1. 1.
  joe dante'nin 1984 yapimli arabesk korku filmi. gremlin denen gudikler saat onikiden sonra yemek yerse canavara donusur sehir efradine korku salar filan bissuru sacmalik. anlamadigim saat on ikiden kaca kadar yemek yememeleri lazim, bir da saatler ileri geri alinirsa nooluyor?
  4 ... laz pacino
 2. 2.
  bu filmde en sevimli karakter gizmoydu sanırım.. bir de bu filmin ikinciside çevrilmiştir. komedi filmi niyetine izlenirse gayet keyif alınabilir.
  (bkz: gremlins 2)
  3 ... manson
 3. 3.
  içlerinde iyi veya kötülerinin olduğu amerikan filmi kahramanı.
  -1 ... minti
 4. 4.
  80 `lerin muhteşem filmlerinden. sevimli küçük bir yaratığa yemek ve su verildiği zaman çoğalıp ortalığı toz dumana çevirmesini anlatan film.
  2 ... sex files
 5. 5.
  adı gizem olanlara gizmo denmesinin sebebi olan filmdir.
  ... taharetmuslugu
 6. 6.
  chucky ile beraber dünya adına film tarihine ismini altın harfler ile kazıyan komedi-gerilim türünde bir film. konu aslen çok saçma olsa da film delicesine izlettirir kendini. çok eskidir. chucky'den bahsetmemin sebebi ise neredeyse aynı mantıksızlığa sahip olup; çok iyi izlenebilirliğe sahip bir yapım olmasıdır.
  4 ... a place where no one goes
 7. 7.
  80 lerin bereketini gösteren iki filmlik seridir. yaramaz sevimli yaratıklarla yarattıkları tezatlığa sığınarak gerilim filmi olduğunu yalnızca küçük yaşlardayken kabul ettirebilmiştir. klasmanı esasen yoktur. yeni dönemin furby denilen oyuncaklarının sanırsam ilham kaynaklarıdır.
  2 ... hybid
 8. 8.
  içlerinden bir tanesinin müthiş bir sesi vardır. new york new york u söyler kendisi. geri kalan gremlin güruhu da veaakk veaak diye berbat sesleriyle eşlik ederler. pek sevimlidirler. en masum olan gizmodur. pek şekerdir, öpülesidir, içine sokulasıdır, lakin hiçbir esprisi yoktur. ne varsa geri yalan ucube gremlinlerde vardır. pek severiz hala zevkle izleriz...
  2 ... psykhero
 9. 9.
  Güzel hoş izlenesi bir film. yazarın hayal gücü çok farklı bunu gözler önüne sermiştir.
  ... oh my god they killed kenny
 10. 10.
  çocukluğumun filmidir, nostalji yapıyım dedim doğru düzgün indirme linki bulamadım yazık nesli tükenmek üzere ülkemde.
  1 ... drygt