisi çalışmaya başlayayım bu böyle olmayacak demek, sonra dayanamayım bir iki parça giysi almak ve heyecanla bunları yeni anneye göstermek, birlikte bir doğsunda yiyelim şu fıstığı demektir.

(bkz: teyze olmak)
erkek kardeşinin bir çocuğu dünyaya gelmesi ile başlayan durumdur. ünvan kazanılmıştır artık. 10 çocuğu da olsa bu ünvan değişmez.
doğan çocuk kız ise size benzeme ihtimali çok yüksek olduğundan, hayattaki en çok mutluluk veren olaylardan birisidir. derler ya; (bkz: kız halaya oğlan dayıya)
hala olan kişinin yanında bulunan artık bütün giysiler bakıp onlara ilgi duymak çıldırmak ulan sevgilime diiim bende bi çocuk yapim geyiği döndürmek
sonra kendine gelmek hala olacak olan lafazana ulan bende halanın şeyiyim deyip kendini bi halt yerine koyupp halalıktan kendine pay çıkarmak
bugün itibariyle nurtopu gibi bir kız yeğen sayesinde edindiğim sıfat.
aynı zamanda yanında olamadığım onu hala* göremediğim için yaz okuluna kaldığıma lanet etmek. yine aynı zamanda günlerdir aradığımız kafamızı sokacak sıcak bir yuvayı ak sakallı bir dede tarafından gayet cazip bir kira karşılığı bulduğumuz için o ak sakallı dedeyi minik yeğenin gönderdiğini düşünmektir.*
(bkz: yeğen sahibi olmak)
bir erkeğe nasip olma ihtimali, bülent ersoy gibi düşünme ihtimali kadar az olan durum.
peşinizde pıt pıt dolaşan kıvırcık saçlı koca gözlü bir kız sayesinde acaip keyifli hale gelebilecek durumdur.
kendisi sen kimsin diye her sorana tuhaf bir gururla "ben hala maymunuyum" demektedir.

hala maymunu: bana aşırı derecede düşkün olan kızına babasının taktığı isim.
...
bunu bile eksileyebildin ya; cidden acıyorum sana...
uzun namlulu otomatik tüfekle taranma riskinin başladığı durum
--spoiler--
--spoiler--
http://www.kanalturk.com....u-kana-buladi-haberi.aspx

http://www.kanalturk.com....u-kana-buladi-haberi.aspx
erkek çocuğun ilk hayranlık duyduğu kadındır.
bıyıkları olsa amca olurdu olmaktır.
anne olmanın yarısıdır ama ben erkeğim o duyguyu tadamam en iyisi:

(bkz: bülent beye sorunuz)
şiddetle olmak istediğim hede. ama abim ve yengem henüz erken deyip o fikre yanaşmıyorlar. aslında yapıverseler şöle yumuk yumuk bi bebe, bi de erkek olsa ben onu nasıl severim sözlük.. *
küçücük bir bedeni kucaklamak, o bedenden sorumlu olmak, onu sevmek hem de çok sevmek, çocukken dayak yediğin ağabiden intikam alabilecek olmak (şaka şaka), sizi küçükken omuzlarında gezdiren abinin boynuna atlamak, mutlu olmak...
çok güzel bir duygu olsa gerek. henüüz, henüz olmadım ama bir kaç ay sonra tam anlamıyla hala olacağım umarım. tanrıııııımmmm!!!! gökseeeell, halacıııığm. oha çok heyecanlıyım ya hahaha. erkekmiş hemi deee, aslanım benim. kuzenimi tebrik ediyorum y göndermiş. laaan gökseeeeeel. halasının bir tanesiiiiğğğ.
Bir şey hissetmeyeceğimi düşünüp Götümü başımı salladıktan sonra bugün kendimi mama önlüğü alırken buldum internette. Doğmasına nasipse 7 ay var ama çok şükür mama önlüğü var sıpacanın.

Bebek fikrini sevmedim sözlük. Artık annem babam büyükbaba ve nine. Yaşlandılar yani. Hastalar da. O bebek doğarsa daha da yaşlanacaklar sanki.
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21968075)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#22134551)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21901483)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21427231)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21552599)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21672821)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21786969)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21843905)

özetle (bkz: hayata dair umut veren detaylar)

hala gülüyorsam, hala mutluluk diyorsam sebebi bu kızlarımdır sözlük.
Görümceliğin bir üst kademesidir.

Hayırlı olsun.
Doğacak çocuk kız ise bana çekmesin diye temenni etmektir. Yengemin söylediğine göre Abim şu özelliği bana benzesin şu huyu bana çeksin falan diyormuş. Ben de aman diyeyim dikkatli dua edin dedim. katyenka halasına çeker sonra, malum benziyoruz babasıyla diye uyarıyı çektim. Kısacası hala olmak bazen yeğenin kendine çekmesini istememektir. O iyi huylu bir insan olsun inşallah.
Teyze olmaktan farki yok bir hala icin yeter ki annesi cocugu fiseklemesin.
Olmadan önce asla ablamın çocukları kadar sevemeyeceğimden teyze olmak gibi değildir diye düşündürten, olduktan sonra bir anne ekolü olarak "beş parmak birbirinden ayrılmaz" dedirtendir.
Dün başıma gelen dünyanın en güzel şeyi.
Allah analı-babalı-halalı büyütsün.

Halalarımdan nefret ederim. inş yeğenlerim benden nefret etmez. Amin.
Teyzelik duygularının yarısını hissetmiyorum halalıkta.
Çocuk da tıpkı yengeme benziyor ya nasıl seveyim.
Sevilesi değil pek. Abimin hatrına iki agu bugu yapıyorum.
görsel
güncel Önemli Başlıklar