bugün

ünlü top model gia carangi' nin hayatını konu alarak, gerçek hayattan uyarlanmış, başrolünü yani gia' yı angelina jolie' nin oynadığı, sıradı$ı tv filmi. 1998 yapımı, Michael Cristofer filmi. etkileyici bir hayat hikayesi *

ki$isel not : angelina' dan başkasına gitmeyecek bir rol, dövmeli, uçuk kaçık, tam bir serseri model. o dönemlere göre sıradı$ı haraketler, ve tüm bunların aksine ilgiye ihtiyacı olan bir çocuk gibi.
http://www.imdb.com/title/tt0123865/
angelina jolie'ye altın küre dahil birçok ödül kazandıran, seyredilesi bir film.
angelina jolie'nin en iyi rol yaptığı film.*
Philadelphia'dan new york'a model olmak için giden henüz çocuk yaştaki bir kızın yaşamındaki sevgi boşluğunu çarpık ilişkiler ve uyuşturucuyla doldurması ve aids yüzünden ölümle biten bir hikayeyi anlatıyor film. Angelina jolie hem gerçek hayattaki seçimleriyle hemde güzelliğiyle Gia karakterini tamamiyle doldurmuş diyebiliriz.

ayrıca filmdeki replikler de şahane..
bu hayat, cennet değil... mükemmel olman gerekmiyor.
kıs. Gemological Institute of America

dunyanın en buyuk elmas degerlendirme kurulusudur. ilgili taş (elmas/pırlanta) için GIA ve benzeri diğer değerlendirme kuruluslarinin in verdiği ratinge göre fiyatlandırma yapılır ve bu şekilde borsada işlem görür.

nişanlınıza gia sertifikalı bir tek taş alısanız , iyi bir iş yapmışsınız demektir. *
angelina jolie' yi keşfetmemi sağlayan, amerikalı ilk süpermodel gia marie carangi'nin hayat hikayesini anlatan film. Kendisi henüz 26 yaşında yakalandığı AIDS nedeniyle hayata gözlerini yummuştur ve AIDS'e yakalanan ilk ünlü kadın olarak da bilinir...
angelina jolie' nin muhtesem performansina sahne olan film. gayet guzel ve basarili.
yunanca'da "için"* anlamındadır.

ayrıca (bkz: geia)
despina vandi adlı yunan gacının bir zamanlar ülkemizdede çok tutan parçası. yanlış hatırlamıyorsam türk darbuka grubu eşlik etmişti müziğe.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.