bugün

iskoclarin becerdigi dördüncü en güzel sey. *
(bkz: dimple)
(bkz: the famous grouse)
(bkz: ballantine s)
scotch whisky'nin kralı.
gemici viskiside denilebilir. single maltların en yumuşağı içimi en kolayıdır. kalite olarak çok iyidir.
2-3 bardak içtikten sonra hiç bir şey anlamadan yavaş yavaş kaydığınızı hissettirir. içimi ve bıraktığı tat harikadır. hayatımda içtiğim en iyi viskidir.
içine buz koymadan bir iki damla su damlatılarak içildiğinde muazzam tütsü kokuları alabileceğiniz viski.
yılbaşından sonra 12 yıllık olanından edineceğim, gemide filminde kaptanın özenle sakladığı acayip viski.
single malt viskidir.
speyside dolaylarındandır, içimi isley'lara göre yumuşaktır.
kokusu ile şaşırtıp ilk yudumda kendinizi kaybetmenize yol açan viskidir, severiz.
görsel
skoçların kralıdır. keyif içkisidir.
O kadar sevdim ki nickim yaptım viskisi.
Glenfiddich 12 yaz akşamlarında buzsuz ama hafif soğutulmuş olarak çok iyi gider. Elma suyu, armut kokuları müthiştir.
Dünyanın en çok tanınan, içimi görece olarak en rahat ve en doygun single maltıdır. en genci 12 yıl olmak üzere 60 küsur yıllık olanları da üretilip satılmaktadır. glenfiddich iskoç dilinde geyik vadisi anlamına geliyormuşl. şişedeki alamat-i farikanın da zarif bir geyik başı bundan mütevellit.

imkanı olanların farklı yıldaki üretimlerini tatması tavsiye edilir. Gerçek, saf viski malttır.
"bir deneyelim bakalım" babında tecrübe edince tat ve koku olarak oldukça başarılı olduğu gözleminde bulunduğum single malt viski.
Viski piyasasının en kaliteli viski lerindendir. En soygun Single malt viski olması yanında diğer single malt viskilere görece içimi daha kolaydır. Ama single malt viskilere görece.

En çok tanınan viski markası olması yanında iskoç menşeli bir keyif içkisidir.
iskoçya'nın speyside bölgesinden alkol dünyasına en güzel hediyelerinden biridir.

single malt türünde olup 12 ila 50 yıllıkları bulunabilen nadir viskilerdendir.

genel olarak yapımında kullandıkları fıçılar meşe ve solera'dandır.

çok özel bir viski olduğu için bulunması zordur. bulunsa bile alınması zordur.
alınsa bile içilme... neyse burada bırakıyorum.

görsel
Her ne kadar bir talisker olmasa bile güzel viskidir.

Olsa da yuvarlasak.
Gayet leziz bir viskidir. Ama bence de talisker daha önde.
Kuşkusuz sağ olsun bir müşteri getirmiş. 5 kadeh içtim, çok lezzetli. Önceden bardayken çok içerdik. Gelen kadınlardan birisine ikram ettim, redbull yok mu dedi. Tadım kaçtı.