1. 1.
  bundan dört ay önce haberini aldığım müthiş olay.. hele ki hayatınızda ilk defa bi velet büyüyünce size "teeze" diyecekse daha da bir heyecan verir. internetten deli gibi isimler aranır, okul çıkışları bebek mağazalarına girilir harçlığın son damlasına kadar minicik giysiler alınır, 24 saat ablanın karnı dinlenilir, ultrason görüntüleri masaüstü yapılır, 5 ay sonrasının hayalleri kurulur... artık ailenin küçük/şımarığı taacınızı ona devretmek üzere girişimlerde bulunulur.. off, gelsen de sevsek artık be velet!!
  4 -1 ... charmofsmyrna
 2. 2.
  (bkz: teyzelenmek)
  -1 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  ilk bakışta inanamayacağınız aklı karıştıran sonra da havalarda uçmanıza neden olan duygu. ilk gün öğrenme telaşından sonra onunla ilgili hayaller kurmak bile harika dedirten başlık.
  3 ... kacak kelebek
 4. 4.
  nedense hala olmaktan daha kötü bi sıfattır. her ikisini de yaşayan birisi olaraktan şu kadarını söylemeliyim ki teyze olmak daha bi yaşlanmış havası veriyo.
  1 -1 ... okyanus
 5. 5.
  büyüdügü zaman kıyafetlerinize ortak çıkacak birisi.
  1 ... feyza
 6. 6.
  his olarak inanılmaz güzel olabilecek bir duygu. Fakat öz teyze değilseniz yani konu komşu çocukları size teyze diyecek durumdaysa yazık halime ne kadar yaşlandım dedirtecek durumdur.
  ... miksaj
 7. 7.
  teyze olmak = mutluluk ve heyacandan ayakların yerden kesilmesi durumu

  hoş bir duygu kaçıncı kez olursan olsun farketmeyip her defasında aynı heyacanı hissetmek...
  3 ... feyza
 8. 8.
  (bkz: alpay erdem)
  ... cnkt
 9. 9.
  size teyze diye başkası hitap etse ne hale gelinir/getirilir malum. değil teyze abla denmeye bile tahammül edilememektir hala. lakin, o minik şeyden duymayı aylardır beklediğiniz tek şey size "teyze" denmesidir. Yarım yamalak teyze dedigi anda gözleriniz dolar, bi acaip olursunuz. Böyle de ironik bi durum yaratır yani.
  ... evros
 10. 10.
  Daha çocukluk günlerinizi hatırladığın ablanın çocuğu olduğunu öğrenmektir. "Nasıl yani nasıl olabilir, inanamıyorum" derken güzel bebeğin sesini duyduğun anda kalbinin küt küt atmasıdır. Dünyanın en güzel duygularından biridir. Paha biçilemez.

  Çok merak edersin o küçük bebeği. 3 kilocuk küçük bebek bir anda bütün dünyanı kaplar. Sürekli gülümsersin. "ehehe teyze oldum" deyip herkese duyurursun.

  Bu güzel mutluluğun tek sabırsızlık veren yanı ise ablanın şehir dışında olmasıdır. Cuma günü çabucak olsun da haftasonu yanında olayım diye kalbin çırpınır durur.

  Tanımlanması zordur bu duygunun. Sayfalarca yazar, sonra bakar. "a hayır coşkumu tam olarak anlatamadım" dersin.

  Ablanın ve bebeğinin sağlığı için dua edersin hep. O güzel bebeğe dokunmaya kıyamazsın. Kalbinle dokunursun sadece. Bu güzel bebek sayesinde yaşayan tarih olursun.

  Gelecek yılları düşünürsün. Birlikte gideceğiniz yerleri, ona küçüklüğünü anlatacağın günleri.

  Yaşamak için güzel bir sebebin de daha olur.

  Merak içinde ve sabırsızlıkla büyümesini beklersin.
  2 ... arzoom