bugün

Umarım ileride bir gün olabilirim amk.
7 yıl önce bu sabah işyerindeyken annem Aradı meğer gece bütün aile topluca hastaneye gitmiş benim haberim bile olmamış. Sabahta herkes uyuyor sanıp evden çıkmıştım. Türkçü olan abim adını Göktürk koymak istemiş bende göktuğ olması için diretmiştim. Neyseki sözümü dinleyip istediğim ismi koyacaktı. işyerinde vakit geçmiyor dakika başı doğdu mu diye herkesi sırayla arayıp taciz ediyorum. Sonunda fotoğraf geldi ama nasıl tombik, eller bi şekil filan. E bu kocaman doğmuş diyorum kendi kendime. Tabi ben heyecanla görmeyi kucaklamayı zor bekledim. ama küçük bey sarılık olmuş 1 hafta eve gelemedi. Sonra bi geldi minicik hap kadar bişey “e bu fotoğrafta daha büyük duruyodu” dedim. “Sanki internetten eşya alıyosun” diye dalga geçtiler benimle. Sonra o minik adamı çok sevdim ben.. bi laf vardır ilk yeğen evlat gibi sevilir diye, belki doğru bilmiyorum.. bi gülse dünyalar benim olurdu, beraber şımardık, eğlendik. ilk ayakkabısını, ben aldım.. ilk adımlarını benimle attı. Ve her birinde o kadar heyecanlıydım ki sanırsın ben yürüyorum.
Diş çıkartırken 2 defa havale geçirdi bütün aile hop oturup hop kalktık.
Yazmayı öğrendiği gün görüntülü konuşurken bana yazısını gösteriyordu. Ben halamı bu kadar sevdim mi inanın bilmiyorum ama yeğen bambaşka birşeymiş. Kıymetlim bugün 7 yaşında, huyu, suyu, sevdiği- sevmediği herşey haliyle bana benzemiş. Annem seni yeniden büyütüyor gibiyim diyor.. iyi ki doğdun Göktuğ’um hayatının başarılarla dolu olmasını tüm kalbimle dilerim.
teyze kadar güzel olamaz hep öyle gördük biz.
artık olmamak.
dünyanin en güzel ikinci duygusu. ilki teyze olmak cünkü ^^
Başta insanı yaşlı hissettiriyor ama sonrasında alışıyorsun.
Yeğen baldır.
benim olamayacağımdır.
gelecekte alabileceğim tek ünvan
eğer sadece erkek kardeşiniz varsa.
bazı halaları tanıyalım.

görsel
halalığın teyzelik kadar güçlü ve duygusal bağının olduğunu düşünmüyorum. En fazla göstermelik severim. Içten bağlılığım ve sevgim yok.

Yahu bu çocuk hiç mi bizim genlerimizi almaz ya. Tıpkı anasına benziyor. Nasıl seveyim şimdi?
Neyse ya abimin hatrına samimiyetsizce sevgi gösterisi yapmaya devam.
Yemin ediyorum müthiş bir olay, öz abim olmasada öz abim gibi sevdiğim insanın 14 günlük bebeğine gözüm gibi bakıyorum. Abim arayıp halası özlemedin mi miniği gel artık biz seni özledik dediklerinde koşarak gittiğim, yanında her şeyi unuttuğum olay bu. Teyze oldum, hala oldum. minicik bir insanın varlığı ne kadar huzur verebilir işte bu kadar huzur veriyor..
Essy bacımla ilk defa fikir ayrılığına düştüm ama kabul etmiyorum bu savı. ikisi de benim canımıniçi. Hatta halası olduğum yeğenime daha yakın hissediyorum diyebilirim. halası olduğum yeğenimle manen daha kuvvetli bağımız oluştu ikisinin bebeklik dönemlerini kıyaslayacak olursam teyzesi olduğum yeğenime nazaran. ikisi de büyüdüğünde nasıl gelişir ilişkilerimiz bilmem ama ben kendi halalarım gibi olmayacağıma söz verdim kendime. Ben hiç bir zaman o soğukluğu yaşatmayacağım yeğenime. Senin annen bizim kanımızdan değil gözüyle bakmayacağım ona.
Babanın kız kardeşi. Birgün eğer hala olursam öyle bir seveceğim ki yeğenlerimi,herkes teyzeden çok seven hala yapmışlar diyecek.
dayı olmanın kadın halidir.
Ben de kendi hala ve teyzelerimi goz onunde bulundurursam bir teyze degildir yorumunu yapabilirim ama bizzat olayin icinde olunca hala sifatiyla hic boyle seyler soyleyemiyorum.
Cok guzeldir yahu hala olmak. Biraz yaramaz olsa da kucuk hobbitim cogu zaman birlikte zivanadan ciktigimiz icin cok da seyyapmiyorum.
Benim bir tane yegenim var. Onun bir tane halasi var. Birbirimize cok guzel yetiyoruz o yuzden.
Abiniz varsa soyleyin cocuk yapsin. Baya sebek bir sey oluyor.
asla bir teyze olmamaktır.
Çocuğa yakın hissedememek bir yana, hiçbir şey hissetmemektir.
Valla yelloz yengemden kaynaklanıyor olsa gerek. Tıpkı da anasına benziyor nasıl seveyim yaa.
Çocuğu öperken yengemi öpüyor gibi oluyorum ya sabırr.
Abi hatrına sevilir göstermelik.
görsel
Teyzelik duygularının yarısını hissetmiyorum halalıkta.
Çocuk da tıpkı yengeme benziyor ya nasıl seveyim.
Sevilesi değil pek. Abimin hatrına iki agu bugu yapıyorum.
Allah analı-babalı-halalı büyütsün.

Halalarımdan nefret ederim. inş yeğenlerim benden nefret etmez. Amin.
Dün başıma gelen dünyanın en güzel şeyi.
Olmadan önce asla ablamın çocukları kadar sevemeyeceğimden teyze olmak gibi değildir diye düşündürten, olduktan sonra bir anne ekolü olarak "beş parmak birbirinden ayrılmaz" dedirtendir.
Teyze olmaktan farki yok bir hala icin yeter ki annesi cocugu fiseklemesin.
Doğacak çocuk kız ise bana çekmesin diye temenni etmektir. Yengemin söylediğine göre Abim şu özelliği bana benzesin şu huyu bana çeksin falan diyormuş. Ben de aman diyeyim dikkatli dua edin dedim. katyenka halasına çeker sonra, malum benziyoruz babasıyla diye uyarıyı çektim. Kısacası hala olmak bazen yeğenin kendine çekmesini istememektir. O iyi huylu bir insan olsun inşallah.
Görümceliğin bir üst kademesidir.

Hayırlı olsun.
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21968075)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#22134551)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21901483)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21427231)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21552599)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21672821)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21786969)
(bkz: çocuklarla girilen komik diyaloglar/#21843905)

özetle (bkz: hayata dair umut veren detaylar)

hala gülüyorsam, hala mutluluk diyorsam sebebi bu kızlarımdır sözlük.