bugün

premium modeli için (bkz: alagavat)
Bazen insanların arasında sevdiği insanı kıskanmayan, çok rahat davranan kimseler için de gavat kelimesi kullanılır. Deyyus kelimesi ile yakın anlamlıdır.
Hatta bu gavatlar rahat tavırları ile meşhurdurlar. Aman ya ne olacakmış kafasındalardır.
görsel
Namussuz anlamına da gelir.
sevgilisinin veyahut karısının mini etek giymesine izin verendir.
Türkçedeki en en en güzel küfür. Sanki dünya yaratıldığından beri bu küfür varmış da bir Türk tarafından söylenmeyi bekliyormuş gibi.

Şöyle ağız dolusu gavat demenin verdiği zevke paha biçilemez. Bir de bunun ayakkabısı var.

(bkz: gavat ayakkabısı)
Benimdir çok ciddiyim hem de.
Karısının dekolte giyinmesinden rahatsız olmayan kimse, kişi, şahıs, zat.
Kemal Sunal filmlerinde sık duyulan bir kelimedir.
iranlıların şah birinci kavad adında bir hükümdarlarının olduğu, bu hükümdarın kendi karısını mazdeklere ikram ve hediye ettiğini, daha sonra bu efsanenin ak hunlara geçtiği rivayet edilir.
Twitter'da alakasız her türlü hashtagi berbat eden cuckold hesaplardır.

Hayvanlar bile eşlerini kıskanırken sevdiğini, eşini paylaşan aşağılık yaşam formuna gavat denir. Çoğunlukla "Karısını satan" anlamında kullanılsa da, cinsiyet farkı olmaksızın bu yapıda olan çok kişi var.

Kocası çok zengin olup, metres tuttuğu halde sırf yaşam standardı düşmesin diye bunu sineye çeken zengin kadın da gavattır, üstüne kuma getiren amele kocasına sesini çıkarmayıp kabul eden fakir kadın da gavattır.

Onur, şeref, haysiyet, namus kavramı sınıfsal değildir.

Not: kadınım.
Hayatımda bir kere bu küfürü yedim. Aylardır gece gündüz acı içinde kıvranıyorum. Gece sabahlara kadar ağladım kabus üstüne kabus gördüm.

Dünya şerefli namuslu yaşamaya çalışan insan için cehennemin dibidir.
(bkz: ala gavat)
tam olarak budur:
https://www.ensonhaber.co...cocuklarini-degistirdiler
(bkz: Rick Grimes)
güncel Önemli Başlıklar