bugün

entry'ler (65)

galatasaray

haluk ulusoy,mehmet ağar,mesut yılmaz ve fethullah gülen'in de taraftarı olduğu spor kulübü.

shakhtar donetsk

dahi lucescu'nun yarattığı futbol makinesi.şampiyonlar ligi'nin gizli favorisi desek abartmış olmayız heralde.

14 ekim 2012 beşiktaş türk telekom maçı

beşiktaş maçı 61-60 kazanarak lige galibiyetle başladı.

19 eylül 2012 manchester united galatasaray maçı

rooney-van persie-kagawa-nani dörtlüsünün hakan balta-semih-dany üçlüsünü geçmeye çalışacağı maç.

tayfur havutçu

seneye beşiktaş ile devam ederse facia olacak şahıs.sayın fikret orman lütfen yapmayın,etmeyin.hem kendinize hem de beşiktaş'a yazık edersiniz.şu takıma esaslı revizyon yapabilecek çapta lider bir hoca getirmeniz gerekiyor sayın başkan.

ama bir ekleme beşiktaş'da ki başarısızlığı tamamen ona yıkacak kadar da at gözlüklü değilim.asıl suçlular belli..

galatasaray

bu sezonki şampiyonluğu benim için yok hükmündedir.bu sezonun çakma şampiyonudur.

3 ezeli rakibi şike soruşturmasının sarsıntılarıyla uğraşırken bu fırsatla şampiyon olmuştur.çakma imparator bir de kahramanlık taslıyor.

ben beşiktaşlıyım kendi takımımdan örnek vereyim.sezon başlamadan beceriksiz olsada hocam ve takımın saha içi ve dışındaki herşeyi serdal adalı tutuklandı.ikisinin de suçsuzluğu tescillendi ama.bu haksız tutuklamalar bize ciddi zarar verdi.üstüne şike soruşturması nedeniyle oluşturulan play off nedeniyle çakma şampiyon haftada 1 maç yaparken benim takımım haftada 3 maç yaptı sezon boyunca.seneye gerçek puan tablosu ortaya çıkacaktır.

beşiktaş

son 19 resmi maçında 3 galibiyet 12 yenilgi alan takım.bilemiyorum ama 109 yıllık bjk tarihinde bu derece kötü bir 19 maç istatistiği
varmıdır bilmiyorum.

ayrıca üst üste 17 maç gol yiyerek kulüp rekorunu kırdı bu sezonki takım.

kuşkusuz son 2 sezonda izlediğimiz beşiktaş tarihin en kötü beşiktaşlarından biri.

yönetimden kurtulduk.fikret orman yeni bir umut ama iyi başlamadı.çok radikal hamleler lazım.

öncelikle son 2 sezonun yapıtaşı olan portekizli şebeklerin hepsi gidecek.tayfur denen teknik direktör bzuntusu da dahil tabi ki.

orta ve doğu avrupa ve afrika'dan iyi oyuncular bulunabilir yeter ki doğru ve akıllı tercihler yapılsın.

türkiye a milli futbol takımı

teknik direktör olarak 2 adayım var. öncelikle abdullah avcı sonra ise şenol güneş. herşey hocada bitmiyor ama tercih çok önemli.

ama üzülerek yazıyorum ki hükümet bir proje adamı olan ertuğrul sağlam'ı atayacaktır. kendisi kesinlikle milli takım hocası olacak çapta değildir. yıllarımız yine heba olacaktır bu tercihle.

yıldırım demirören

başkanlığı döneminde oynanan 248 lig haftasında beşiktaş toplam 9 hafta lider olabilmiştir evet 9.

20 kat borca karşılık böyle bir istatistik. bu kadar başarısız olabilmekte marifet ister. ben tebrik ediyorum kendisini.

vedat okyar

vefatının 2.yılında andığımız güzel adam. vedat okyar kadar adam ve beşiktaşlı olabilsek keşke..

21 ekim 2010 beşiktaş porto maçı

107 yıllık koskoca beşiktaş aylardır bir kaleci bozuntusunun oyuncağı oldu.

bu işe artık schuster noktayı koymuyorsa hakan koymalı. belli schuster inat etmiş.

hakan arıkan her 2 tarafın iyiliği için schuster'e hocam artık ne yaparsanız yapın ben oynamıyorum demeli.

