bugün

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/ adresiyle sorgulama yapılan prim borucdur.

arkadaşlar sizde mutlaka bakın özellikle aöf myo yada lisans olarak okuyan arkadaşlar baksın illa ki bi borçlar takılmış size ve haberiniz yok. bildiğim kadarıyla okulla ilgili öğrenci olduğuna dair borçlu sayıldığınız günler için belge götürdüğünüz takdirde siliniyor.

benim 1758 lira borcum çıkmış durumda hatta faizli hali bu yeni haberim olabiliyor.
aynı durumdayım bende lisans mezunuyum kız erkek farketmiyor. borçla karşılaştığınızda gidip gelir testi denilen saçma sapan testi dolduracaksınız. borcunuz silinmesi içinde gelirinizin çookkk düşük olması lazım aksi takdirde o borcu ödemek zorunda bırakılıyorsunuz.
öncelikle tanım : devletin vatandaştan zorunlu sağlık hizmeti karşılığında istediği borçtur.

şimdi "benim yoktur borcum" falan deme. belki senin de vardır. şuraya gir, oradan önce 4b sigorta ödemesi sonra gss prim ve kimlik no'yla giriş yap. borç varsa üzerine bir bardak su iç. yoksa da "beni ırgalamaz yeaaa" diye sevinme ! 6 ay önce benim de çıkmıyordu ama şimdi sonuç bu.
https://onlinetahsilat.sg....tr/WebTahsilat/index.jsf

işsiz öğrenci adamdan nasıl bir borç alabilirsin??? amk adamlar doğuda kaçak elektrik kullansın onlara bir sik yok, bize gelince... sen diyorsun ki devlet olarak,"18 yaşını doldurduğun an artık babanın himayesinde değilsin, özgürsün." ama bu uygulama diyor ki gelir tespiti yaptır. "gelirim yok!" diyorsun, bu sefer de babanın gelirine bakıyorlar. ee hani babanın himayesinden çıkmıştık? sen ne hakla babamın üzerinden bana gelir tespiti yapıyorsun?

beyler tepkimizi koyalım n'olursunuz? Ben bu konuda elimden geleneni yapıyorum ve mümkün olduğunca her sözlükte belirtiyorum bunları.sizi ilgilendirmese de başkasını ilgilendiriyor. kullanmadığım sikindirik bir sağlık hizmeti için ayda 50 lira ödeyemem.

isteyen şuna bir imza atsın.
https://www.change.org/tr...gulamadan-vazge%C3%A7iniz

destek verin siz de. ciddi bir konu

bu bana giren kazık:
görsel

fikri olan varsa yazsın.

ayrıca bankanızda para varsa çekin. çünkü haciz sistemi otomatikmen devreye girecek. bankalarla anlaşma yapılıp paranız devletin kasasına gidecek.

birileri bir an önce bu saçmalığa dur demeli...
58 tl de bana girmiş borçtur.

ödeyeni uludağ sözlük'ün abaza ergenleri siksin amk.
akepenin işsizliğe çözüm bulmak yerine işsizleri insanlıktan çıkarmak için uyguladığı/itelediği borç.
sokayım böyle borca.
kapitalist sermayenin güdümlü mermisi akepe her yerden iteliyor.
hüloooğğğ diye bağırsanıza göt kılları.
akıl sağlığımızı bozmuş bir kapitalist zihniyetin zulüm aracı.
hayırsever bir göt kılı arıyorum, ödesin benim yerime diye.
lafta olmuyor bazı şeyler, pamuk eller ceplere hacı.
neredeyse okul biter bitmez çalışmaya başlamama rağmen nasıl oluyorsa adıma yaratılmış olan borçtur. böyle sosyal devlet olmaz olsun.
243 tl olan borçtur. oğlum öğrenciyim lan ben nereden ne gelirim olacak da ödeyecem onu, hala babamın sigortasıyla muayne oluyorum, daha kötü durumda olanlar ne yapsın ölsün mü.
bu zulme bile sessiz kalan bir nesile aslında az bile.

daha ne olması gerekiyor çok merak ediyorum bu zihniyete dur demek için?
görsel

bana da çikmiş. göte girmece. öğrenci belgemi alayim yarin.
Susmayıp sesimizi duyurmak gerek, görüyorum ki birçoğunuz da yeni haberdar oluyorsunuz bu saçmalıktan.
borcu olan akp yavşaklara daha beteri başlarına gelsin, akpli olmayanlara da allah kolaylık versin dediğim haraçtır. ödemeyin aq. hatta unutun, bi s.k yapmaz bu deyyuslar hele ki seçim yaklaşıyor sıfırlarlar ya da bir kulbuna uydururlar.
tebligat yapılmadan, böyle bir borcun muaccel olduğunu bilmediğimiz halde faiz işletilen borçtur. hukukçu arkadaşlardan aydınlatacak olan birisi varsa sevinirim. yasalara aykırı bir şeyler var gibi.
kendine muhalefet sıfatı veren partinin bu konu hakkında sessiz kalmasına anlam veremiyorum. sırf bu olay da sessiz kaldıkları için oyumu bağımsızlara verebilirim. iki yüzlüler.
oluyu diriyi sken devletin gozu garibana dikmesi.
görsel

yineeede şahlaaanıyooor ammaaaan. al başıııını seka git buuraaadaaan..

okuyamayanlar için; 7228.19 TL yazıyor.
asıl görevi işsizi istihdam etmesi gerekin devletin pkklıları doyurmak için halkından kestiği haraçtır. bir yıldır kimseden ses çıkmıyordu sonunda birileri farkına varabilmiş.
(bkz: nasıl orospu çocuğu olunur)
öğrenciyseniz öğrenci belgenizle sgk'ya gidip gss bölümüne başvurup sildirilebilecek borçtur. bende de 2500 civarı vardı, silinmesi 2 dakika bile sürmedi.
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

olum bu ne lan?! ağır sikiş dönüyomuş haberimiz yok amına koyim!

tanım: ödemeyeceğim borçtur. bankalar da bugünden itibaren e-haciz adı altında kişilerin hesaplarından otomatik para devredeceklermiş bilginize...

ben bankada neyim var neyim yok yarın çekiyorum. en kısa zamanda da siktir olup gidiyorum bu ülkeden! yeter...

şimdi bana yeni bir ülke lazım... şimdi bana vatandaşını sikmeyen bir ülke lazım...
2934 lira borcum varmış oha ne yapacağım ben. çözümünü bilenler ulaşsın lütfen.
hadi borç çıkarıyorsun medikal malzeme masrafını neden bana ödetiyorsUn?
2850 LiRA DA BENiM BORCUM GÖZÜKÜYOR....

SiKiMDE Mi DEĞiL TABii Ki.
işsiz vatandaşa yapılan eziyettir.
Kardesim sigortası olmayan adamı emekli etmeyeceksin, neden işsiz adamdan yatmayan sigortası için para istiyorsun ki.
bugun bir sekilde hepsini sildirdigim borctur... adamlar acimadan 1200 lira gecirmis...
Vergiler yetmedi şimdi de öngörülemeyen borç misali zorunlu sağlık sigortası çıktı. Bu kadar para nereye gidiyor çok merak ediyorum. insan gibi yaşamak için siyasete atılıp halkı soymam mı lazım benim de soyman mı lazım senin de soyması mı lazım onun da. Başa gelen çekilir demeyelim, başa gelene çektirelim, tepkimizi koyalım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar