bugün

entry'ler (1204)

28 yaşında olmak

En güzel yaşlardan biridir. Ufak bir telaş sarar içini hayatla ilgili bir geç kalmışlık var gibi. okul bitmiş, iş konusunda yeni dikiş tutturulmuş, 5 yıllık ilişkinin artık evlilikle sonuçlanması gerektiği fikri sürekli akılda gezmektedir. ama neden baskı yapayım ki kendime diye sorulur. Ben büyüğümü, olgunluk evreme yeni adım attığımı bile 1-2 son bir iki sene içinde yeni yeni fark etmeye başlamışken, hayata başlama yaşımdır 28. 20 yaşında da büyüdüm sanmıştım. 25 yaşımda da. ama 28 farklı, insan yeni anlıyor ve 30 umu iple çekiyorum.

30 yaşında erkek 15 yaşında kız ilişkisi

ben bile büyüdüğümü 25 yaşımdan sonra anlamışken, 15 yaşında birisi için ilişki çok erkendir. insanlar sağlıklı bir evlilik için 30 yaşından önce evlenmemelidir.

hilafeti istiyorum sakın oy kullanma

desteklediğim kampanyadır. umarım oy kullanmaya gitmezler.

dünyayı yok et butonuna basarken söylenecekler

allahuakbar.

yılmaz büyükerşen

hayranlik uyandiran harika bir kılıçdaroğlu stratejisidir. bu adam baskan secilirse sevinçten kalp krizi gecirir ölür. yardimcisi kılıçdaroglu baskan olur. hem boylelikle ego yapip bakin aday olmadim havasi yaratiyor, hemde kendisi aday olur da secilemezse meclisten disarida kalmiyor. mukemmel bir siyasi plan. harika bir strateji ornegi. kilicdaroglu yine kendine hayran birakmistir.

bilal erdoğan

Hooverphonic grubunun koningin Elisabethzaal daki canlı performansında solistin arkasında keman çalan abiye benzemesiyle insanlar ikiz yaratılmıştır dememe sebebiyet veren kişi.

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be&t=151

aziz yıldırım

Eskiden koyu bir galatasaray taraftarıydım. yaş ilerledikçe futbol mevzularına uzak kaldım. kendimi bildim bileli de adam fenerbahçe başkanı. ufakken ali şen başkan fenerbahçe şampiyon lafını hatırlarım birde. Ama aziz yıldırım ister başarılı olsun ister olmasın, duruşuyla türkiye'deki çoğu insandan daha delikanlıdır. adama şikeci dediler, rüşvet verdi dediler,başkanlıktan men edilecek dediler, yine de yıkamadılar. fetönün bitiremediği, avucunun içine alamadığı nadir adamlardan sanırım. yani en azından dışarıdan bakınca öyle görünüyor. bu olayda da takımının arkasında durup en kârlı şekilde çıkacaktır. bu arada kaledeki volkan ve mehmet topaldan başka topçusunu da tanımıyorum. o kadar uzağım artık futbola fakat, eskiden ahmet dursun,nihat kahveci, ilhan mansız gibi topçuların olduğu dönemde galatasaray ile beşiktaş kardeş takım diyerek inanılmaz sempati duyardım. yıldırım demiröre'nin tff başkanı olmasından sonra beşiktaşa olan sempatim sıfıra indi. olayları bilmiyorum ama bence fenerbahçe haklıdır. aziz başkana saygılar.

ülke olarak beynimizin incelenmesi gerekliliği

Evet net olarak toplum olarak incelenmeliyiz. Bu siyasi içerikli bir yazı olmamakla birlikte gerçekten merak ettiğim bir çok soru vardır. Kimseyi kötülemek veya aşağılamak için değil fakat bir bu sorularıma cevap verirse bende kaçırdığım bir olay mı var ve kaçırdıysam hatamın boyutunun farkına varacağım.

Şimdi sözlükte veya herhangi bir google aramasında akp'de şuan milletvekili olan veya geçmişte milletvekilliği yapmış bir çok insanın fetö lideri olan şahısa hocam gel artık özlem bitsin, ne istediler de vermedik, çok vatansever, onun yaptığı hizmetleri bu ülkede kim yaptı, onun için ölürüz dediğini biliyoruz. hatta bu insanların boy boy fotoğrafları bile mevcutken, bu insanların fetö tarafından kandırıldığına ve ülkede fetö ile mücadele eden tek insan güruhu olduğuna kesinlikle inanan halk ve benimde ailemde bulunan bazı bireyler, hiç bir kanıt olmamasına veya fotoğrafı ya da fetö elebaşıyla ilgili tek övgü dolu sözü olmamasına rağmen merak akşeneri fetöcü ilan edebiliyor.

bugün bizzat yaşadım, mahalledeki marketten ekmek almaya gittim tv de Cumhurbaşkanı konuşuyordu. yanında çay içen tanımadığım orta yaşlı abi meral akşener girmesin diye seçimi öne almışlar falan dedi. marketçi abi ise, fetöcü diyorlar ona dedi. konuya dahil olup abi sen nereden biliyorsun dedim, herkes öyle söylüyor dedi.

Şimdi bu adamda oy kullanacak, benimde yaşadığım ülkenin geleceği ile ilgili karar verecek.

Aynısı tipler arkadaş çevremde de var.

Yani toplum olarak ne yiyoruz ne içiyoruz da göz önünde olana inanmak yerine söylemlere inanıyoruz. bizi toplum olarak bu kadar fanatik kılan nedir?

benim görüşüm yetersiz eğitimin, partili öğretmenlerin yetiştirdiği nesilin payı var. Bunu seçmen aşağılamak için söylemiyorum fakat, artık okumuş da olsa okumamış da olsa insanlar garip bir inanış içindeler.

