bugün

Bursa'nın öğrenci yerleşkesi.
4 sap bir arabaya doluşup, kızları kesen tipler vardır geceleri.
Burada yaşadım birkaç ay neyse ki pandemiden dolayı alıştığım çevremdeyim. Kendimi hiçbir zaman bu semte, buranın öğrenci kitlesine, üniversitesine ve öğrencisi olmaya ait hissetmedim. Ben hiç bu kadar arkadaş olmayı beceremeyen bir yığın görmedim. Hiç bu kadar flörtöz insanlarla karşılaşmadım. Burada Herkes birbirine sürekli bakıyor ve süzüyor. Kafede, tiyatroda, markette, yolda yürürken, araba sürerken... hiç güzel-çirkin ayrımı yapılmaksızın. Kendimi burda sürekli izlenmiş gibi rahatsızlık içinde hissediyorum.

Bazı ilkleri burda yaşadım. Hayatımda ilk defa daha önce hiç görmediğim insanların birkaç cümle sohbetten sonra yalnız mı yaşıyorsun, erkek arkadaşın var mı, nerde oturuyorsun gibi soruları çekinmeden sorabildiğini gördüm. Üniversiteye yürürken daha önce hiçbir araba durup seni bırakıyım mi demedi veya korna çalıp rahatsız edici bakışlar atmadı. Ben ilk defa eve biber gazıyla görükle’de hızlı hızlı yürümeye başladım. ilk defa bu kadar güvende olmadığımı hissettim. ilk defa bir erkekle sohbet ediyor olmamın çevrenin gözüne battığını hissettim. Burdaki insanlar arkadaş olabilirliği kavrayamamış.

Burda çıkıp bir kahve içeceğim veya kafa dağıtmak istiyeceğim bir arkadaş edinemedim. Tanıştığım ve arkadaş olduğum kızlar düşünme ve yaşama konusunda inanılmaz acemiydi. öyle oluşları canımı sıkıyordu ve okul dışında onlarla hiç görüşmedim. Bariz hataların bile farkına varamadan aptalca yaşıyorlardı. Bazı akıllı erkekler görüyorum tam arkadaş edineceğim türden. Ama çekingen bakışlar beni rahatsız ediyor. iki sohbetin ardından çevreye ilişkisi var mı diye soruluyor. Size sürekli kibar, çekingen ve sürekli gözünüze gülerek bakmasını istemediğiniz insanlarla ne kadar arkadaş kalabilirsiniz ki? WhatsApp guruplarından numara bulmak için x adı ve soyismindeki kişi burda mı diye arandığını gördüm.Hep yaşı büyük insanlarla arkadaşlık ettim veya sohbet içinde oldum. Bunların bazıları tesadüfen denk gelen insanlar bazıları çevremin iş arkadaşları bazıları da kendi hayatımdandı. Hep arkadaşça ve öğüt niteliğinde sohbet ve arkadaşlıklardı. belki durum her zaman böyleydi ama ben ilk defa bu kadar kalabalığa karıştığım ve yaşıtlarımla iç içe olduğum için yeni fark ettim.

Tüm bunlar çok yalnızlaşmama neden oldu. Normalde herkesle sohbet edebilen ama birkaç iyi arkadaşı olan biriyim. Burda hiç o birkaçı bulamayacağımı düşünmemiştim. Evde de yalnız olunca buhran ve kötü hissetme krizleri kaçınılmaz oldu. Bu yüzden Geri dönme fikri beni korkutuyor.
Yeşil Bursa'nın güzel bir mevkii.
Bu insan barınağına güzel diyenler şuraya bir baksın.

Edit: barınak sakinleri eksiliyor
sadece geceleri hareketlidir çevresinde bolca tofaşk görürsün o kadar.
Şu sözlüğe üye olduğumda böyle bir yer olduğunu öğrendim.

Ayrıca sözlük sayesinde fena fuhuş döndüğü izlenimine kapıldığım yerdir.

