bugün

görsel
sadece gotham'in karanlik havasi icin bile izlenir.
2014'te başlayan diziler arasında atmosferi en iyi olanlardan biri. yazmış oldukları kendi senaryosuna özgün suç örgüsü de gayet iyidir. penguen rolündeki eleman da hayli başarılı iş çıkarmakta. harvey dent ve bruce wayne arasında 15-20 yaşlık bir farkın olmasına anlam veremesek de, dilerizki yeni sezon onayını alır.
the flash'a yağmurlu havada araba ile çamur sıçratan dizi. 10 numara olmuş hacılar. Şu dizinin en az bir 5 sezon sürdüğünü hayal edemiyorum. umarız tadı kaçmaz.
bir batman manyağı olarak son derece başarılı bulduğum dizi. karakterler, şehir, mekanlar insan da hafif bir tebessüm bırakıyor. hepimiz gelecekten gelip de geçmişteki gotham'ı ziyaret etmiş gibiyiz.
klasik bir süper kahraman dizisi değildir. bütün o anti-kahraman karakterleri tanıtması, görüntü yönetmeninin başarısı ve tabi ki penguenin oyunculuğu şimdiden benzer kategoride ki diziler arasından sıyrılmasını sağlamıştır.
Batman severler için nimet olan dizi. Özellikle Riddler, poison ıvygibi karakterlerin geçmişine ışık tutup nasıl zıvanadan çıktıklarını göstermesi çok şükeladır. Gotham'ın kaotik havasını da izleyene direk aksettirmesi de cabası.
https://twitter.com/Balka...status/548819755378171904
batman efsanesinin başlamasına kadar olan kısmı anlatacak dizi.
tek eksiği adam gibi bir esas kızdı. morena baccarin'i kadrosuna katmış durumda ve görünen o ki tam da nokta atış olacak.
yılların sümsüğü penguen'i reyiz klasmanında bir karakter haline getirmiş dizi. tabi bunda oyuncunun hakkını da vermek lazım.
penguen ve kedi kadın karakterleri için izlenen dizi.

yoksa onun dışında her bölüm ayrı bir polisiye dizi kıvamındadır.

fazlaca uzatılan bir hikayesi olduğu aşikar ve yapımcılar batman öncesi gotham'ın olaylar zincirini bu hızla anlatmakta kararlı olurlarsa 10 sezon falan sürmesini planlanmış olabilirler.

ayrıca; oswald adamımsın.
15. bölümüyle scarecrow yani korkuluğun temeline kadar inerek bruce wayne nin bacağına yaptığı atel ile mest ettiği ve gittikçe izleme sebebinin arttığı dozu hafiften artarak verilen efsane olmaya aday dizi.
(bkz: batman bekle beni gotham)
bu dizi bir harika dostum.