Özellikle şuna da karşıyım. ekonomi iyi güzel, asgari ücret yükseldi diyorlar. Çıta o kadar aşağıda ki, adamların farklı bir ülke gezip görme hayali yok. rahat bir yaşam sürme idealleri yok. 1603 tl ile orta doğudaki savaş ülkelerine bile tatile gidemiyorsun. uçaklar paraları yol paraları ne hale gelmiş. kaldı ki bu insanların görevi ülkeyi iyi yönetmek,

siz hiç bir benzin pompacısının, ne güzel doldurdum benzini be, geçmiş dönemde çalışan arkadaşlar benzin doldurmayı bile beceremezdi derse, ne düşünürsünüz?

kusura bakmayın ama ülke olarak ruh hastasıyız, ya da çok cahil bir ülkeyiz. ya da o kadar ezmiş bir soy ağacından geliyoruz ki 1603 tl ile değil oyumuzu ruhumuzu bile satıyoruz.

chp nin hala atatürkçü olduğunu sanan chpli

Atatürk'e sonsuz sevgi ve saygı duymamla birlikte sonuna kadar katıldığım önermedir.

Atatürk'ün yolundan gitmeyip, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cumhuriyetin ilanını sindiremeyip, mısıra giden tayfada yer alan adamın oğlunu (bkz: ekmeleddin ihsanoğlu) aday gösterip Atatürk'e ihanet etmiştir. Bana kimse savunmasın chp atatürkçü diye. akpliler ne kadar atatürk'ü sevmiyorsa, chp ve mhpli parti yöneticileri de o kadar sevmiyor. Bir an önce chp'nin bu adamların elinden kurtulması gereklidir. bu seçimlerde rengini iyice belli edecektir.

atatürk milli mücadele için her şeyini feda edip anodolu'ya bir direnişi başlatmaya gitti. bunlar oturdukları koltuktan muhalefet etmeyi bile beceremiyor.

meral akşener

demokratik bir ülke olduğumuzu iddia eden sayın cumhurbaşkanı ve yaverinin, seçimlere girmemesi için seçimi erkene aldıkları söylenen kadın cumhurbaşkanı adayı. belkide gerçekten kurtuluş bu kadındadır bilemiyorum. ama imza için bizim üstüme düşen bir görev varsa sonuna kadar demokrasi adına yapmaya hazırız. chp'nin ortak adayı olarak çıkarması hususunda seçimi kazanacağına inancım tamdır.

devlet bahçeli

kendisine lider olmayı değil, zamanında meydanlarda hırsız,rüşvetçi dediği kişiye yaverliği yakıştırmış parti başkanı.

mdma

kokainin kardeşi, şekerin abisidir.

hayatınız film olsa yönetmeni kim olurdu

nuri bilge ceylan. Kaliteli olduğundan falan değil. bildiğin boş ve sıkıcı.

islam ın olmadığı ülkelerde huzur olmaması

Doğru tespittir. Huzurları olmadığı için kendi ülkelerinde sıkılıyorlar ve ortadoğunun huzurunu bozuyorlar. Halbuki camiye gitseler secdeye kapanıp yakarsalar, allahta onların kalplerine huzur verse. Ortadoğu da rahat edecek. O yüzden islami yaymalı ve şeriat kanunlarına geçip halifeliği ilan etmeliyiz. Bunun olduğu gün dolar 0.25 kuruşlara kadar gerileyecektir.

ferolle afrodizyak parfüm

Kimin kime tecavüz ettiği belli olmayan ülkemizde, bir gece çıkışında üç beş erkek tarafından aynı duruma düşmemek için almayacağım parfümdür. Erkek falan dinlemez bunlar, o saatte ne işi varmış yerine, o kokuyu sıkmasaymış o da derler.

peygamberlerin de diploması yoktu

Peygamberin üniversite diplomasını öğrenmemle yaşadığım yıkıntı bir oldu. Koskoca peygamberin nasıl üniversite diploması olmaz hayret. şaşırdım doğrusu.

nurşen karayanız

görsel
Başlığın açılmamış olması garip, ya da ben mağaradan yeni çıktım. Ekşide de bayadır gündemde. Başlıkta adı geçen şahıs zülfü livaneli'nin kitabını %90 oranında copy paste yaparak bastırmış. Ve kitabıyla öyle bir övünüyor ki garip geldi doğrusu.

kitabın ismi (bkz: kıyamet çiçeği), çalındığı iddia edilen kitap ise (bkz: kardeşimin hikayesi)

http://www.hurriyet.com.t...omanini-caldilar-40803394

bende kimyacı isimli kitap yazıyordum. Kitabımda bahsi geçen konu; gördüğü rüya sonrası tubitak'a gitmek isteyip köyden kaçan genç bir çobanın kimya öğrenmesini konu ediniyor. Çobanın babasının mesleği ise imam olacaktı. Neyse başka bahara kaldı hayalim.

hoşgörü dinidir ama bira içemezsin

bira içmeyin demiyor, içki içmeyin diyor. o zaman ayranda içme.

sinyal aldım ufo geliyor

evde ufak bir elektronik cihazım var. farklı elektronik cihazların uzaklığına göre radyasyon ölçüp cızırdıyor. minik bir kac bobin ve bir kaç elektronik malzemeyle test için yapmıştık. genelde şiddetli cızırdayınca kesin ertesi günü ufo falan haberleri çıkıyor. şuan fena cızırdıyor. sıkıntı mı var lan yoksa? depremde oldu. ürperdim bak.

internetteki ifşa modası

link verin şikayet edelim.