(bkz: hasan iki salak osman dört) (bkz: ilkokulda kimya ogrenme yolları)
(bkz: sulfurik asit)
5. nesil yazar. hoşgelmiş.
gelmiş geçmiş en iyi entry sonlandırmasını yapan yazar.*
(bkz: ataturk un bas ortusune el uzatmasi/#4310314)
(bkz: osmanli hosgoruluydu geyigi/#4318486)
(bkz: helal olsun)
(bkz: #4420295) sözkonusu entrysinde sahip olduğu paradigmanın ortaya çıkartabileceği yanılsamacı dünya anlayışının boyutları görülmektedir. ve bu paradigmanın uşaklığını yapanların dahil olduğu delikanlılık anlayışı şu şekilde bir irdelenmeye tabi tutulmuştur.
(bkz: ulkuculerin derin delikanlilik anlayislari)
2 değerlikli asittir kendileri.

çok kuvvetli asittir.

metaller reaksiyon gösterirler.(soy metaller hariç).

metallerle reaksiyonlarında hidrojen gazı ve tuz oluştururlar.

bazlarla olan reaksiyonlarında su ve tuz oluştururlar.

soy metalleri çözmek için HCN asitiyle çözelti oluşturur ve bu çözeltiye kral suyu denir.

bütün metallerle reaksiyona girerler.
(#4523743)
her zaman demişimdir, sorgulayan insan çok acılı ve sancılı yaşar bu hayatı, fakat ardındakilere aynı acı ve sancıyı çekmemeleri için ya da sadece bu acı ve sancıları kusmak için ortaya güzel kayda değer bir ürün verir..
bu ürün olmuş dostum, paylaşımlarının devamının daha hoş anlarından esinlenerek gurur ile yazdığın gurur ile okuduğum paylaşımlar olması dileğiyle..
şans, umut, huzur seninle olsun..
*
ortada düşüncelerin savaşı var. savaştan kaçmak yakışmaz. meydan kalbi mühürlülere bırakılmaz.
buyrunuz benim...
hayır benim.
(bkz: sözlükteki sülfürik asitler) *
sülfürik asit in kimyasal simgesidir.
çabucak kimya öğrenmek için
(bkz: hasan 2 salak osman 4) şeklinde açılımı yapılmıştır.
niçin ufacık çocuklara 'hasan2 salak osman 4 ' şeklinde öğretilir? ?
's' ile başlayan erkek adı yok mudur da osmana salak denir?
bunu uyduran osman diye birine gıcık mıdır?
(#4523743) kendisine diyecek pek fazla sözüm yok dostum olsundur böyle insanlar hep.
okur-yazar.
ama zamane okur-yazarlarından değil.
bir kaç entry okudum, onun düşüncelerinden sökün etmişlerdi.

ve şöyle düşündüm...

keşke sigarayı bırakmasaydım.. manzaraya karşı kahve-sigara eşliğinde derin sohbetler yapsak güzel olurdu..
(bkz: #22120736)

kendine haksızlık etmiş yazar. hala uyanmayan angutlar varken kendisini hırpalamasın. o kadar yalana erken bile farketmiş olan biteni.
hasan iki salak osman dört.
gerçekleri yüzümüze tokat gibi vuran yazar.
Hasan 2 salak osman 4tür.
Tanıdığı bir doktorla bütün doktorluk mesleğini çözmüş üstüne 4 sene daha etik dersi almalari gerektigini düşünmüş düşünceli yazar. Küçük bir not tanidigim bircok doktor bu ulkenin sartlarindan bunalmis durumda.Kendi kuzenim en iyi universitede okuyup sartlara dayanamayip baska ulkeye gitti yillardir ailesinden ayri.tanidiginiz bir doktorun söyledikleri kanun hükmünde kararname degil sevgili yazar. Bu ülkede herkes bilmedigi seyler hakkinda yorum yapmayı cok sever olmus malesef.Napalim yabanci doktor getirelim mi Türk doktorlar sinir disi edilsin ? En son bu olacak herhalde. Neyse saglicakla kalin. Saglicakla kalin ki doktorlarin eline düşmeyin sizi asagilamak icin firsat bekliyorlar.
Caylakken bi kac entrysi ile güldürmüs sülfürik asit. Bak unutmadım. *
Bkz. (#30145414)
sözlüğe yıllarını vermiş fakat karşılığını alamadığı için gitmeyi seçmiş beşinci nesil yazar. şimdilerde ankaragücü forması giyiyor.
sülfürik asit ya da zaç yağı. denge tepkimesi vermeyen bir kuvvetli asittir, yakar. ph'ı 1 civarına yakın diye hatırlıyorum.

mfciler hatırlar * :
(bkz: hasan 2 salak osman 4)