ciddi ciddi çok sevişme dönen yerdir. çöp konteynerlerinin kenarında köşesinde genellikle durex kutularına rastlayabilirsiniz. let's midir nedir bimde satılan ondan da görürsünüz. ben apartmanın önünde görüyorum arada sırada. ayrıca aşırı derecede motor istilasına uğramaktadır burası. çevre illerden sağdan soldan gelip masaj salonlarında çalışan gencecik hatunların çoğu burada oturuyor.
tam 10 yil olmustur sevgili sozluk bu mekandan ayrilali. suan izmir donusu ugradim. ortamlar cok fena asmıs. hey gidi genclik hey. anilarim depresti.
bursa merkezden kız düşürmeye giden hemşehrilerimin abanzanlığı yüzünden piç edilen öğrenci köyü.
dün galatasaray'ın şampiyonluğunu yine yeni yeniden harika kutlayan yer.
fener tabutu olayı harikaydı.
tam da sigarayı körüklerken gördüğüm ve kahkaha atmam vesilesiyle 30 saniyedir öksürmeme neden olan başlık.

tanım: şiveli söylendiğinde körükle anlamı taşıyabilen.
son günlerde her gece kavga çıkan yer. gece hayatı terk bir yer olmaya başladı.
Barindigim igrenc ogrenci koyu. Sirinler koyunun malak versiyonu.
Serseri zibidi kol gezmekte.
(bkz: buralar eskiden dutluktu)
günah işlemek için yaratılmış ütopya. Spartacus filmi Roma da değilde burada çekmeliymiş. Karı kızı bol her sokakları günah kokan küçük sin city dir.
son 1 ay içerisinde sinirlerimi harap eden, neredeyse 1 ay içerisinde 5 defa kavga girişiminde bulunduğum 2 defa kavga ettiğim yer!

O kadar çok saygısız orospu çocuğu var'ki hani kendinize hakim olamıyorsunuz! Tamam öğrencisin, ailen yok her şey kafana göre ama vampir gibi yaşayıp gece 12 den sonra azmanın ne anlamı var? Yemin ediyorum katil olmaktan korkuyorum ya ben birini, ya biri beni indirecek en sonunda. Zor tutuyorum kendimi...

Geçen gece uğur apart önünde gece 1 de ankara nın bağlarını açıp arabadan inip oynayan orospu çocukları, size ana-avrat-bacı-kardeş sövdüm balkondaki saksıyı fırlattım sesi kısın diye. Anam misafirliğe gelmeseydi bende olmasaydı iniyordum aşağı harbi sikecektim birinizi hani dayak yemem inan umurumda değildi ama birinizi çok pis indirecektim. Bırakmadı kadın aşağı ineyim, üzülmesin diye hiçe sayıp inemedim aşağı. Sonra polis gelince götüm götüm kaçtınız kalıbını siktiğim piçleri... Ya nizam sağlanır ya mizan düzülür! kısmet bakalım...
denizsiz (bkz: vice city)
teenagerların,parasız ogrencilerin fink attığı köy.
ilginç bir yerleşim yeri olduğu kesin.

bir tarafta yan komşudan gelen ilahi ve mevlid sesleri öteki tarafta son ses çalan demet akalınlı pop şarkıları, öteki daireden gelen ah oh sesleri, dışarıda kekanların çıkardığı yaygaralar ve egzosunu bağırta bağırta geçen şahinler, kartallar üstüne bir de gece boyu bağıran köpekler ve sabah ezanında bile hala yiyişen çiftlerin sesleri...

kısacası yaşaması zor olsa gerek, nice öğrenci arkadaşımız oldu bu atmosfere dayanamadığı için pahalı da olsa merkeze taşınmak durumunda kaldı.
abaza köyü.
güzel ama sıkıcı kasaba, köy , neyse. birçok şey elinizin altında olduğu içn merkeze gitme gereği duymazsınız. büyük çoğunluk öğrencidir, bi derdin olsa dilinden anlarlar. yazık ki andavallar, seks manyağı para babaları falan da gelir buraya. asıl sorun onlardır işte. harbiden onlar siktir edilebilse daha yaşanılası bi yer olur.

bi de polis meselesi var. herifin teki sarhoş. sokakta ana bacı sayıp bağırıyor. dibine kadar gelen polis bi şey yapmıyor. öğrenciler parklarda amfide bi araya gelip şarkılar söyleyince batıyor, herkes evine.
bi iş var ama...
gün geçmiyor ki bir olay yaşanmasın köyü.

yaklaşık 20 dakika önce dehşet bir kazaya sahne olmuştur. Uğur apartın hemen yanındaki 4 yolda kamelya caddesinde bir mini cooper ile pejo şiddetli şekilde çarpışmış, bu çarpışma bomba etkisi yaratmıştır.

kazadan hemen sonra mini alev almış, ön taraf komple dağılmış ancak peugeot rcz ye hiçbir şey olmamıştır. sadece ön camı ve kaputta ufak tefek hasar vardı.

böyle memleketin amına koyayım... tali yoldan 100 ile çıkılır mı lan?
an itibariyle gezi parkı direnişine sahip çıkan köy. sen de çık sokaklara, çıkamıyorsan tencere tavanla sesini yükselt.
şu an görükle direnişe destek vermektedir. hiç bir şey yapamayan tencere tavasıyla tepsini göstermektedir.
Herkes disarda.
protestodan yeni döndüğüm yer. anca gelebildim eve ama kalabalık harikaydı.
ilk defa bursaya gittiğimde arkadaşımın ısrarla görükle demesine rağmen benimde ısrarla körükle anladığım küçük şirin bir yerleşim yeri.
bir gece önce evde parti verip eğlencenin dibine vuran öğrencilerin, bir gece sonra ebeveyni tarafından saçında tutularak götürüldüğü çok renkli bir memleket. yetişkin denen bir şey yok. herkesin taşakları yere değiyor.
(bkz: görükle/#19829702)

Her gün mutlaka kaza olan memleket... O değilde teksas teksas diyorlardı. 2 yıl dikkaldırım'da oturdum ne teksas gördüm, ne arkansas! asıl teksas burasıymış amunyim!

her gece mevzu, her gece hareket, her gece olay! Aynı yerde yine kaza olmuştur yaklaşık 45 dakika önce. Bu sefer suzuki marka bir jip, bir hyundai ile çarpışmış ve frene basması gereken sürücü hanım gaza basarak oturduğum sitenin bahçesine uçmuş bakkalın yan tarafındaki duvarı vurarak durabilmiştir. Arkadaşlar aradığınız teksas burada mına koim.
modern zamanın pompei'si ya da lut'u olma yolunda hızla ilerleyen yerleşim birimi. bir gün olur da üzerine gök taşı düşer ya da volkan patlarsa şaşırmamak lazım. las vegas 1, görükle 2 .