bugün

entry'ler (245)

evrende yalnız mıyız

bu başlık söz konusu sözlükten yürütüldü aslında aşırıldı * o yüzden bir tartışma açma amacını taşıyor. bu yüzden bu konuda yazarların samimi görüşlerini bekliyoruz. evrensel bilim denetleme komitesi tarafından. o yüzden kelamımı ediyorum. evrende yalnız olduğumuz gerçeği nasıl bir gerçek?. aslında yalnız olmadığımız düşüncesi, ki bu bir düşüncedir artıki belki ileride basit bir felsefe haline bile gelebilir artık. ne diyordum evren de yalnız mıyız? hayır değiliz dediğimiz zaman bu sadece ihtimallerden , * oluşan bir durumdur. peki bu ihtimalleri dışarıda bırakıp bir an evrende gerçekten yalnız olduğumuzu ve bomboş bir evrende yaşadığımızı düşünelim. bu durumda düşünülenin tersine dinler karlı çıkmaz, çünkü islamiyete göre dünya dışındaki ortamın basitçe bir tanımı bile yoktur, olamazdır. örneğin uzay nasıl bir yerdir, evren nedir, sonsuzluk nasıl anlaşılır yada evrende sadece biz mi varız. bu durumdan çıkacak ikinci sonuç evrenin sadece bizim dünyada hayatı yarattığıdır. bu bütün evrenin merkezinde olduğunu açıklar ama bu durumda şunu da açıklamanız lazım, koskoca evren niye bomboş duruyor? yani bizim dünyamızın ayrıcalığı nedir. bence bu durumda dinlin aleyhinedir, çünkü dünya evrenin merkezinde değil, sıradan bir konumda bulunan bir yerdir. hatta evrenin bir merkezi bile yoktur olamaz. hatta evrende bir konum mantığı bile yoktur, yani basitçe sağ, sol, yukarı, aşağı gibi kavramlar bile anlamsızlaşır. lafı uzattım. bu dünyanın ayrıcalıklı tek mantığı üzerinde bizim gibi uygarlık haline gelmiş, tek yafa çok hücreli canlıların yada organimzaların yaşamasıdır. * bu yüzden sorulacak tek soru kaldı, niye sadece bu dünyada canlılar ortaya çıktı? çünkü üst derecede tesadüfi şartlar üst üste geldi. örneğin 1.000000000000000000000000000000000000000 üzeri milyonda bir ihtimal sonucu bir dna dizilimi ortaya çıktı,bu dna nın bir daha ortaya çıkması neredeyse imkansıza varacak kadar az bir ihtimaldir. çünkü evren canlılığın ortaya çıkmasına elverişli bir yer bile değil. evrenin her tarafı azımsanmayacak kadar yoğun radyasyon * la ve bir çok elverişsiz koşullarla dolu. bu yüzden evrenimiz de üzerinde hayat olan tek gezefen bizim gezegenimiz olabilir. kaldı ki şu ana kadar bütün bulgularımız * birer matematik hesapları ve ihtimaller dizisinden ibaret. o yüzden kardeşler bomboş ve terk edilmiş bir evrende yaşadığımız gerçeğine kendinizi alıştırın

ateistlerin namaz kılmıyor oluşu

ateistler eroincidir arkadaşlar. bu durumda sizin gibi mastürbasyonu yasaklayan ve küçük çocukları görünce kasıkları patlayan bir nesle benzemezler

ciddi ciddi maymundan geldiğine inanmak

ciddi değil gerçektir, şöyle ki adem ve havvadan bütün dünya nüfusunun oluşması için bir nesil boyunca yaklaşık 10.000 e yakın çocuk yapmalı ki, mesela 100.000 sene sonra dünya nüfusu oluşsun. bu, ademin havvayı sikerek öldürmesi demek (seviye yerlerde ama hacı, hoca, yobaz takımı saldırıya geçmiş embesiller sizi)

mastürbasyon yapmanın dinen caiz olmaması

Böyle bir din var arkadaşlar, elle tatmin olmak kadar basit bir doğal ihtiyacı yasaklayarak, adamı binbir türlü azaba sokmak nasıl bir kafa yapısı. Okuyun bakalım gencolar: Sorularla islamiyet adlı dini siteye yazı yazan bir okuyucu evlenemediğini ve cinsel açıdan açlığını nasıl doyuracağını sorarak, mastürbasyonun dinen bir sakıncası olup olmadığını sormuş. Hocada 10 sayfaya yakın açıklama yaptıktan sonra caiz değildir, dinen yasaklanmaıştır demiş. Olayın ilginçliği souyu soran kişiye hocanın mastürbasyon yerine yapması önerilen şeyler şunlar:

