bugün

görsel
az önce 1gün adlı haber programında, fatih'in kanuni'nin dedesi olduğunu iddia eden tv kanalı. bu kanalın editörleri sadece bir dakikalarını alacak bir araştırmanın gereğini duymadan haber yapmışlardır.

not: kanuni'nin dedesi 2.bayezid'dir, fatih de 2.bayezid'in babası yani kanuni'nin büyük dedesidir.
internet gazetesinin ilgi çekmek için bol bol seks konusunda başlıklar açtığı yayın grubu. az önce bir siteye bakayım dedim manşet listesindeki 14 haberin yarısı seksle ilgili.
habercilik zihniyetinden yoksun mal topluluğu.

" işte Türkiye'nin değerler atlası!
Kaç kişi 30 gün oruç tutup beş vakit namaz kılıyor?" başlığıyla

http://galeri.haberturk.com/galeri/index/416794

kendileri bu habere imza atmışlardır.
görsel
haber sitesi ciddiyetinde olamayan site. dini bayramların amacı farklıdır ama sizin bayram denilince ne anladığınız anlaşıldı.
bayram günü de nerede pis iğrenç görüntü var onu gösterirsiniz.
bayramın güzelliklerini unutturun insanlara. kurban kesmesinler tatile çıksınlar, rus götüne baksınlar.
tam bi üçüncü sayfa gazetesi, felaket tellalı.

an itibariyle manşetler şöyle:

-vatandaş gözlerine inanamadı
-görenler hayrete düştü
-istanbul'da akılalmaz dehşet
-spor tarihini değiştirecek gelişme
-sivas'tan kanınızı donduracak bir haber
-bu nasıl vahşet

bu da bonus: (#16525554)
fenerbahçe' nin 2 haftadır sakat olan oyuncuları, mehmet topuz, meireless ve orhan şam' ın yarın oynanacak ael limassol maçında oynamayacaklarını yeni öğrenmiş ve şoka girmiş gazetedir.
arkadaş bu haberciliği hangi kafayla yapıyosunuz siz? bu adamların sakat olduğu oynamayacağı bi hafta evvelden belli ne öyle şok şok şok tripleri falan.

aha bu da link:http://http://spor.habert...haber/788092-fbahceye-sok
işadamı turgay ciner'in sahibi olduğu medya grubu. habertürk medya grubu çatısı altında 1 gazete, 2 tv kanalı, 2 radyo kanalı ve bir de internet sitesi bulunmaktadır.

tv kanalları;
habertürk tv
bloomberg ht

radyo kanalları;
habertürk radyo
bloomberg ht radyo

gazetesi;
habertürk

internet sitesi
http://www.haberturk.com
Geçen gün Uğur Dündar'ı konuk olarak katıldığı programa imza atarak beni şaşırtan tv kanalıdır. Moderatörlerin hiçbir şekilde müdahale edilmediğine şahit olmak sevindiri olmuştur.
ulus meydanından canlı haber giren kadın muhabiri biber gazından etkilenmiş, öksüre öksüre konuşmaya çalışmaktadır. bakalım ne derece iredeleyeceksiniz bu müdaheleyi.
atatürk ve cumhuriyet düşmanlarının yorumcu ve aydın etiketiyle cirit attığı sözde objektif tartışma programlarının bulunduğu kanal.
ifade özgürlüğü adı altında eğitim düzeyi düşük halkın kafası daha da karıştırılmakta ve bu düşmanlıklarla doldurulmaya çalışılmakta. benzeri tv kanallarında da aynı durum söz konusu. ülke gerçeklerini televizyondan öğrenmeye çalışan ortalama vatandaş ise büyük yanılgıların içerisine düşüyorlar bu yüzden.

son yıllarda mikrop gibi çoğalan, neye hizmet ettikleri yaptıkları yayınlardan anlaşılan bu tipler tv kanallarını örümcek ağı gibi sarmış durumdalar. gerçekten ülkesini ve milletini seven, sözünü sakınmayan ve sadece doğruların peşinde olan gerçek gazeteci ve aydınlar ise bu kanallarda yer alamıyorlar.*

tabiki medyanın üzerinde büyük bir baskı var. sayısı tam olarak bilinmeyen ve sadece gazetecilik yaptıkları için hapiste olan ve işlerinden kovulan gazeteciler ordusunun varlığı bunun en büyük kanıtı olsa gerek.

bu baskıya boyun eğip karanlıklar ülkesinin evcil hayvanları mı olacaksınız, yoksa sadece gerçekleri söyleyip gerçek gazeteci-haberci olarak halkın aydınlanmasına yardımcı mı olacaksınız?
bugün mail adresime cumhuriyet bayramı tebrik mesajı yollayan haber sitesidir. içeriği aynen şöyledir;

Sayın allj,

89. yılında Cumhuriyeti bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.

