bugün

entry'ler (128)

ak parti neden kaybetti

filmin sonunda iyiler kazanır. sona geliyoruz demek ki.

istanbul büyükşehir belediyesi

partizanlık yapmayacağız dedin ekrem başkan. sana çok saygı duyuyorum. o zaman şu partizanlık yapanları ayıkla kurumdan. sana ayak bağı olmasınlar. huylu huyundan vazgeçmez bilirsin.

her karşı adaya terörist veya başka kulp takmak

sadece kendi seçmenini bir arada tutmaya yarayan adi bir söylemdir. aynı aile içinde bile farklı görüşler olduğu için kardeşimi tercihinden ötürü terörist olarak nitelendiren kim olursa olsun silerim.

13 bin farkı beğenmeyip 700 bin fark yemek

dersimizi aldık tekrar çalışacağız, daha hazırlıklı geleceğiz deyip gelememektir.

ekrem imamoğlu

-sayalım mı bir daha?
-say
-sayalım mı bir daha?
-say
-hadi hep beraber.
-4 milyon 698 bin 782.
-oleyyyyyy çok yaşa başkan.her şey çok güzel olacak.
-peki duracak mıyız?
-hayir
-baskanligi alacak mıyız?
-evet
-hepinizi kucaklıyorum. hepinize hizmet için geliyorum.

tanım: istanbul'un resmi belediye başkanı.

ekrem insanoğlu

babalar gününü ilk kutlayan o oldu. beraber fotoğraf fikrini ilk o attı. projelerimi ( her mahalleye kreş) çaldılar demedi siz de yapsanız ne kadar güzel olur dedi. rakibi bile "yalan" demeyi bırakıp "doğru değil" demeye başladı. rakibi moderasyon olması gerektiği kadar oldu derken o "teşekkür ediyorum" diyince rakibi "bende ediyorum bende "dedi.
bu yüzden ekrem insanoğlu.

yazarların 2019 cemaat tercihleri

bu sene cidden çok araştırma yaptım ve çalıştım. istediğim bölüm gelmezse de üzülmem. hedefim önümüzdeki 5 sene içinde devlet tarafından kabul gören ve üyelerine koltuk,makam tahsis edilen bir oluşumda yer almak. süleymancilar kafama yatıyor ama plase olarakta okçular vakfını yazdım.

yıllık sevap puanım:
namaz günde 3 rekat
oruç yılda 15 gün
hac yok
zekat yok
gusül abdesti her gün
sizce gelir mi?

ekrem imamoğlu

zordur dostum çok zordur ekrem imamoğlu olmak. eski fetöcüler seni fetöcü olmakla suçlar, yolsuzluk yapanlar herkesi kendi gibi bildiği için tüm geçmişini didik didik araştırır bir yanlışını arar, pkk ya yanaşıp kürtlerin oyunu isteyenler kürtler sana oy verince pkkli ilan ederler seni, soyu sopu belli olmayanlar 7 kuşak soyağacını saysan da pontus derler sana, çarşıda pazarda ucuz patates kuyruğunda bekleyen ilkokul terk vatandaş en çok seni eleştirir, sana oy verene terörist derler, seni sevene vatan haini.
buna rağmen her sabah bir umutla başlıyorsan yeni güne tahminimden daha zordur ekrem imamoğlu olmak.

16 haziran 2019 imamoğlu yıldırım ortak yayını

-valiye it dediniz mi?
-istanbul büyükşehir belediye başkanlığı adaylık şartlarında ordu valisi ile ilişkileriniz pozitif olmalı diye bir seçenek olmadığı için bu konuyu fazla uzatmak ve programın amacını saptırmak istemiyorum. gerekli açıklamayı zaten 2 gün önce yapmıştık. dileyen herkes izleyebilir.

-yunan basınında hakkınızda çıkan söylentiler için ne diyeceksiniz?
-internet öyle bir ortamki herkes her şey hakkında dilediği gibi yorumda bulunabiliyor. ben size 7 kuşak soyumu sayarım ve ispatlarım. siz zeki insansınız böyle asılsız iddialara gülüp geçmeniz lazım. çünkü ben gülüyorum.

-en çok tartışma sandıktan çıkan 4 pusuladan 3 ünün geçerli birinin geçersiz olması konusunda yaşandı.Bu konuda neler söylemek istersiniz?
-çünkü çaldılar.
-teşekkür ederim .peki ya siz?
-yani ismail bey değerli rakibime sormak istiyorum eğer çaldılarsa hırsızlar nerede? eğer çaldılarsa büyükşehir oylarının diğer oylardan daha az olması gerekmez miydi? eğer çaldılarsa görevlilerin 2.seçimde değiştirilmesi gerekmez miydi? görüyoruz ki aynı görevliler var sandıkta?