en kısa sürede evlenip çocuk yapma, yemekte baharatlı şeyler yemememek, duşta tenazül organına soğuk su dökmek (oha), dergi, gazete kitap okuyarak meşgale yaratmak, karşı cinsle göz zinası yapmamak, oruç tutmak, zararlı neşriyatlardan ve hatta sokağa çıkmaktan kaçınmak...

islamiyet budur arkadaşlar başka birşey değil.

not: alt tarafı halıya attıracaksın, adam sikine soğuk su dök demiş, lan mezbaha aygırı mıyız biz.

https://sorularlaislamiye...-tavsiye-edersiniz-cinsel-

erdil yaşaroğlu

bu adam para için bu kadar açıklama yapacağına niye bu kadar apolitik bir tutum içinde olduğunu açıklasa seviniriz. zira penguen apolitiklikten battı amına koyim uyanın lan biraz , apolitiklik her zaman insanlara ulaştırır sizi mahallenin sevilen çocuğu yapar ama bizim gibi hayatını politika ile geçirmiş insanlar için apolitik insan içeriksiz ve boş insandır. saygımız yoktur böyle insanlara.

mutasyon

(bkz: weberfoucault) evrimci değilsin dostum ben sahte bilimcilerle tartışmam, basit bir politikacısın sadece, ben herşeyi anlarım o kadar. bilim sahtelik kaldırmaz. evrim=bilimdir bunu bile idrak edememişsin. sorun mutasyon değil bildiğin mutasyondur ;)

mustafa sarıgül

mustafa sarıgül aptalca bir şekilde sıradan bir amerikan politikacıyı oynuyor, arkasında fil simgeli üzerinde amerikan bayrağı bulunan ve yes yazılı pankartlar olan liberl tavırlı bir politikacıyı ama bence halkın üzerinde güçlü bir figür. gayrı müslümlerin bütün oylarını tayyipten çalabilir ama tek bir şartla kendisini destekleyebiliriz. laikliğe bağlı kalma şartıyla. sevgiler.

marksizm

hümanizm sosyalizmin katilidir de ondan dostum benim. bu iki ideoloji birbirini bir yerden sonra dışlar. çünkü hümanizm de herşey ahlak ilkelerine göre düzenler ama marksizm basit bir ahlak ilkesinden çok tarihi zorunluluğa dayanan bir kuramdır. aslında marksizm şudur: tarihin bir itici gücü vardır ve tarihi sürekli iteler, bazen o kadar iteler ki tarih sınıfları harekete geçirir ve devrimler meydana gelir. bu marksizmin sosyolojinin (senin gibi) bir bilgi yığınıyla herşeyi açıklayan karmaşıklığını , basit olmayan yapısını yok ederek, basit kavramlarla bir marksist sosyoloji kurması ilkesidir. marksizm hem sosyolojidir hem de değildir ama sosyolojiyi geliştiren tek bilimdir. aynı zamanda bilimdir hem toplum bilim hem de anlambilim, aynı zamanda da bir kavramdır. hem de herşeyi açıklayan bir kavram. sevgiler

karl marx ın karısını hizmetçisiyle aldatması

olay şudur Norona yoldaşın ki kendisi ağır bir komünist ablamızdır, marx a açılması sonucu gerçekleşir, marx da ilgisini karşılıksız bırakmaz ve pis bir uşak yüzünden 20 senelik eşinden ayrılır, yani olay tabiki bafilemektir ama işin içinde aşk ve sevgi vardır. marx da bu yüzden kafasını dinlemek ve das kapitali yazmak için (hem de 5 parasız bir halde, bütün serveti karısının servetidir, ingiltereye Hammer Smith Odeona (bildiğiniz orak-çekiçtir semtin ismi, ingilizler bu yüzden büyük insanlardır) yerleşir ve 10 senede bütün tarihi değiştirecek olan kapitali yazar ve ardından parasızlık ve bunalım nedeniyle kendini almanyadaki bir nehre atar. (trajediye gel) siz de hala kalkıp vay yoldaş filan diyorsunuz lan ibibikler. adam bir gecelik ilişki için bütün servetinden olmuş ve beş parasız olarak ölmüştür. ardından da lenin bunu duyunca intihar etmiştir . bildiğin volga nehrine atlamıştır. bu son yazdığım (lenin) kısmı yalandır ama komünistlerin niye birbirine bu kadar bağlı olduğunu ve ilkeleri için düşünmeden ölüme gidebileceğini anlatmaya çalıştım. kapik *