Birde uludağ sözlükte bilgi entryleri yok dersiniz.
ortamı çook çirkin olan bursa da bir yer. normal insanlara göre orada hayat 8-9 gibi bitiyor eğer bu saatlerden sonra dışarıda olursanız esnaf dahil herkes bir başka gözle bakıyor. aşırı rahatsız edici.
bursa'da bildiğim kadarıyla uludağ üniversitesi'nin bulunduğu semt.
Hala daha adının neden Görüklü değil de Görükleeee olduğunu anlmadığım, eskiden köyümsü, şimdi ise ipini koparan öğrenci, öte berinin yaşadığı Tanrı Kent. istediğin binayı dik, avam doldurduktan sonra.
Hala daha adının neden Görüklü değil de Görükleeee olduğunu anlmadığım, eskiden köyümsü, şimdi ise ipini koparan öğrenci, öte berinin yaşadığı Tanrı Kent. istediğin binayı dik, avam doldurduktan sonra.
Metrodan indiğinizde dolmuşçuların görükleğğğ diye bağırdığı mekan.
kendisi ile ilk tanıştığımda ‘ ne zaman caddeye geldik’ cümlesini kurduğum bursa’ nın bursa’ dan üstün muhiti.
bir sürü kafe, restaurant ve bar tercihinin bulunabileceği, köyden çok semt denebilecek, öğrencilerin nüfusun büyük bölümünü oluşturduğu yerleşim birimi.
Suriyeli dolu. iki sene önce tek tüklerdi şimdi grup halinde dolanıyorlar. Üniversitede bir sürü Suriyeli öğrenci görüyorum. Hatta geçen bir kız bana derslik sormaya çalıştı. Türkçe bilmiyordu sadece sayıları söyledi. Bunlar nasıl giriyorlar olmayan Türkçeyle bu üniversitelere. Yurtta da çarşaflı, peçeli kızlar görüyorum. Sokaklar serseri suriyeliler, dilenciler ve Taliban tipli adamlarla dolu. Nefes alacak yer bırakmadınız orospu çocukları.
Burada bulunan güzel kızlar özelden ulaşabilirsiniz.
bursa'da üniversitenin bulunduğu semt.
adı fahişelerin mekanı olarak bilinen bursa nın bir köyü gibidir. Öğrenciler ucuz diye tercih ediyor ancak kiraların gereğinden çok pahalı kalitesiz bir semttir. Huzurla oturamazsınız çünkü komşülarınız da genelde kalitesiz insanlardan oluşur.
her derbi gününde havai fişeklerin, maytapların atıldığı, galatasaraylıların, fenerbahçelilerin, beşiktaşlıların değişik mevkilerinde sevindiği öğrenci köyü.
bursa nilüfer'e bağlı, öğrenci semti olarak bilinen semt.
Yazları izmir’den çok güzel kızın cirit attığı yerleşim birimi.
bursa'da üniversitenin bulunduğu semt.
şahane ve de türkiye nin örnek alması gereken bir semttir.
bence ülkenin en medeni yeri.
sokakları, caddeleri o kadar güvenli ki gece yarısı rahatca dolaşan kadınlar görebilirsiniz.
kimse kimseye dönüp bakmıyor. herkes rahat.
bol cafe, market, mağaza ve ayrıca ağaçlar var.
binalar yeni ve insanı şekilde yerleştirilmişler, dibdibe değil.
görükle nin havası da ayrı bir güzel.
yazın gündüzleri mevsimin hakkını verip kavururken, güneş batınca oluşan serinlik ve rüzgar bir harika.
burada yaptığım balkon keyfini, sözde yazlık muhiti olan denize nazır semtlerde yapamadım.

türkiye nin örnek alması gereken semttir.
4-5 tane davar bir arabaya doluşup son ses müzikle gezmese daha iyi olacak semt.
Günübirlikçiler havasını bozuyor. Zannediyorlar ki burada kızlar teklif ediyor.
gerçekten de herkesin istediği gibi zaman geçirebileceği bir yerleşimdir. öğrenciler sayesinde eskişehir gibi dinamiktir. ister sabahlayıp iç, ister erken uyanıp kahvaltı yap, ister yürüyebildiğin kadar yürü, ister koş, ister koşu yolunda etrafı izle. bowling salonu, play station salonu, gece kulübü, barı, kafesi, lokantası... ne ararsan bulabilirsin.
olum ne görükle'ymiş amk yatıyorum kalkıyorum görükle başlığı solda. hayır bir de yazılanların ortası da yok gibi, biri geliyor bok gibi it bağlasan durmaz diyor öteki geliyor öve öve bitiremiyor ahah.