1. 1.
  (bkz: göttepe)
  8 -20 ... seri arti oy veren melek
 2. 2.
  --spoiler--
  GAZAPIZM BIOGRAFI

  Gazapizm gerçek adıyla Anıl Acar 20.07.1988 tarihinde Elazığ da doğdu 1997 yılında ailesiyle birlikte izmir e yerleşti.

  Lisede tanıştığı Engin Erel (Gardiyan) ve Aykut Şahin (Sivo) ile birlikte hiphop kültürüyle ilgilenmeye başladılar.

  2003 senesinde ilk rapini yazdı ve kendi evinde deneme kayıtları almaya başladı..

  2004 senesinde Gardiyan ve Sivo ile birlikte YMF (Yalı Mcs Family) çatısını kurdular ve Balçova da kurdukları stüdyoda kendi kayıtları yanı sıra bir çok mc ye destek oldular..

  ilk albüm çalışması olan "Az Kaldı" isimli mixtape albümünü çıkarttı Gardiyan la birlikte 2006 senesinde.. Bu albümle ilerde hedeflenen büyük bir kitlenin temeli atılmıştı istenilen başarılmıştı

  izmir de rap kitlesinin inanılmaz derecede düştüğü bir dönemdi bu ve böyle oluncada bir çok şehir dışından iyi konumlara sahip olan mc lerle çalışıp izmir de her hafta sonu bir party veya konser düzenlediler.. Güzel bir kitle oluşmuştu tekrardan izmir de.. Bu Gazapizm için zaman kaybı olsada geleceğe dönük güzel bir yatırımdı nitekim şu anda çok büyük kitlelere ulaşıyor rap organizasyonları..

  2008 senesinde tekrardan Gardiyan la birlikte 2. ortak albümü olan "Kan Değil Katran" isimli albümünü internette paylaştı. Büyük bir kesime hitap eden bu albüm uzun zaman playlistlerdeki yerini aldı rapseverlerin..

  Kendi ve toplum sorunlarını konu alan şarkıları bir çok rap severin beğenisini kazanmıştı. Aynı zamanda rapin isyan çıkışlı olduğunu ve hayatın boş olduğunu savunanlardandı..

  izmir, istanbul, Antalya, Isparta, ve Bursa gibi şehirlerimizde konserler verdi..

  2008 senesinde Gardiyan ve Sivo ile kaydettikleri Tehlikeli isimli demo parça Fuat Ergin in ilgisini çekti ve tekrardan Düzenlenerek 2009 da çıkan Fuat Ergin in KALBUM isimli bandrollü albümünde yer aldı ve Gazapizm in ilk yasal çalışması artık rap severlerin kulaklarındaydı ve artık Gardiyan ve Sivo ile birlikte KERBEROS olarakta çalışmalara başladılar

  2009 senesinde hepten hayat sorunlarına yenik düştü ve psikolojik sorunlar yaşamaya başladı. Klinik Majör Depresyon teşhisi konuldu ve uzun bir dönem tedavi görmeye başladı.. Bu dönemlerde hastane gel-gitlerinden oldukça etkilenen ve sarsılan Gazapizm hastane süreclerinde yeni raplerini yazmaya devam etti..

  2009 senesinin ortalarında adını hastalğından alan Majör Depresyon albümünü satışa sundu ve beklenen rakamların çok üstünde satmayı başardı

  Aynı dönem içinde Ege üniversitesi öğrencileri tarafından amatör bir klip çekildi Tek Yanlış isimli parçaya.

  Şimdiye kadar çalıştığı belli başlı isimler ise şunlardır.. Gardiyan, Sivo, Zorba, Fuat Ergin, Rapangels, Kadıköy Acil, Sansar Salvo, Narkoz, Sayedar, Despo, Talking Gunz...

  Radikal Sevdalar ve Bulacağız Belamızı adlı iki parça daha yayınladı Majör Depresyon albümü sonrasında ve şimdilerde kendi yeni solo albümünun 2009 un kasım ayında çıkacağının müjdesini veriyor.

  Aynı zamanda Gardiyan ve Sivo ile Keberos olarak çıkartıcakları albüm yakın zamanda raflardaki yerini alıcak ve Gardiyan ın solo albümü 169 Mixtape de rapseverlerle buluşmayı bekliyor.
  --spoiler--
  4 -2 ... night blue
 3. 3.
  asıl adı anıl acardır.şarkıları gayet iyi,hatta süper. şu şarkıları dinlemenizi de tavsiye ederim.
  *hastane
  *bulacağız belamızı
  2 -3 ... gazet34
 4. 4.
  norm ender'e bol bol giydiren benimde severek dinlediğim izmir de yaşayan rapçi.
  5 -2 ... haremeynalamut
 5. 5.
  saat 20:00'da radyorhyme'a konuk olacak rap şarkıcısıdır.
  radyo programını dinlemek için:
  http://dinle.radyorhyme.com/
  1 ... soytari papyonu
 6. 6.
  tok sesi ile rap dünyasında farklı bir yere sahip olan kişilik. istediği zaman türkçeyi çok iyi kullanabilme özelliğine sahiptir. yeraltı edebiyatı ve isyan taksimi isimlerinde iki albüm için hazırlık yapmaktaymış. bekliyoruz.
  2 ... son jenerik
 7. 7.
  son günlerde dinlediğim parçalarıyla kalbimde yer etmiş rapperlardan birisi ve kendisine has söyleyişiylede insanın damarına basar.

  http://www.youtube.com/watch?v=sD9vLCVK3VQ&feature=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=AlP24RW6sOo
  2 ... some water and some sugar
 8. 8.
  berbattır . berbattan ötedir . 3 yaşındaki çocuklar nasıl araba yarışı oynarken paso bariyerlere çarpa çarpa oynuyorsa o da öyle rap yapar , ritim kaçırmakta üstüne yoktur kıldır tüydür yündür . türkçe rapte de hiç bir yeri yoktur ve asla olmayacaktır.
  3 -14 ... sair k
 9. 9.
  gazapüzümleri.
  2 -1 ... jonathan hemlock
 10. 10.
  uyumak istiyorum geceleri bazı maddeler olmadan demiş şair pardon rapper.
  6 ... sakat forvet