1. 1.
  askerken türkiyede bulunmuş,öncelikle insan kalitesine,basketbolda ise savunmaya çok önem veren san antonio spurs koçu.
  ... monolith
 2. 2.
  larry brown'ın asistanı olarak başladığı koçluk kariyerinde yalnızca san antonio spurs'ü çalıştıran, bu takımda tim duncan'ın üzerine kurduğu ikeletle şampiyonluklara ama daha da önemlisi başarı istikrarına ulaşmayı başaran koç. kendisi galibiyet-mağlubiyet oranı en yüksek koç durumundadır.
  ... schenardi
 3. 3.
  Takım (Spurs) gerideyken koçluk adına yapabileceği bir şey kalmadığında, çılgına dönüp hakemler tarafından kendisini saha dışına attıran ve takımı o şekilde ateşleyen ve maçı kazandıran Air Force Academy mezunu koç.
  2 ... dalnetfia
 4. 4.
  jose mourinho'nun basketbolcu olanıdır. mourinho nasıl antipatik bir kulüp olan inter'i çalıştırıyorsa, popovich amcamız da teksas'ın güllerinin başındadır. ulan popovich gibi koç olacak da bir çeyrekte 37 sayı yiyeceğim o savunmayla, pehey. senden adam olmaz spurs.
  1 -1 ... der meister
 5. 5.
  coaching işine girdiği 96 sezonundan beri takımın başında bulunduğu 1113 maçın 756'sını kazanmış adamdır. babası sırp, annesi ise hırvat kökenlidir. yugoslav ekolünü başarılı bir şekilde nba'e adapte ederek şu ana kadar 4 şampiyonluk kazanmıştır. savunma adamıdır, potasına atılan her kolay sayı sonrası çılgına döner. aynı şekilde, hatalı şut seçimi yapan oyuncu ile aralarında özel bir bağ kurar.

  şaşalı, yüksek profilli veya inanılmaz yetenekli oyunculardan ziyade, oyunu oynamasını bilen, fundamentali elit takım kurmayı sever. prensipleri ve oyun anlayışı sayesinde, bugün yetenek olarak kendisinden kat be kat üstün olan lakers, boston, miami gibi takımların üzerinde, ligin zirvesindedir.

  ayrıca kaybedilen bir dallas maçından sonra mikrofonlara şöyle birşeyler dediğini hatırlıyorum: onlar çok iyi oynadılar, bizim ise bir çok oyuncumuz köpek gibi oynadı.
  ... cenaze sigarasi
 6. 6.
  nba playoff 2011'de spurs'un memphis'e 104-86 yenilerek seride 3-1 geriye düşmesinin ardından yaptığı basın toplasında oldukça çaresiz görünmesinin yanı sıra, kendisininde inanmadığı ; mağlubiyetin grizzlies'ın iyi oyunu ve sert savunması sonucu geldiği açıklamasını yapmıştır. serinin 5. maçı için ne düşündüğü sorusuna da neredeyse ''kısmet'' tabirine yakın cevaplar vererek beni çok kızdırmış ve üzmüştür.
  ... zforv
 7. 7.
  nba'de 2011-2012 sezonunda yılın koçu * ödülünü almıştır. takımı san antonio spurs normal sezonu 50 galibiyet, 16 mağlubiyetle batı konferansı lideri olarak bitirmişti.

  http://ulu.so/u9zlob
  ... tearsofcold
 8. 8.
  2012 yılının açıklanan ilk resmi ödülünde yılın koçu olmuştur. savunma takımı olarak bilinen san antonio'yu harika bir hücum takımına dönüştürmüş, ligi birinci sırada bitirmiş dolayısıyla da ödülünü sonuna kadar haketmiştir.
  ... lynx
 9. 9.
  bir ara duncan'la kesin gizli bir ilişkileri var dediğim adam,pek tasrif etmediğim bir takımı çalıştırıyor (bkz: san antonio spurs)
  T-Mac'ın 33 saniyede 13 sayı attığı maçta surat ifadesine bakın herşeyi anlarsınız.
  ... sayidjarrah
 10. 10.
  nba all star 2013'te batı konferansı'nın koçluğunu yapacaktır.
  ... tearsofcold