spor toto süper lig

bursa: işleri zor.ş.ligi sarsar.ligde ilk 6 ideal görünüyor.
f.bahçe: herşeye rağmen lig için iyi kadro.ligde ilk 5 hafta ve paok maçları kaderi çizecek.aykutun ve takımın.bu dönem iyi geçilirse yarışta olur.
g.saray: yeni transferler ve baros ile kewell'ın sağlık durumu belirler işi.ilk 3 hafta önemli.fazla umut vermiyor.
beşiktaş: guti,quaresma ikilisinin istikrarı,türk oyuncuların performansı önemli.ligde kolay fikstürle iyi başlayıp havayı bozmazsa favori olarak iyice öne çıkabilir.
trabzon: abartılıyorlar biraz. hala yeterli görmüyorum.lige zor fikstürle giriyorlar başlangıç önemli.iyi başlanıp hava
bozulmazsa işi zorlarlar. yoksa eski tas eski hamam olur.
eskişehir: kadro hoca istikrarı ile ilk 6'nın en güçlü adaylarından.
ibb: istikrar devam ediyor.orta sıralarda dolanabilirde altada düşebilir.
kayseri: hala makukula nın boşluğunu dolduramadılar.şu an da ilk 10 görünüyor.
gençler: pektemek'in sakatlığı önemli. göze batan bir çıkış beklemiyorum.geçen seneyi korumaları hedef gibi.
antalya: şifo ile istikrarlı gidiyorlar. ligin dişli takımların biri olup ilk 8-10 içinde yer alacaklardır.
manisa: geçen seneden daha güçlü değiller. hedefleri ligde kalmak olacak zaten.
konya: klasik ziya doğan takımı olur.ligde kalmaları diğer takımlarada bağlı.
karabük: 2.ligin süper takımı karabük'ten iyi bir performans bekliyorum.ligin dişli takımlarından olurlar.
buca: çok yeni bir takım kurdular.kapalı kutu.ilk haftalarda sıkıntı yaşayabilirler.
kasımpaşa: sezona başlayan yılmaz vural sendromu.düşmeleri süpriz olmaz.
gaziantep: yeniden çıkış yapmak istiyor.şuanda hocası ve kadro kalitesiyle bunu yapması zor. klasik tolunay takımı olur. yinede sıkı bir takım olup ilk 8 i zorlayabilirler.
ankaragücü: kulüpte çalkantılar devam ediyor.ümit özat faktörüde var.ilk 8'e sızmaya çalışacaklar ama kolay değil.
sivas: hocası ve kadrosuyla ligin zayıflarından. düşmeme mücadelesi verir.

18 aralık 2009 uefa avrupa ligi kura çekimi

galatasaray'a geçmiş olsun. bu savunmasıyla atletico ilk maçta, madrid'de işi bitirir bence. g.saraya çok ters bir takım.

fener lille maçı ortada. gerçi elese bile liverpool geliyor. liverpool asılıcak bu sene kupaya.

kısaca 2 takımda en kısa sürede annesinin ligine dönecek gibi görünüyor malesef

beşiktaş

ankaraspor maçını dışında beşiktaş 14 maçta 14 gol attı. böyle bir istatistik en son 70'li yıllarda vardı.

beşiktaşlı olarak yazıyorum bu takım şampiyonluğu veya başarıyı haketmiyor. futbola ihanet olur. gerçi türkiyede hiç bir takım top oynamıyor ama bu kadarda gol kabızlığı olmaz. savunma iyi ama bu türkiye ligi için önemlimi.
avrupada gördük ne olduğunu. ayrıca böyle başarı gelmez.

devre arasında temizlik şart. mustafa hoca artık nobre,tabata,nihat,yusuf,serdar özkan gibi bitik ve asla düzelmeyecek adamlardan vazgeçecek. yerlerine kimleri bulur onu kendi bilecek.

21 kasım 2009 rubin kazan zenit petersburg maçı

rubin kazan üst üste 2. şampiyonluğunu kazanarak önümüzdeki sezonda şampiyonlar liginde oynamayı garantilemiştir.

21 eylül 2009 kasımpaşa galatasaray maçı

voleybol maçları sayesinde zamanında şampiyon olan galatasaray'ın nedense pek bir sinirlendiği maç.

(bkz: 26 ocak 1997 vanspor beşiktaş maçı)

aynı sezondan güzel bir penaltıda bonus olsun.

(bkz: 13 nisan 1997 istanbulspor galatasaray maci)

18 eylül 2009 türkiye yunanistan basketbol maçı

bu kaçıncı turnuva.. olmuyor tanjevic ile olmuyor çok mu zor anlamak bunu.

ömer aşık lisansını yırt kardeşim. bu kadar kötü serbest atış adam biri parkelerde olmamalı.

hidayet nba'de oyun aklıyla öne çıkmadı mı. neydi ulan bugünkü saçma tercihler.

ömer onan ve ender arslan çocuklar siz bir maçta 50 sayı atsanız bile sizden büyük oyuncu olmaz. gaza gelip maçı almaya niyetlendiniz ama maçın içine ettiniz.

oğuz ve semih sizlerden cacık olmaz.

beşiktaş

mustafa denizli'nin geçen senede büyük hataları oldu. ama bir şekilde takımı genelde belli bir seviyede tutup şampiyon oldu. ama geçen seneki başarıdan sonra denizli'de geçen sezonki hırs ve isteğinden eser olmadığı belliydi. üstüne hatalı transferler ve beceriksiz yönetim eklenince bu oldu.

artık kurtuluş için 2 maç var g.saray ve man utd maçlarından iyi sonuç alınmalı. öyle olursa beşiktaş geçen seneki gibi toparlanır. aksi halde sezon beşiktaş için eylül ayında biter.

29 temmuz 2009 beşiktaş fc porto maçı

mustafa denizli çok güzel söyledi 10.5 numara lazım diye. yani delgado yusuf gibi tek yönlü adamlarla olmayacağını biliyor. eğer orta sahaya denizli'nin istediği kalitede adam alınırsa beşiktaş bu sene iyi işler yapabilir.

çok tartışılan ferrari henüz hazır görünmüyor.

ayrıca mustafa denizli acilen serdar özkan takıntısından vazgeçmeli.

fatih tekke

trabzon taraftarında öyle bir hava varki fatih tekke gelecek trabzon ş.ligi şampiyonu olacak sanki.fatih tekke'nin oynadığı son yıl olan 2006'da trabzon liderin 30 puan gerisinde kalmıştı.ayrıca fatih tekke'nin 3 yıl önceki formundan çok uzak ve yaşlı olduğuda açık.fatih tekke katkı sağlayacaktır ama herşeyi ona bağlamak trabzon'a çok şey kaybettirir.