-ysk ve anadolu ajansına güveniyor musunuz?
-görev sürelerini bir yıl uzatmıştık. pişman değiliz ehehehehe
-siz ne düşünüyorsunuz peki?
-artık bizim ne düşündüğümüzün önemi yok ismail bey. biz halkımıza güveniyoruz. herkesi 24 haziran da oyuna sandığına sahip çıkmaya davet ediyorum. unutmayın benim adım ekrem imamoğlu. ben hak yemem hakkımı da yedirmem.

eşek diyenin dövülüp valiye it diyenin dövülmemesi

birisi devlete birisi hükümete hizmet etmektedir. cennet vatanımın dört bir yanındaki tüm vatandaşlarımız devletine, değerlerine ölümüne bağlıdır. ancak hükümet yüzde 42,60 ile seçilmiştir. bu da yüzde 57,40 lık kesimin hükümeti ve icraatlerini beğenmediği anlamına gelmektedir. dolayısıyla devlete zarar verecek her tür olumsuz faaliyete % 100 ün tepki vermesi normaldir. hükümete zarar verecek olumsuz faaliyetleri ise yüzde 42,60 lık kesim tepkiyle karşılayacaktır.

ekrem imamoğlu rüzgarının aniden tersine dönmesi

benim gözümde her daim ekrem insanoğlu.

ekrem imamoğlu bu vali tam bir it dedi mi

on kere dinledim aşırı gürültü kirliliği var. o kadar curcuna arasında benim duyduğum " o valiye söyleyin vali itlik yapmıştır. valiye itlik mi yaraşır adamlık mı yaraşır? tamam hadi gidelim." günahına girmeyeyim. yanlışsam düzeltin.

edit: başlık sahibi ben duyamadım siz ne duyuyorsanız yazın demiş. biz duyduğumuzu yazınca .öt kılı demiş. sana rağmen "her şey çok güzel olacak."

ekrem imamoğlu

şimdi de diyorlar ki büyükşehir belediyesi pusulasını vermediler. o yüzden akp düşük aldı büyükşehirde. sabah ilk iş pusulalar sayılır tutanak defterine yazılır ve tüm görevliler imzalar. akşam tekrar sayım döküm yapılır.
açıklayın madem sabah kaç pusula vardı akşam kaç tanesi zarflardan çıktı kaç tanesi"kullanılmayan" olarak sayım döküm cetveline işlendi. bu adam seçmene vermediği pusulayı kurulun önünde yaktı mı .ötüne mi soktu?
hala anlamayanlar için son tekrar.
sabah pusula:300
sabah zarf: 300

akşam masadaki zarf: 30
akşam masadaki pusula:70

kimse demedi mi 40 kişiye pusula verilmemiş?

tanım: genç,dinamik, akıllı siyasetçi.

arkadaş çevresi

özellikle messi'yi yıkan sonuçlar doğurmuş çevredir.

yıllarca xavi, iniesta gibi elit ispanyol çocuklarıyla takılan, mekanlarda elini cebine atmayan, her türlü üçgeni kuran, avrupa kupalarında rekorlar kıran kıymet bilmez messi ne zaman bu gruptan ayrılıp dembele, coutinho gibi apacilerle takılmaya başladı kendini de bitirdi takımı da.

osman, messi, philippe fıkra mısınız lan siz?

ekrem imamoğlu

hak yemeyen hakkını da yedirtmeyen, büyük ihtimalle ikinci kez seçilecek istanbul büyükşehir belediye başkanı.

dün 6 mayís 2019 itibariyle ysk kararlarına binaen kendi seçmenindeki dağılmayı, umutsuzluğu yok etmek için tarihi bir konuşma yaptı ama yetmez.

seçim öncesi olduğu gibi şimdi de karşı tarafa oynamaya devam etmeli. olan biteni açık açık anlatmalı. "o zarfa 4 pusula attınız nasıl olurda 3 tanesi geçerli 1 tanesi şaibeli olur. o zaman hepsi şaibelidir . seçilen tüm başkanlar şaibelidir. oyunuza sahip çıkamayan sizi bu şaibeli başkanlarla yönetilmeye mahkum edenlere hala nasıl güveneceksiniz" gibi topu karşı tarafa atan cümleler etki yapacaktır.

bunun yanında seçmen listeleri hakkında bilgi vermeli. 24 hazirandaki listeleri ve seçmen sayılarını açıklamalı. yeni seçim bu listeler üzerinden mi yapılacak yoksa ekleme yapılabilir mi? gibi konularda sayısal veriler üzerinden konuşmalı. dersini iyi çalıştığını göstermeli.

her şey çok güzel olacak. güzel yürekli adam.

edit: yazdıklarımı fox tv yayınında uygulamaya geçirmiş. listeler ise aynı kalıyor ekleme çıkarma yapılmıyor.

inşallah memurlarımız hırsızdır

istanbul seçimlerindeki başarısızlığı hazmedemeyen akp seçmeninin yaptığı duadır. şu sıralar hepsinin ümidi memurlarımızın hırsız olması. kendi partileri döneminde atanan memurların hırsız olması o kadar büyük bir mutluluk yaratacak ki tabanda, işini düzgün yapmayarak halkı bu derece sevinç yumağı haline getirecek başka bir dönem ve başka bir meslek grubu yoktur herhalde. adamlar işini düzgün yaptıysa da yemeyecekleri küfür yok.

ekrem imamoğlu

versenize olm adamın mazbatasını. istanbul büyükşehir belediyesi seçimlerini çok sıkı bir planlama ve yerinde demeçleriyle kazanan eski aday yeni başkandır.

sinan gümüş

gevşeğin önde gidenidir.

politika

evimde üç bin kitap, okuduğum beş bin kitap varken, üçüncü yabancı dili öğrenmeye çalışıyorken beni bu kadar politize edip fikirlerimi degersizlestirmeye çalışan kim varsa inşallah anası muhtar adayı olurda gelen geçen sandığına oy atar.

ekrem imamoğlu

yıllardır imam hatip diyordunuz. alın size hem imam hem de iyi bir hatip.
31 mart 2019 seçimi galibi yeni istanbul büyükşehir belediye başkanı.