Saygılarımızla,

haberturk.com ekibi
cem gariboğlu ile röportaj yaparak diğer gazete ve basın kuruluşlarına haber atlatan, küçültülmüş boyutuyla ele iyi oturan gazetedir. bu arada cem gariboğlu'nun pişman olmadığı izlenimini de edinmiş olduk sayelerinde.
internet sitesinde herhangi sıradan bir olayı " adanada şokkkk !!" efektiyle verip heyecan yaratan gazete.

haberin içeriği de muhtemelen adanada biri köpeği filan vuruyo amk.
şaka gibi yayınlar yapan tv kanalı.
ha bire mistik,suya sabuna dokunmayan, toplumu uzaktan yakından ilgilendirmeyen, hiçbir probleme bir çözüm sunma çabasında olmayan mevzularda bol atılıp tutulan programlarla varılmak istenen noktayı merak etmekteyim.
insanları gerçek, somut, yaşanılan dünyaya karşı uyutma çabası. yayınında ve yapımında emeği geçen tüm arkadaşlara allah feraset versin.
bazı arkadaşlar Çok mistik, abidik gubidik demiş ama özellikle pelin Çift'in sunduğu öteki gündem programı sağlamdır. (özellikle konuklar ilginÇ kişilerden oluşunca).
binasının oldukça sıcak olduğunu düşündüğüm kanal. yaz kış çıplak sunucular. oo yee.
türkiye'nin en yanlı en yalan haberini yapan haber portalı.

ne hakkında haber yapsalar, 3 gün içinde her yerden yalanlama geliyor. sonra da bu gazete türkiye'de en çok satanlar arasında. sebebi belli, insanlar bunları okuyup kendini avutuyor.
adında türk ibaresinin bulunduğu fakat yazarları olsun tv programları olsun bende türk düşmanı izlenimi uyandıran haber kuruluşu.
türk ibaresinin nedeni sanırım izlenmesi ve gazetesini satmak istemesinden olsa gerek.
ben salak mıyım diyerek, levent kırcadan evet salaksın cevabını alan bir kişinin genel yayın yönetmenliğini yaptığı kurum.

not: al birini vur ötekine.
evrimsel süreçte haberkürt'e dönüşmeye başlayan kanal.
tarihin arka odası gibi ilim fışkıran programları olması hasebiyle türkiye' nin mevcut en iyi haber kanalıdır. tartışma programları ise ayrı güzeldir.
şu an öteki gündemde "77 santimi, üzerine oturan bilir" gibi muhabbetler dönmekte. yalan söylüyorsam siksinler beni.
zannediyorum ki şu sıralar 5 yıllık tarihinin en düşük tirajlarını yaşıyor. maalesef bu düşüş daha da durmayacak gibi. zira 2012 yazının başında 225.312 olan tirajı, o dönemden beri düzenli azalarak, şu an 187.308 olmuş. sözcü, fotomaç ve fanatik' in ardından milliyet ve türkiye' nin de altında kalma arefesinde.

habertürk gazete ebatlarında türkiye' de bir çığır açmıştır. habertürk berliner denen bir formattadır. habertürk' ten sonra, ülkemizdeki broadsheet gazeteler kağıdı eninden küçültmek suretiyle "yandan habertürk" denebilecek bir boyuta geçmişlerdir. zaman, posta, hürriyet, sabah, vatan, milliyet ve bugün'ün de aralarında bulunduğu bu gazeteler ileride yatırım yapıp baskı makinesini değiştirirlerse kağıdın boyunu da değiştireceklerdir. boyutun değiiştirilmesindeki amaç kağıttan elde edilen tasarrufla baskı kalitesini arttırmak ve metin arka planlarını daha renkli hale getirmektir. aslında habertürk' ü habertürk yapan, bir haftada 200.000 bandına oturtan biraz da buydu. ancak aynı bir dönem yemekteyiz isimli yarışma programının gösterdiği başarıdan sonra bir anda tüm kanallarda mantar gibi türemesi gibi habertürk' ün ebatları bütün gazetelerimize egemen oldu. ama dediğim gibi henüz sadece "yandan".

habertürk 5 yıllık bir gazete olarak hürriyet' in kalitesine kafa tutmuştur. hele ekonomi sayfalarında tartışmasız ülkemizdeki en kaliteli gazetedir. tirajının 200.000' in altına düşmesine hayli üzücü.

3 yıllık bir habertürk okuru olarak, yalnız şu gazeteye ahmet hakan gibi bir yazar lazım diyorum. hadi koray çalışkan hadi ahmet ilsen hadi milliyet' in hasan pulur, güneri cıvaoğlu, hasan cemal gibi yıllanmış yazarlarından biri-ikisi diyorum. en azından şu muaharrem sarıkaya, balçiçek ilter, nihal bengisu karaca ve umur talu' nun yerine hali hazırda boşta bulunan serdar akinan, nagehan alçı, tufan türenç, ahmet altan gibi isimler olsun diyorum, çekiliyorum.

ve bir kez daha sözcü' nün, posta' nın, fanatik-fotomaç' ın şu tirajının yanında habertürk' ün 200.000 bandının altına inmesine derin bir of çekiyorum.
web sitesinde izmir'li lise öğrencisinin 4. kattan düşüş anının güvenlik kamerası kayıtlarını ana sayfadan vererek habercilik yaptığını zanneden, sığ haber editörlerinin barındığı zavallı yayın kuruluşu. kusura bakmasınlar ama bunun adı habercilik değil artık vahşet, götünüz yiyorsa kendi çocuğunuzun yere böylesine çarptığı anı yayınlayın haber niyetine dedirtiyorlar zorla insana.