--spoiler--
ian *'ın (Cameron Monaghan)inanılmaz bir performansla joker olarak girmesi şok etkisi yarattı bende ama çok da iyi olmuş çok da iyi de güzel de olmuş. bir de gordon karakterini canlandıran elemanı değiştirseler çok şahane olacak ama o da öyle bi abimiz diyor razı geliyoruz n'apalım.
--spoiler--
mükemmel işlenen dizi, kaldırılmaz umarız.
sonunda jokerin ortaya çıktığı dizi.
gayet güzel devam eden dizi.
flash ve arrow'a nazaran çok daha sürükleyici, çok daha "dc" olan bir dizi. bildiğimiz bir çok karakterin çocukluk hallerini izleme fırsatını bulduğumuz, bazılarımızın bilmediği karakterleri de araştırıp öğrenme fırsatı bulduğumuz dizi. örn: ben victor ve frogman'i bilmezdim, araştırdım öğrendim. bunun yanı sıra uzun, çok uzun soluklu bir dizi olmasını diliyoruz, bunu neden diliyoruz? tabi ki bu karakterleri günümüzde de görebilmek için.
ayrıca, nigma'nın hikayesi daha farklıydı diye hatırlıyorum, her daim itici gelen penguen ise bu dizide herkesin beğenisini topluyor, ivy psikopat olacağını küçükken belli etmiş, (spoiler geliyor) gordon electrocutioner'ı bir bardak su ile alt edebilecek kabiliyette, joker beklentiyi karşıladı mı bilemem benimkini karşıladı gibi, victor'u bu dizi ile tanıdım en sağlam karakterlerden biriymiş meğer. ve bruce, alfred ile ilişkisi baba oğul gibi ama bu yaşta böyle olması normal, bence çocuk iyi oyuncu. diziyi beğendim, umarım beklenen ilgiyi görür ve uzun soluklu olur..
not: maroni "oz" dizisindeki "Morales" karakterinin aynısını oynayarak gotham'da da başarılı bir profil çiziyor.
bruno heller 'ın rome ve the mentalist ten sonra yazarlığını üstlendiği yeni dizisi. batman'in çocukluğunu canlandıran o piçe her seferinde fitil olsamda, dedektif gordan'a sempatim büyük. kötü adamları teker teker işliyorlar ve joker'i de tadımlık olarak gösterdiler, ilerleyen sezonlarda daha fazla görünür umarım. gordon'a da iki çift lafım var "o sarışın afetten sonra kıçıkırık doktora gittin ya zevkini sikeyim"
Batman in eski yaşamtısını ve gotam city de yaşanan olayları anlatır efsane karakterler vardır izlemenizi tafsiye ederim.

Başrölde:

-Ben McKenzie= Jim gordon
-Donal Logue= Harvey Bullock
-David Mazouz= Buruce Wayne (Batman)
-Camren Bicondova= Selina Kyle (CatWoman)

oynamaktadır.
Yavru Batman'i çok seviyorum çok az görünüyor bana göre ve oyunculuğu çok iyi
sezon finalini yapmış bulunmaktadır.

--spoiler--
sezon finali itibariyle bruce wayne'in batman olma yolunda ki yolu açıldı, nygma'nın şizofrenik monologu ikinci sezon için yeni bir kötü adam mesajını verdi, çete savaşları sonunda maroni öldü, falcone artık gotham'dan çekiliyor, fish'in akıbeti belli değil ve elimizde sadece penguen kaldı. bu sezon finali 2.sezonu merakla bekletmekten çok 1.sezonun temizliği gibiydi, ikinci sezon bambaşka bir hikaye ve bambaşka karakterlerle dönüş yapabilir.
--spoiler--
Batman'in bütün dost ve düşmanlarını çocuk hallerde görerek ilerde nasıl iyi veya nasıl kötü olacaklarını ele alan dizidir.

Ayrıca her diyalogda "burası gotham" lafını yapıştırmaları sıkmıştır.

ayrıca polisin sürekli GCPD * diyerek sağa sola sataşması da ayrıca sıkmaktadır.

şunu da söylemeden edemeyeceğim; gotham jeneriğindeki "gotham" yazısı bana her zaman "arka sokakları" hatırlatmaktadır.

görsel
https://intercomicspodcas...=604&h=270&crop=1
nazar değmesin dediğim dizi.
düşük beklentiyle izlemeye başlayıp, beklentimi karşılayan dizi olmuştur. dizi çok iyi değil ama iyi bir dizi. penguen ve catwoman oldukça ilgi çekici. alfred güzellemesi enteresan. gordon vasat ama idare eder ve bruce'u oynayan kerata da olmuş diyorum. bence dizinin en iyi tarafı barbara'nın eski batman tas serisindeki vicky vale vb. kadınlara oldukça benzemesi olmuş özellikle dudak yapısı itibariylen. batman'e olan hayranlığımı geçtim, sadece o kadının batman tas'ı bana hatırlatabilmesi sayesinde ki bu çok zor cidden biri animasyon biri etten kemikten bir insan, büyük bir zevkle izliyorum diziyi.