bugün

entry'ler (1074)

günümüz insan ilişkileri

neden sonuç ilişkisinden ibarettir.

neden inanmak zorundayız

sorumluluk alamama ve yetersizlik hissi sonucu çoğu insan bir şeylere inanmak zorunda hissediyor kendini, bir kişiye, bir dine, patatese, yeşil çaya, atlara.

artık evli bir kadınım sarısı

üniversite birinci sınıf kızılı ve her gün sevişiyorum mor'u gibi kişilik analizi açısından önemli bir saçtır.

kafirlerin ebedi olarak azap göreceği gerçeği

(bkz: dindar ve kindar nesil)

cehennem başkalarıdır

insanlar bir sabah uyandıklarında kendilerini devcileyin bir dürüstlük abidesi olarak bulsalar, toplumsal ilişkiler nasıl olurdu acaba? cehennem başkalarıdır çünkü homo homini lupus. ayrıca kıskançlık ve rekabet yasaklansın.

ingilizce bir not bırak

gravitation cannot be held responsible for people falling in love.

bir gecede cahil kalıp 90 sene toparlanamayan dede

bir gecede harf devrimiyle foucault'dan uzak kalmıştır...

elektronik sigara

bunun pipo şeklinde olanları nasıl modifiye ediliyor (evet bildiğin toplama bilgisayar gibi pipo haline getirip kullanan gördüm) bilenler bilgilendirirse sevinirim. düzenli olarak kullanan birisiyle konuşmak isterim, kapalı alanlarda çok sıkıntı yaratıyorlar mı (özellikle havaalanları), uykuya olan etkisi nedir, boğazda gıcık yapıyor mu, nikotin ihtiyacını gerçekten karşılıyor mu ve maliyeti kabaca nedir ne değildir gibi sorularıma cevaplar arıyorum.

sevgili olmamasının sebebi

tahammül seviyesi azlığı.

whatsapp son görülmesi kapalı olan kişiye güvenmek

konuşulan şeylere bak ya. biri ne olur beni 90'lara ışınlasın ve hapsetsin. herkes ruh hastası.

zenginlik belirtileri

zengin olduğunu belli etmemek. kalanı varoşluğa girer.

baba olmadan baba olanlar

haberi yokmuş gibi çekilenlerdir.

kitap satın alma hastalığı

bende bunun şöyle bir versiyonu var; okuduğum kitabı çok seversem o kitabın bütün basımlarını arar bulur ve satın alırım. içimdeki sahip olma güdüsünü tetikleyecek kadar güzel kitaplar var.

çocuklarin çok çabuk arkadaş olabilmeleri

id, ego ve süper ego ile alakalı bir durumdur. ayrıca ''ahlak'' denilen şeyin doğuştan gelmediğinin de kanıtıdır.

mesleklere göre kalıplaşmış özlü sözler

mix'te toplar.

dorock xl

taksimdeki dorock'ın light versiyonudur.

gecenin bilgisi

ti'ye almak: rus-japon savaşı sırasında japonların rus gemilerini karşıdan değil de çaprazdan, yani t şeklinde karşılamasından ve bu şekilde dalga geçer gibi rusları şoka uğratmasından gelir.

sevgilin varken açılan kısmet

tamamen kadınların hemcinsleriyle olan bitmek bilmez gizli rekabetinden kaynaklanmaktadır, bizlik bir durum yok.

hiç yaşlanmayacak gibi duran insan

keanu reeves. hiç yaşlanmamıştır gerçekten de.

ankara

içindeki suratsız kasıntı insanlar olmasa, sırf şu görüntüyü izleyip çıkabileceğimiz bir müze haline gelse çok güzel şehir aslında.