bugün

e be orospu çocukları. bak yazıyorum yazıyorum sinir geçmiyor.

lan zaten iş bulamıyorum. evdekiler her allah'ın günü psikolojik baskı uyguluyor gir bir işe çalış diye. gireyim gireyim de yok işte amına kodugmun işi yok. marmara üniversitesi mezunuyum yine de yok o iş.

utanarak annemden babamdan aldığım sigara parasınada mı göz diktiniz be amına koduğmun evlatları. sizden ne almışım da borç diyorsunuz bunun adına. bana borç kitlediğiniz süre içersinde bir kere devlet hastanesine gitmişliğim yok. anasını siktiğimin suriyelileri bedava tedavi olurken ben gebersem ssg borcum var diye bakmayacaksınız.

bak çok net söylüyorum; bunlara oy veren herkes bunun sorumlusudur. hakkımı helal etmiyorum hiç birine.
devletin zaman zaman çıkardığı vergi aflarından haberi olmayan bünyelerin ödemeyenleri salak diye yaftaladığı haraç..arkadaşım devlet topu topu yüzde 5ini tahsil edebildiği uygulama için neyin yaptırımını uygulayabilecek..yüzde 95lik kesime yaptırım yapma lüksü var mı lan devletin,böyle bi imkanı var mı? güce boyun eğin saf saf,zamanında ötv affı bile çıktı lan..bak bu sağlık olayı devletin zorunluluğu,ötv'ye bile af geldi amk sen neyden bahsediyosun..devletten öyle bi korkuyosunuz ki herşeyine boyun eğiyosunuz senin gibiler yüzünden bu tarz primler ortaya çıkıyo bu adamlar bu yüzden cesaretleniyo..keriz gibi gidip ödeyebilirsiniz,ama ödemeyenlerin de aklını çelmeye çalışmayın lütfen..ulan devlet şu olay yüzünden işsizlere yaptırım uygulasa insan hakları mahkemesine ben dahil başvuracak binlerce insan var..ama yok hakkınızı aramayın siz boyun eğin hep,devlet güçlüdür sike sike ödeyelim haksız da olsa..yok ya! sıkıyosa bu ezici çoğunluğa devlet yaptırım uygulasın,mahkemelerin devletten kan alması biyana dursun sosyalist devrim olur lan ülkede..kolay mı o işler..devletin bu çapta bi kıyım yapabildiği nerede görülmüş..siz istediğiniz gibi ödeyin,elin suriyelisi gitsin senin paranla tedavi olsun benim canım kardeşim..
gençler sakin olun. okul boyu kitledilerse öğrenci belgesiyle, askerde kitledilerse terhis belgesiyle, çalışırken kitledilerse SSK hizmet dökümüyle sildirebiliyorsunuz.

sgk'ya gitmeye üşenen burada entry kasıyor AMK.

çalışmadığın dönemde kitledilerse git gelir testi yaptır gelirini dusuk goster siliniyor.
(#27590301) bakın böyle adamların yazdıklarına inanıp da sakın gidip ceza falan yatırmayın (bu adam bildiğim kadarıyla maliye ya da ona benzer bir yerde çalışıyor) ama bunu yazan ve savunan cahillerin haberi yok. bu alenen anayasal suç! kimseye bir hizmet, mal, ürün zorla satılmaz kişi istemedikten sonra; ama sen daha bunu bile bilmeden devlet memuru olmuş ahkam kesiyorsun! neyse sizin de ibiğinizi kesecekler az kaldı. özetle kimse bu borcu ödemesin, zaten ödemiyor da, iptal olacak! ha haciz mi? yarramı alırlar, karşı dava açtığınız da kat be katını tahsil edeceğinizi bildiklerinden haciz de koyamıyorlar, sadece ortalığa bir korku söylemi yaymışlar "e-haciz" diye ama o da yalan, emsali yok. ayrıca ananızın babanızın geliri, mal durumu gerekçe gösterilemez ve bu sizi bağlamaz. keşke haciz neyim gibi bir şeye girişse de bir ciğerlerini söksem şu hırsız devletin!
1800 lira borç göstermiş son 3 yıldır hastaneye yolum düşmedi amk. sikerler öyle işi! ben okul harcını ödeyeyim diye 5 para etmez insanların ağız kokusunu çekiyorum , sözde devlet okulunda okuyorum. hayatımda 1800 lirayı bir arada görmemişim , bu amına koduklarım bedavadan istiyor bunu.
devlete kafa tutan arkadaşları göstermiştir.

