bugün

Doğal beslenen yapay besin kullanmayan eğlenceli Hayatı olan tavuk.

Ayrıca tavuklar erken uyur bilirsiniz, bu biraz aykırı bir tavuk türü gece dışarı filanda çıkar tanışmamızı isterim.
izmirlidir. net
kendisi gibi gezen tavuklarla biraraya geldiginde ortamin, muhabbetin dibine vuran tavuktur. tavugun hasidir.
istanbul sınırları dışına çıktınız mı nasıl oluyorsa bütün tavuklar gezen tavuk oluveriyor.

birde köy yumurtası olayı var tabi. bim'den aldığın yumurtaları hasır bir sepet içerisine azıcıkta saman koyarak yerleştir al sana köy yumurtası. yalandan kim ölmüş.
dramdır.
Yerinden kalkmayan , oturan tipler gezen tavuk meraklısı olmuş .
Bu amk gezentileri nedense hiç bana denk gelmez, nerdesiniz ulan allahsızlar...
gezen tavuk doğada ne bulursa doğal olarak tüketir. ama bim'den aldığın yumurtayı, tavuk neredeyse hiç hareket etmeden suni yem yiyerek üretir ve tadında ona göre olur.

allahtan köyde yaşıyorum da doğal köy yumurtası yiyorum.
tutupta benim tavuğu gezdirecek halim yok. mümkünse sabah namazına müteakip evden çıksın akşam karanlık çökmeden efendi efendi dönüş yapsın. fazlasında da gözüm yok ayda 15-20 yumurta yeter de artar bile.
Hakkında sosyal olduğuna dair rivayetler çıkan tavuktur.

Sabahtan akşama kadar nerelerde sürtüyorsa artık.

görsel
Moda olmuş tabir.
Köy tavuğu ve yumurtasını tanımlar.

Akşama kadar o bahçe senin, o bağ benim fıttır fıttır gezip, karnını kendi doyuran, aslan gibi tavuklardır.
Solucan böcek kelebek ne varsa yiyen doğal, yaşamın tadını çıkaran tavuktur.
bizim köyde tavuklar eve gelmiyor, siz hala neyi konuşuyorsunuz.
yolludur.
belki komşuya gitmiştir, hemen yollu dememek gerek.
Bütün gün kümeste oturup göt büyütmek yerine arada kalkıp gezen, yeri geldiğinde gece hayatına akıp horozlarla fingirdeşen tavuktur. Onun bedeni onun kararı, karışamayız.
Or...budur. kesin ve net.
mervelere gitmiştir.
" Gezen tavuk bok getirir".
okuyandan fazla bilir.
yemek değil, canlıdır.
Pis kokar, geç pişer ve koyu gözükür. Yaşasın hormonlu tavuklar.
Yumurtası iyi olan tavuktur.
gezen tavuk yumurtası, organik yumurta adı altında satılan yumurtalarıdır. iyi dümen diye düşünmekteyim. koliyle yumurtayı toptan uygun fiyata alıyorlar, fırçayla da yumurtalara bok sürüyorlar. en son altı saman kaplı sepetlerde satışa sunuyorlar.oldu mu sana gezen tavuk yumurtası ahahahah. ama iyi zoka hee.

organik ayağına iyi fiayata da satıyorlar.
Gezen tavuk gezmeyi seven tavuktur. Birde gezmeyi sevmeyen tavuk vardır onun adı da duran tavuk.