1. 1.
  Amerikan'ın Mehmetçik'i.
  Küçükken oyuncaklarına ve ayakkabısına sahip olduğumuz çizgi film.

  (bkz: nerde o eski gunler)
  1 -1 ... italiano
 2. 2.
  her sabah izledikten sonra mahalledeki bütün arkadaşların çizgi film bittiği gibi cama çıkıp tek tek "ci ay cooooo" diye bağırması sonrası, hepimizin gaza getirip mahalleye top oynamaya inmemizi sağlayan, çocukluğumuzun en büyük değerlerinden biri.

  (bkz: hey gidi gunler hey)
  1 ... salca
 3. 3.
  sevgili tucimani ve rockonbaby kardeşlerimle çocukluğumuzun en büyük merakı. uğruna dökülen paranın haddi hesabı bilinmeyen, hala olsa hala oynarım oyuncağı. **
  ... koko
 4. 4.
  izledikten sonra boncuklu silahlarımızı alıp aşıklar parkında kıran kıran çarpışmamıza yol açan çizgi dizi.
  1 -1 ... suran
 5. 5.
  wayy be ne cigzi filmdi ama * dedirten çocukluğumzun unutulmaz muheteşem cizgi filmi. anneler için o zamanlar yalan rüzgarı neyse çocuklar için de oydu yani. heytt kobra la lalalala diye saldıranlarda heyy mayk sende vursana adamım nidalarını attığımız, arkadaşlara şş yavas ol ciayco * diye takıldığımız harkulade eser.
  ... skvym
 6. 6.
  Gece gece çocukluğumu özletmiş oyuncaklara verilen addır. allah belalarını versindir, beni ağlamışlardır.

  http://joes.propadeutic.com/1992.html
  ... falso
 7. 7.
  (bkz: gi/#2816044)
  ... notrinova
 8. 8.
  uzun süre trt'de hafta içi akşamları yayınlanmış bir çizgi filmdi. bir grup amerikan askerinin kobra kumandan'a karşı mücadelesini anlatırdı. bunların her biri kendi özgü bir tip olup çeşit çeşit özellikleri olurdu.

  kobra kumandan bir örnek giyimli askerleriyle insana darth vader'i anımsatırdı. ben bu joe'lardan flint'in hastasıydım, onun aşkına her bölümünü izlerdim gi joe'nun. ama birgün bunun elemanları değişti, bir grup başka askerin maceraları başladı, ben de seyretmeyi bıraktım. bunun oyuncakları da deli gibi ortalığı sarmıştı, ben de yan gözle bakardım flint'in oyuncağı var mı diye ortamlarda.
  ... yoshimakuse
 9. 9.
  bir sürü çatışma yaşanıp da hiç kimsenin yaralanmadığı çizgi dizi. binalar, araçlar, silahlar hasar görürdü ama kesinlikle insanlara zarar gelmezdi.
  ... bedevix
 10. 10.
  8 ağustos'ta gösterime girecek olan eski çizgi filmin şimdiki hakiki filmi. görsel efektleri şahane gözüken film. tam adı gi joe the rise of cobra.
  ... akrep