z kuşağı

X kuşağı darbe sonrası kayıp kuşaktır, anlamı şudur, darbeden sonra büyümüş ama babaları gibi politikadan uzaklaşmış ve politik olmayan bir kuşak. aslında apolitik değil sadece politikadan uzaklar. bu bir. Y kuşağı gezi kuşağıdır ama bunu da söylemezler, peki Y kuşağı nedir, X kuşağının politik olanıdır. ama şu anlaşılmasın X kuşağı gibi politikadan uzaktır, hayır bu sefer de gezi apolitiktir. bu durumda elimizde Z kuşağı kalıyor, peki bu kuşak politik midir? bunu zaman gösterecek ama burada tartışılması gereken eksen şudur beyler, bütün kuşaklar zaten bir politizasyon sonucu ortaya çıkarlar zaten. örneğin x kuşağı computer kuşağıdır. bildiğimiz atari kuşağı ama commodorları bilen video oyunları ile kartal oyunu oynayan biraz öksüz bir kuşak. çünkü bir çoğu mahalle atarileri ile büyümüşlerdir. şimdilik bu kadar.

karl marx ın karısını hizmetçisiyle aldatması

beline kuvvet amca * lan adam kitaplarla hayatını bitirmiş biraz insan olun, ben de olsam aynı şeyi yapardım ha ha

marksizm

(bkz: weberfoucault)

dostum marksizmin humanizme bulaşması onun zenginliğini sadece zenginliğini değil insancıllığını garanti altına alır. zira hümanizm insancıllıktır başka birşey değil.

4 ocak 2020 boğaziçi direnişi

yazılanların hepsi doğru ama bunlar direnişle ne alakası var, adam 18 senedir ülkeyi böyle yönetiyor arkadaşlar, dinse din, ideolojiyse ideoloji, örneğin hiç yokken adnan menderes değip ülkeyi bir anda kutuplaştırabiliyor. haksız mıyım. bu direnişin öğrettiği tek şey gezinin bitmediği, bitmeyeceği, öyle yada böyle gezi devam ediyor. sokağa...

4 ocak 2020 boğaziçi direnişi

direnişin katlanarak gelişmesi için halk desteğine ihtiyaç vardır. bu laf (söylem değil) aslında yalan bir lafdır, hiçbir direnişin sizin gibi boş beleş insanların desteğine ihtiyacı yoktur. bir eylem ortaya koyarsınız ve yaparsınız, isteyen katılır isteyen katılmaz, ama öyle bir hava var ki, direnişe giden yok ama herkes akıl veriyor, yok aranıza şunu almayın, yok LGBT liler katılmasın yok dans etmeyin, yok halay eski birşey.

mustafa sarıgül

bir direnişin daha eskittiği adamlardan

(bkz: boğaziçi direnişi)

osman kavala

bu adamın içeride olmasının nedeni sorosçu olması değil akpartili olmasıdır.

mutasyon

canlılardaki çeşitlenmeyi sağlayan bir etkendir. temeldir değildir ayrı tartışmadır ama evrim zaten mutasyon demektir.

bozkurtlar

kutadgu bilig kitabı

(bkz: mizah)

ilk türk uzay gemisi için isim önerileri

bu konuda yapılan mizahların hepsi bayattır kardeşler, hem de komik değil zira adamlar gündemsizlikten ne yapacağını şaşırdılar, yarın kalkıp hindistana açılıyoruz derler, bir sonraki gün natodan ayrılıyoruz filan derler, adam kağıttan niyet çeker gibi politika yapıyor.

diğer türk devletleri neden uygurları savunmuyor

uygurlarla türklerin dil dışında ne benzerlikleri var. biz anadolululuyuz onlar orta asyalı bozkır göçebeleri, anadolulu olmak onlarda yok sanki