bak kardeşim bu geri zekalı işlem beni de en az sizin kadar sikti. bu borç benimde götüme girdi. ama ödeyeceksiniz sike sike.

siz ödemezseniz bile birileri bunu ödeyecek ya çocuğunuz ya o ya bu.

he ödedikten sonra bu iptal mi oldu o zaman başvuru yolu ile paranı geri alırsın.

olum bu devlet 1999 yılında ölen amcama vergi borcunu alıp 2014 yılında ödetti lan. ki bizim şirket hayatta vergisini eksik etmezdi artık nereden buldu ise 1999 yılındaki 2 lira 140 lira olarak geri geldi.

yani diyeceğim şu ki devlet istediği parayı alır. bu öyle v for vandetta filmi izlemek ile olmuyor veya 24 saat daha direnirsek hükumet düşecek diye.

bu arada buradan bu partinin gelmesini sağlayan bize her fırsatta sayenizde geçiren hükumeti 3 seçimdir orada tutanlar bu ödediğimiz vergiler borçlar umarım götünüze girer o zaman anlarsınız.

az kaldı sizin o 3 çocuğunuz iş bulamayıp gss'den yararlanacağı zaman göreceğim ben sizi o zaman ağlayacaksınız ama çok geç olacak.
sikseler ödenmeyecek prim borcu. açık ve net uzun uzun açıklamaya izah etmeye gerek yok nedeni basit;

yaklaşık 7 milyon insan ülkede borçlu durumda görünüyor. sistemde görünen bu. okuduğumuz, haberlerde takip ettiğimiz kadarıyla devlet reklamlarla falan 350-400 bin kişiden tahsilat yapmış haydi biz yuvarlayalım sayıyı 1 milyon kişiden tahsilat yapılmış olsun. bu yuvarlama kısmında biz devletten kat be kat cömert davrandık şu anda.

ne kaldı geriye? 6 milyon vatandaş. 6 milyon. boru mu? bu 6 milyonluk çoğunluk içinde olan biri olarak şunu söyleyebilirim sistemin işleyişine dair.

en son baktığımda 6.000 tl kilitlemişlerdi bana sağolsunlar. sikime taktım mı takmadım. aradan bir süre geçti birkaç ay kadar tekrar bakayım dedim bir baktım sistem bana borcunuz yoktur diyor. ekran görüntüsünün çıktısını aldım koydum bir kenara. duruyor öyle. şu anda nedir ne değildir bakmıyorum umurumda değil çünkü. bu borç tahsil edilemez. bunun adı soygundur.

sgk diyor ki kaymakamlığa git gelir testi yaptır iyi de kaymakamlıkla senin ne alakan var? kaldı ki neye göre o test? hepsini geçtim ömrü hayatında devlet hastanesinden hizmet almamış olan bana sen nasıl borç çıkarırsın? almadığım hizmetin borcu olur mu?

devlet vatandaşla taşşak geçiyor 400.000'e yakın vatandaş da gidiyor para ödüyor vay amk!

bir de savunanlar var "ödeyin devletle şaka olmaz hatalıysa sonra paranızı zaten alırsınız" diye...

Sübhanallahi ve bihamdihi sübhanallahil azim ve bihamdihi estağfirullah... şaka mısınız yahu?
böyle saçmalık böyle mantıksızlık böyle adaletsizlik böyle göstere göstere soygun olur mu arkadaşlar olacak iş mi? ödemeyin ödettirmeyin. öyle saçmalık olmaz. o-la-maz.

bu arada (bkz: ödeyeni siksinler)
Ben gelir testi yaptırsam bile bu borçtan muaf olamıyorum çünkü abim çalışıyor, annem emekli maaşı alıyor, babam öldü. Ben çalışmıyorum, okuyorum.

