bugün

ünlü top model gia carangi' nin hayatını konu alarak, gerçek hayattan uyarlanmış, başrolünü yani gia' yı angelina jolie' nin oynadığı, sıradı$ı tv filmi. 1998 yapımı, Michael Cristofer filmi. etkileyici bir hayat hikayesi *

ki$isel not : angelina' dan başkasına gitmeyecek bir rol, dövmeli, uçuk kaçık, tam bir serseri model. o dönemlere göre sıradı$ı haraketler, ve tüm bunların aksine ilgiye ihtiyacı olan bir çocuk gibi.
http://www.imdb.com/title/tt0123865/
angelina jolie'ye altın küre dahil birçok ödül kazandıran, seyredilesi bir film.
angelina jolie'nin en iyi rol yaptığı film.*
Philadelphia'dan new york'a model olmak için giden henüz çocuk yaştaki bir kızın yaşamındaki sevgi boşluğunu çarpık ilişkiler ve uyuşturucuyla doldurması ve aids yüzünden ölümle biten bir hikayeyi anlatıyor film. Angelina jolie hem gerçek hayattaki seçimleriyle hemde güzelliğiyle Gia karakterini tamamiyle doldurmuş diyebiliriz.

ayrıca filmdeki replikler de şahane..
bu hayat, cennet değil... mükemmel olman gerekmiyor.
kıs. Gemological Institute of America

dunyanın en buyuk elmas degerlendirme kurulusudur. ilgili taş (elmas/pırlanta) için GIA ve benzeri diğer değerlendirme kuruluslarinin in verdiği ratinge göre fiyatlandırma yapılır ve bu şekilde borsada işlem görür.

nişanlınıza gia sertifikalı bir tek taş alısanız , iyi bir iş yapmışsınız demektir. *
angelina jolie' yi keşfetmemi sağlayan, amerikalı ilk süpermodel gia marie carangi'nin hayat hikayesini anlatan film. Kendisi henüz 26 yaşında yakalandığı AIDS nedeniyle hayata gözlerini yummuştur ve AIDS'e yakalanan ilk ünlü kadın olarak da bilinir...
angelina jolie' nin muhtesem performansina sahne olan film. gayet guzel ve basarili.
yunanca'da "için"* anlamındadır.

ayrıca (bkz: geia)
despina vandi adlı yunan gacının bir zamanlar ülkemizdede çok tutan parçası. yanlış hatırlamıyorsam türk darbuka grubu eşlik etmişti müziğe.
thelo na se do şarkısını da bulunduran, 2001 çıkışlı despina vandi albümü.
angelina jolie hakkını fazlasıyla verdiği film.
2 Kasım 2011 günü saat 22.00'da cnbc-e'de yayınlanacak olan güzel bir Angelina Jolie filmi.
''too beautiful
to die;
too wild
to live''

afişi, dünya'nın en seksi 50 film afişi arasında yer alan güzel bir film.
Dram fimlerinin çoğunda sıkılmama karşın başarılı bulduğum bir yapım oldukça gerçekçi bir film olmuş. Angeline Jolie ise çok iyi rol yapmış ve gerçekten çok güzel. Filmin başındada sevgiyi, seksi, yükselişi ve düşüşü hepsini gerçekçi bir biçimde anlatıyor. Filmde Gia'nın küçüklüğünü ise Mila Kunis oynamaktadır ve cuk oturmuştur.
taş kalpli bir ergen artığı olduğum yılların sıcak mı sıcak bir yaz gecesiydi. facebook ve twet henüz icat edilmemişti. her evde bilgisayar da yoktu. biz orta direğin çocukları bacağımız kasıldığında başımıza ne gelmiş olabileceğini sağlık ansiklopedisine bakarak anlamaya çalışır, sırlarımızı kendimize, yalnız kendimize saklardık. işte bu yüzden aptal da bir çocuk sayılmayacağım halde o sıcak yaz gecesi, o filmi izleyip hüngür hüngür ağlamam lazımdı kendime dair en güzel ve en acıklı gerçeği öğrenebilmem için. film bitti. televizyonu kapattım. tuğalete gittim. klozete oturdum. bir sigara yaktım.(sigaraya başlayalı 1 yıl ya olmuş ya olmamamış, pehhh yaşlanıyoruz.) hey dostum neyin var senin? neden bu kadar üzgünsün? neden içinin bir neşterle deşildiğini hissediyorsun? neden titanike mal mal bakıp insanları şaşkınlıktan şaşkınlığa sürüklerken bu filmde hıçkırıklara boğuldun? senin derdin ne lanet olası zenci? diye sordum kendime. ürkek bir cevap geldi: ben lezbiyenim
angelina jolie'nin belki de en iyi şekilde gia carangi isimli dünyanın ilk süper modelini canlandırdığı biraz fazla uzun 1998 yapımı filmi. bu arada müzikleri ve jolie'nin oyunculuğu her hali güzel.

--spoiler--

son olarak film gia'nın uyuşturucu kullanımı sebebiyle kamu spotu gibiydi.

film tam bir live fast die young filmi.

--spoiler--
mavi en sıcak renktir diye bir film var biseksüel yada lezbiyen olan kadınların geneli hoş bulur ama bana kalırsa sevişmeler ve o tatmin duygusu dışında pek bir şey anlatmaz lezbiyenlik ve biseksüelliğe dair. bu filmde mankenlik için bir şehire gelen ve orda yaşanan olaylardan sonra çöküşe giden ve baya kötü bir halde sonlanan bir hayat var. ama ne uyuşturucu ne de diğer etkenler gia' nın kadınla olan ilişkisinden daha etkili olmadı. o yuzden biseksüel ve lezbiyenlerin sorunlarını daha iyi anlattığını düşünüyorum.
en sevdigim film olabilir. Gia Carangi'ye de cok ozeniyorum, yalan yok. yasamis kadin.