1. 1.
  gazete kokusunu özleyip kendime gazete aldığım bu güzel pazar gününü zehir eden reklam kahramanı**,sürrealist bir kişiliğe sahip olmam dolayısıyla bunu yapan reklamcı* insanların taksimde sallandırılmalarını önerebilirim ama bu yargısız insaf olur,tabi öncelikle kişiyi ve reklamı,bilahare mottoyuda açıklayacağım.
  http://www.exper.net.tr/hackerana.gif linkinde görebileceğimiz,adının hacerden sükseli bir "hacker" a dönüşmesi sonucu hacker ana olan teyzemizin kullanılmış olduğu reklamda exper marka bilgisayarların en son teknolojiyi kullandığı belirtiliyor.
  herhalde reklamcı arkadaşlar fbi'ı hackleyen,ortalığı tarumar eden en asil duyguların insanı olan hackerlarımızdan* ve bu tür sitelerin kazandığı olağan üstü başarılardan(!) dolayı,en son teknoloji kullandıkları bilgisayarları pazarlamak için uygun bir yol olarak görmüşler.işin kötü kısmı ise,hergün bilimum meyda organlarında karşımıza çıkan hacker gençlerin hazin sonlarıdır,tabi birde onların vurgunculuk,talancılık,dolandırıcılık hikayeleri..nasıl bir mantıkla onları bir bilgisayar markasının reklamında kullanmak üzere tasarlamış ve bunun için dahada kutsal bir konumda olan anneleri kullanabilmişlerdir.
  Acınasıdırlar,yuhalanası,protesto edilinilesidirler,lakin ülkedeki benzeri örnekleri hatırlanınca "vah vah benim ülkeme,neler oluyor böyle" içlenmelerine imkan veresidirler..

  mottolarına gelince,hacker anada burda herkes exper almaya koşsun gibi garip asalakça bir motto düşüncesi veren bir marka neden alınır orasıda ayrı bir sorunsala gebedir.madem ki hedef kitle bilgisayar ile yeni tanışan genç güruhlardır,öyleyse daha eğitici,öğretici,araştırmacı gençlik havası aşılamak isteyen bir başka ana figürü konulamazmıydı,niyetiniz ülkenin o son model(!) bilgisayarları kullanan gençlerin,iyice kolaylaşan internete bağlanma ortamında hazırcı,proğramcı* gündelikçi ezik insanlar olarak yetişmesini mi sağlamaktır,yoksa "biz satalım gerisini düşünürüz,allah kerim" mantığımıdır?..
  yalnız arkadaşların bilmediği birşey vardır oda böyle ve benzeri kampanyalarla satış yapmaya çalışırlarsa,yarın öbürgün ebeveynlerin çocuklarına bilgisayar almaktan kaçacağı ve şirketlerin satışlarının düşeceği gerçeğidir..

  En kısa sürede akıllarını başlarına almaları dileğimizi ileterek,hacer anaları bir reklam materyali olmalarından o sünger beyinlerini çekmelerini arzu ediyoruz.
  5 ... amadeus
 2. 2.
  ekisper kompiter alana sözlük yazarlığında özel nesil açılacaktır
  ekisper kompiter keylogırı ile birlikte gelir
  ekisper kompiter alana bir sidi dolusu indeks tempileyti hediyedir
  ekisper kompiter kullanmayanlar yargısız insaf olur*
  2 ... rakıbalık
 3. 3.
  "bir hacer anamız vardı anadolu'nun saflığını içinde barındıran, onu da maddeleştirdiler nihayet" dedirten reklam kahramanı.
  2 -2 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  komik kadın gizli ajan.
  1 ... unsal
 5. 5.
  exper almama nedenlerinden biri olan reklam hedesi. ayrıca oyuncular amerikalı zannedilsin diye zenci oyuncu oynatma hastalıkları vardır ama oynattıkları oyuncular nijeryalıdır.
  1 ... imhotep
 6. 6.
  -hanginiz hacker ana?
  -hacker ana benim
  -benim
  -benim
  -hacker ana benim
  -hayır ben hacker anayım

  gibi kara murattan esinlenerek reklam yapmaya çalışırken, ürünün satılmasında azalmalara yol açacağını tahmin ettiğim bir bilgisayar firmasının reklam kampanyası.
  (bkz: hacktir git)
  4 -1 ... heycjcalhadiparcami
 7. 7.
  son reklamlarında, güncel bir konu olan çocuk pornocularına dadanmasını dilediğimiz exper computer in reklam kahramancığı.
  1 ... balsikeste baysungur
 8. 8.
  milleti hacker olayına özendiren dandirik reklam kahramanı.. insan reklamı izlerken, gidin de hacker ana diye yedirdiğiniz teyzeden yeni '' ayşe teyze'' yapın diyebiliyor..
  1 ... faidelibilgi
 9. 9.
  reklamdaki siyahi arkadaşın bana fena halde pascal nouma'yı çağrıştırdığı * izlediğimde suratımı ekşiten kötü bir reklam kampanyası.
  1 ... hipernova
 10. 10.
  böyle büyük bir şirket böyle rezalet bir reklama nasıl sahip olur diye isyan edilen reklam. bu adamların hiç mi danışmanları hiç mi düşünme yetileri yok diye merak ediyor insan. patetes cipsi reklamı değil ki bu eşarplı teyzelerle tutsun bilgisayar'ın şakası olmaz bu reklamı yabancılara izlettirdiler mi acaba yayına sokmadan önce.
  - who is hacker ana
  -(üstün çeviri alt yazı) hacker ana kim
  saol be.
  2 ... aktif matkap