bugün

nil karaibrahimgil'in nil fm adlı albümünden kliplenen şarkısı.
şarkının 'gitme yoksa bileklerimi keserim' ayarında mısraları da varmış ama abartmamak adına çıkarmış..
sözleri:

gtme yoksa içerim bütün uyku haplarını
sonra karıştırırsın ruh kitaplarını
bir mektup yazarım
hep seni sevdim le biten
sonra artık hesap et olur mu hiç neşen?
gitme yoksa atlarım
en yakın köprüden
hafızaya gerek yok bu olur tek hadisen
gitme yoksa katlederim bizim yan komşuları
sonra polise derim öldürmüş masumları
gitme dünyam dönsün dönsün
ben hiç kimse ölsün mölsün istemem
gitme yokssa düşer yolum kiralık katillere
sonra vurup durrsun ıssız sahillere
gitme yoksa adım geçer akşam haberleirnde
gitgide yaşlanırdın
bir akıl hasatanesinde
gitme...
giden bir insanı ne kadar tehdit etsende daha çok gitmek ister.yine de güzel bir nil karaibrahimgil şarkısıdır.
(bkz: atlarim en yakin köprüden)
"gitme yoksa patlarım" diye sözler uydurulabilen bir şarkıdır. kınıyoruz bu şarkıyı yapanları. (bkz: nerde bu devlet canım)
nil karaibrahimgilin klibinde sergilediği o tuhaf koreografi için nesrin topkapıdan 2 ay ders aldığı şarkı.
pek bir güzel, pek bir şirin, güneşli bir günde sahilde araba kullanırken dinlenesi şarkı.
seven bir kadının neler yapabileceğini apaçık ortaya koyan, sözlerinin ciddiye alınması gereken şarkı.
böylesine arabesk sözlere sahip olmasına karşın bildik Nil yprumuyla dinlendiğinde keyif veren parçadır.
--spoiler--
gelirim peşinden. kanarım seni kandıramayan yola, düşerim senin aştığın tuzaklara.
--spoiler--
(bkz: çocuğumu keserim) *
sevdiceğe gitme demenin en hastalıklı ama en eğlenceli yolu, bi çeşit trajikomik olan nil şarkısı.
yıllar sonra şarkının klibini izlerken "ben bunu kime benzetiyorum?" diye sordum durdum. sonra anladım ki nil karaibrahimgil'e benzetiyormuşum işte. hayat bir garip bazen.

aralarda giren "istemeeem!" çığlıklarına mest olduğum parçadır.
öldürme tehtidi dışında vicdan azabı çektirme ve ömür boyu bununla yaşama durumu açısından gerçekten çok etkili olabilecek tehditkar sözlere sahip nil karaibrahimgil şarkısı.*

http://www.youtube.com/watch?v=QF0uhqCa5-E&feature=share
an itibariyle powertürk tv de çalan şarkı.an itibariyle de beni 2004 senesine süratle götürmüş orada kalmama sebep olmuştur.
tatlı tatlı gitme demenin en güzel yolu olan nil karaibrahimgil şarkısı. *
aslında gitmeyeceğini bildiğin halde içinden gelen gitme kelimesiyle birlikte armagan edilecek şarkıdır.
Nil'in en güzel şarkılarından biridir.
şu an dinleyesim gelen ve dinlediğim şarkı.bir kez daha anladım bu kız manyak.ama çok tatlı.böyle bir sevgilim olsun gidersem şerefsizim.
nil karaibrahimgil'in en psikopatça şarkısı. dinlerken bu kadında kesin bir akreplik var diyordum yükseleni akrepmiş. iç dünyası bana hiç yabancı değil maalesef. neyse eyleme geçmedikçe suç yoktu değil mi?