bugün

(bkz: he parti)
isminde özgürlük kelimesi olmayan parti.
seçilme ihtimali sıfır belki ama benim bakışımla en düzgün politik parti.
akp'nin meclisteki bir numaralı destekçisi mhp'yi ve mhplileri yusuflattıran parti. hepar mhp'ye katılmazsa kendi seçmeninden bile oy alamazmış, yok ya! asıl hepar mhp'ye katılırsa kendi seçmeninden oy alamaz.

hepar, akp'nin değirmenine su taşıyan işe yaramaz iki muhalefet partisinden farklıdır, birleşemez. birleşmesi teklif dahi edilemez. bugün bu iki muhalefet partisinden ümidini kesip sandığa gitmeyen 14 milyon seçmen vardır ve hepar bu seçmene ulaşabildiği takdirde %1 edebiyatı yapanlar seçim gecesi büyük bir sürpriz yaşayacaktır.
Kısaltması latincede karaciğer anlamına gelen partidir.
(bkz: hepar)
partinin yüzde 90'ının osman pamukoğlu olduğu partidir. nedeni de partide tek başına bir güç unsuru olması. arkadaşları o kadar etkili değil. hepar'ın yerel seçimlerdeki adaylarına baktım, o osman pamukoğlundaki özgüven, özveri ve samimiyet yok. bir partide başarı için sadece başkan faktörü etkili olmaz. yanındaki adamlar da önem teşkil eder. partinin gençlik kolları da tek taraflı besleniyor. seküleriz, milliyetçiyiz, halkçıyız deniyor. ama muhalefette de başarılı değil, söylemler pasif, parti halkla da iç içe değil.

ben osman pamukoğluyla izmir kitap fuarında bizzat tanışmış birisiyim. konuşmalarını da dinledim.

osman pamukoğlu bana göre iyi bir askerdir, iyi bir yazardır, etkili bir konuşmacıdır lakin iyi bir siyasetçi değildir.

siyaset insanların gönlünü kazanma işidir. osman paşa'da bu pek yok. 7 askeri akademi bitirdiği için kendisi gayet dik başlı, net bir adam. ama türkiye'nin cumhuriyetten sonraki tarihini ele alarsak '' kenan evren ve ismet inönü '' gibi örneklerden sonra sivil olmasına rağmen askerlik geçmişi olmuş bir parti başkanına oy vermez diye düşünüyorum. yerel ve genel seçimlerde bunu söylemektedir.

partinin ambleminin hoşuma gittiğini söyleyebilirim. anadolu selçuklu devletinin armasından alınan çift başlı kartal gerçekten çok iyi.

kendisi engin alan gibi kemik oyları olan muhalefet partilerinde iş yapacak bir adam. ama kendisinin bir hayali var. '' bir insan yapamayacaklarına neden hayal der. çünkü yapabileceğini kendisi inanmıyordur. '' demişti tv programında. bakalım hayali gerçek olacak mı...
mhp'ye alternatif partidir.
2011 de olduğu gibi 2015 seçiminde de oyumu alacak olan partidir.. türkiyenin kurtuluşu ancak osman paşa ile olur
hdp dururken , adını bile anmayacağım partidir.
eğer iktidara gelirlerse idamın geri geleceğini söyleyen siyasi parti.
son umudum olan partidir. umarim meclise girmeyi basarir osman pasamiz.
tabela partiliğinden başka bi işe yaramayan partidir.
türkiyeyi kurtaracak partidir. adam gibi televizyon programlarına çıkarılmayan osman paşamıza yazık ediyorlar.
2015 seçimlerinde oyumu vereceğim parti.
(bkz: yaşasın vatan yaşasın türk milleti)
erdal sarızeybek ile neden birleşmediklerini anlayamadığım partidir.
kapısı vatansever herkese açık olan partidir, şununla niye birleşmiyor bunu neden çağırmıyor diye bir şey yok. kaldı ki erdal sarızeybek denilen adam 2011 seçimi öncesi katıldığı bütün tv programlarında hak ve eşitlik partisini kastederek oyunuzu yeni kurulmuş ufak partilere vermeyin chp'den mhp'den şaşmayın demiştir, düzenin sürmesini isteyenlerdendir.
2015 seçimleri son seçimleri olacaktır bir umut anapar ile birleşmeyi bekleyecekler sonra zaten kapıyı , pencereyi kapatırlar.

Aslında olmadı sivil toplum Derneği olarak devam etsinler hayatlarına , çay falan içer sosyallesirler *
2 darbe görmüş bir ülkede tutmayacak partidir ki tutmamıştırda. kimse kusura bakmasın bu partiyi savunan insan ülke hakkında %80-90 hatalı tahliller yapar.
türkçü bir partidir. desteklerim. 2015 seçimlerinde meclise girebilirler.
sözlüklerdeki entryleri kadar oyu olmayan partidir.
sn.taner ünal'ın mhp'den istifa ederek genel baskan yardımcısı olduğu,milliyetçilikten çok türkçü olan yegane partidir.
iktidar olması bölünmeyi hızlandıracak olan parti.
Ne iktidari?
max % 1 oy alacak (ki ayıp olmasın diye diyorum bunu) sadece mhp ve chp ye zarar verecek olan parti.

Varlığı bana huzur veriyor.
türkiye'nin son şansıdır.
7 Haziran 2015 genel seçimlerine bağımsız adaylarla girme kararı alan partidir.

(bkz: hepar ın seçimlere bağımsız adaylarla girme kararı)
mhp den daha ırkçı fakat mhp gibi akp nin, chp nin arka bahçesi değil. ayrıca ekonomi konuşundaki programları umut vaadeden bir parti. ben bile mhp yerine bunların mecliste olmasını tercih ederim. tabi asıl tercihim ikisi de olmasın.