Zaten en büyük mantık hatası da burda. Ben 18'imi geçmişim. Reşitim yani. Abimin kazandığı paradan banane? Adam evlenecek para biriktiriyor yani. annemin maaşından banane? kadının tek gelir kaynağı o, ev geçindiriyor. Hani reşittim ben, onlardan bağımsızdım? Onlar niye gelir testimi etkiliyor? kişi başına düşen para miktarı x tl den yüksek olduğu için ben niye her ay prim ödeyeyim? madem ben onlara bağımlıyım, bu borç neden?

saçmalıklar silsilesi.
arkadaşlar sistem ne kadar saçma, nobran, ebleh... olursa olsun gidip testinizi yaptırın. köprüyü geçene kadar malesef ayıya dayı demek lazım.
gönüllü sazan soyulur prim borcudur.

(bkz: ödeyeni siksinler)
Potansiyel işsiz toplumda ebeveynlere en az üç çocuk yaptırıp zamanı gelince bu çocukları durduk yere borçlandıran soyguncu politikanın ürünü..
öncelikle bakınız: (bkz: #29592457)

bugünkü: görsel

2 günde 2 lira birşey artmış.

(bkz: ödeyeni siksinler)

not: her gün güncellenecek.
7 milyondan fazla insanın borçlu olduğu sistem.
ödemezsen ödetirler gülüm tarzı konuşmalarıyla bizi çilenden çıkardıkları para eziyeti.
adamlar tekrar iktidara gelir ulan mecburen yararlanmak zorunda olacağımız beyinsizce sistem!
koalisyon tek umut.
Solda gördükçe içimdeki anarsisti kontrol edemediğim borç. Kapı gibi öğrenci belgesini koyarım sgk'ya yine borç çıkarsa ışte o zaman v for vendetta amk.
740 tl de bana itelenmiş borçtur... Bu güne kdar her şeyi ilk önce ben yapardım süresi gelmeden öderdim her şeyi bunu ödemeyeceğim... Bu soygundan başka bir şey değil...
iki gündür sövdüren borç.

Muhasebeciyle görüştüm. öğrenci olmadığım ayların haracını sike sike ödemem gerekiyormuş eğer gelir testi yaptırmazsam.

şimdi gelir testi yaptırsam iki bin liraysa elli bin lira borç çıkar. Amk işe bak ya ciddi ciddi haraç kesiyor adamlar.
250 liradan 80 liraya düşürdüm. Az birşey olduğu için ödedim kurtuldum.

5000-6000 borç olsaydı, ben de ödeyeni siksinler derdim.
30 eylül gelir testi ve yapılandırma için sondu.

1 hafta uzatılmış ama ilgililere duyrulur.
raad olun beyler kuyruk yapmayın 2 kasıma kadar uzatılmış amk.
gss prim borcu;

Sözlük dilinde açıklayayım arkadaşlar işten ayrıldıktan bir ay sonra gelir idaresine gidip ben çalışmıyorum sigortam yok beyanında bulunmanız gerekiyor. devlet seni borçlandırıyor sende sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam ediyorsun. tekrar sigortalı işe başlayınca gss duruyor. ama sen onu her şekilde ödemek zorundasın. ödemiyorum diyorsun ya işte o zaman faiziyle birlikte beyaz bir kağıt kapının önünde seni bekliyor içinde ne mi yazıyor. ödemede görelim hadi maaşına icra koyuyorum saygılar şeklinde kısa metin işte bu kadar.
bana 6500 tl borç çıkartan sistem. sabahın 7 sinde sgk kapısına dikilme sebebim. allahtan öğrenci belgesi vardı da sildirebildik amk.
Ödeyin lan borcunuzu vitaminsizler.
Sanırım devlet alacak stoğunu şişirme adına tüm memlekete borç kilitlemiş.
akp hükümeti uygulamalı olarak bir halk sömürülür ve silahsız soygun nasıl yapılır.
uygulamalı dersini veriyor an itibariyle.

birileri biz ssk denen kurumda devrim yaptık demişti.
sanırım devrim dedikleri halkı soymak.